سه شنبه, 22 ارديبهشت 780 08:13

کرکره برقی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
کرکره برقی کرکره برقی

درصورت نیاز اقلام همراه را نیز انتخاب نمایید

محاسبه قیمت

 

کرکره برقی ، یکی از تجهیزات موردنیاز برای برخی از ساختمان ها و مراکز مختلف می باشد که استفاده از آن بسیار سودمند خواهد بود.

کرکره برقی چیست ؟

امروزه در شهر با نگاهی به پیرامون خود متوجه می شوید که دیگر از کرکره های دستی و قدیمی استفاده نمی شود. کرکره اتوماتیک توسط نیروی برق کار می کند. استفاده از کرکره اتوماتیک مزایای بسیار زیادی دارد. این مزایا سبب شده است که در مکان های مختلفی از کرکره اتوماتیک استفاده شود.

کرکره اتوماتیک متشکل از موتور ، تیغه ، ریل ، قوطی ، شفت ، صفحه پلیت ، اندکپ ، مرکز کنترل ، باتری UPS ، جاقفلی و ... می باشد. این وسیله در راستای عمودی باز و بسته می گردد. کرکره اتوماتیک مجهز به موتوری می باشد که با جریان الکتریکی عمل می کند.

انواع موتور کرکره اتوماتیک

موتورهای به کار رفته در کرکره اتوماتیک در چندین نوع وجود دارند. موتورهای ساید ، موتورهای سانترال ، موتورهای توبلار از انواع موتورهای کرکره هستند.

موتور توبلار : وزن این موتور نسبتاً سبک است. معمولاً برای کرکره هایی که ابعاد کوچکی دارند و عبور و مرور زیادی از آنها صورت نمی گیرد از موتور توبلار استفاده می شود. با توجه به کاربردهای کرکره برقی ، می توان گفت که اغلب موتورهای کرکره اتوماتیک از نوع توبلار می باشند. موتورهای توبلار از طول عمر نسبتاً خوبی برخوردار هستند. موتور توبلار از صدای کمی برخوردار بوده ، اما به نیروی بیشتری نیازمند می باشد.

موتور ساید : برای کرکره هایی که ابعاد بزرگی دارند از موتور ساید استفاده می گردد. همچنین برای ورودی هایی با دهنه ی بزرگ ، از موتور ساید استفاده می شود. قدرت موتور ساید بسیار بالا است. محل نصب موتور ساید بر روی صفحه پلیت می باشد. با توجه به قدرت موتور ساید ، می توان از آنها در مکان های پرازدحام استفاده نمود. موتورهای ساید کاملاً بی صدا هستند.

موتور سانترال : برای کرکره هایی با ابعاد و وزن نسبتاً متوسط ، از موتور سانترال استفاده می گردد. زمانی که می خواهند کرکره های دستی را به برقی تبدیل نمایند ، کرکره سانترال را نصب می کنند. محل نصب موتور سانترال در بخش مرکزی شفت می باشد.

انواع تیغه های کرکره برقی

تیغه های کرکره اتوماتیک در چندین مدل شامل تیغه های گالوانیزه ، تیغه های فولادی و تیغه های رول گیت ، پلی کربنات و ... موجود می باشند. تیغه ها در طرح ها و رنگ های گوناگونی با کیفیت های متفاوتی ساخته می شوند. در خرید کرکره اتوماتیک باید به جنس ، نوع تیغه ، تناسب میان اندازه درب و وزن تیغه و سایر موارد توجه نمود. شما می توانید با توجه به نمای ساختمان خود ، تیغه کرکره را در رنگ و طرح دلخواه خود سفارش دهید.

مزایای نصب کرکره اتوماتیک

همانگونه که اشاره نمودیم ، نصب کرکره اتوماتