سه شنبه, 08 ارديبهشت 780 14:02

نمای شیشه ای کرتین وال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نمای شیشه ای کرتین وال نمای شیشه ای کرتین وال

نمای شیشه ای کرتین وال ، بسیار شیک و مدرن می باشد. نصب چنین نماهایی مزایای بسیار زیادی برای ساختمان های مختلف به همراه دارد.

Curtain Wall چیست ؟

این سیستم ، پوششی است که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. نصب این نما بر اساس اصولی انجام می شود که بار اضافی بر ساختمان وارد نگردد و این سیستم به صورت خاصی بتواند وزن خود را تحمل نماید.

چنانچه این نما به درستی نصب شود ، سازه ی مستحکمی ایجاد می شود که برای ساختمان هیچ باری را ایجاد نمی کند. در اغلب شهرهای مدرن در جهان از چنین نمایی برای ساختمان ها استفاده می شود.

ساختار نمای شیشه ای کرتین وال

این نماها با استفاده از قاب های آلومینیومی اکسترود شده پیاده سازی می شود. چنانچه خواهان نمای شیشه ای هستید ، باید قاب آلومینیومی را با شیشه پر نموده تا ظاهری زیبا و خیره کننده برای آن ایجاد شود. بهره گیری از شیشه ها برای این نماها ، متداول ترین حالت ممکن می باشد. اما در مواردی به جای استفاده از شیشه ها از پنجره ها ، دریچه ها ، ورق های فلزی یا پوشش های سنگی و ... استفاده می گردد.

دقت کنید که سیستم نمای شیشه ای عادی با سیستم Curtain Wall ، دارای فرق اساسی می باشند. طراحی کرتین وال بر اساس مواردی مانند ایجاد مقاومت در مقابل انقباض و انبساط ، غیرقابل لرزش بودن ، عایق بودن در برابر سرما و گرما ، ایجاد بیشترین روشنایی برای ساختمان و ... صورت می گیرد و صرفاً اینگونه نیست که هدف ایجاد یک نمای شیشه ای مدرن باشد.

ایپاکو ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی و سیستم های هوشمند و نوین برای ساختمان های مختلف است که تخصص بالایی در این زمینه دارد.

مزایای نمای شیشه ای کرتین وال

با پیاده سازی چنین نماهایی ، ساختمان ها بسیار شیک و به روز می شوند.

پیاده سازی این نما جهت نمای خارجی طبقات ساختمان ها ، هزینه زیادی نداشته و به لحاظ اقتصادی به صرفه است.

این نما برای ساختمان های موجود در آب و هواهای مختلف مناسب است. زیرا این سازه در مقابل گرمای شدید ، سرمای شدید ، نور آفتاب و رطوبت و ... مقاوم است.

نمای Curtain Wall به صورت عایق صوت بوده و از ورود آلودگی صوتی بیرون به داخل ساختمان تا حدودی جلوگیری می کند.

نصب چنین نمایی سبب وارد شدن حداکثر روشنایی به داخل ساختمان می شود که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و مصرف برق را به شدت کاهش می دهد.

نمای شیشه ای کرتین وال موجب بیشتر شدن وزن ساختمان و وارد شدن فشار بیشتر بر فونداسیون ساختمان نمی شود. چون این نما بر روی سازه ی جداگانه ای پیاده سازی می شود.

امکان استفاده از متریالی سبک تر برای این نما وجود دارد.

پیاده سازی این نما به صورت ترمال بریک و یا بهره گیری از شیشه های دو جداره امکان پذیر است.

نمای Curtain Wall موجب افزایش استحکام و مقاومت ساختمان در برابر باد و باران و طوفان و ... می شود.

در زمان آتش سوزی ، وجود این نما در پیشگیری از نفوذ آتش به سایر طبقات بنا مؤثر است.

در این سازه می توان سنسورهایی را نصب نمود. به علاوه ، امکان نصب سایر تجهیزات مانند هواکش و ... در داخل این سازه وجود دارد.

امکان نصب نمای شیشه ای کرتین وال برای مکان های مختلف وجود دارد و محدودیتی به لحاظ بزرگ یا کوچک بودن مکان موردنظر وجود ندارد. زیرا این سازه برای تمامی ساختمان ها قابل نصب است.

یکی از مزایای این سازه که مورد توجه مبتکران و خلاقان در زمینه ساخت و ساز و دیزاین ساختمان ها می باشد ، این است که طراحی این سیستم انعطاف پذیری بالایی داشته و امکان اعمال تغییرات زیادی در آن وجود دارد.

معایب سازه Curtain Wall

این سیستم به نگهداری درست و مراقبت احتیاج دارد. درزگیرهای نصب شده در این سیستم باید چند سالی یکبار ( مثلاً 15 یا 20 سالی یکبار ) عوض شوند تا از ورود آلاینده ها به داخل جلوگیری کنند.

نصب این نما به هزینه و وقت و فضای بیشتری در مقایسه با نماهای شیشه ای عادی نیاز دارد.

اصلی ترین تفاوت میان نمای شیشه ای معمولی و کرتین وال چیست ؟

نمای شیشه ای کرتین وال از طریق لنگرها از کناره های دال معلق می شوند و یا به بیان دیگر به کناره های دال های بتنی تکیه داده می شوند. اما نمای شیشه ای معمولی میان دال های بتون آرمه به صورت آویزان تعبیه می شوند.

اما مهمترین تفاوت این دو سازه مربوط به این است که کرتین وال یک سیستم خود ایستا بوده و بار اضافی بر روی بنا وارد نمی کند. در نتیجه این سازه در برابر زلزله و طوفان های شدید و ... پایدارتر و استوارتر است.

قطعاً قیمت نصب سیستم Curtain Wall در مقایسه با نمای شیشه ای معمولی بیشتر می باشد. اضافه شدن تجهیزات جانبی به سیستم و افزوده شدن آپشن های اضافی موجب افزایش قیمت سازه Curtain Wall می شود. لذا سازه های شیشه ای عادی برای بناهای مسکونی ، انتخاب معقولانه تری می باشد. سازه های Curtain Wall برای برج های تجاری و پاساژهای تجاری ، گزینه مناسبی است.

قیمت نمای شیشه ای کرتین وال

Curtain Wall ، یک پوشش شیشه ای شیک و زیبا است که پرستیژ خاصی به نمای ساختمان ها می بخشد. همانگونه که گفته شد نصب این سیستم مزایای زیادی خواهد داشت. شما می توانید با نصب این نما برای ساختمان های مختلف خود ، این ساختمان ها را از سایر ساختمان ها متمایز کنید. قطعاً ساختمان هایی با چنین نماهایی ، توجه همگان را به خود جلب می کنند. با توجه به این مسائل ، پرداختن به هزینه ی نصب این نما برای ساختمان های بزرگ و مراکز مهم ، کار بی فایده ای است. زیرا مزایای نصب این نما بسیار ارزشمند است و نباید برای هزینه های آن ، حساسیت نشان داد.

اما به طور کلی ، هزینه پیاده سازی این نما با توجه به کیفیت متریال به کار رفته ، وسعت پروژه ، طراحی نما و چگونگی پیاده سازی آن و ... متفاوت خواهد بود. برای ایجاد یک نمای شیشه ای کرتین وال به پروفیل های آلومینیومی ، لوازم جانبی مختلف و درزگیرها و ... نیاز می باشد. با توجه به اینکه این تجهیزات از چه مارک و چه کیفیتی باشند ، هزینه ایجاد سیستم متفاوت می شود.

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 145 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 تیر 1401 14:03
محتوای بیشتر در این بخش: « نمای شیشه ای اسپایدر درب برقی »

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما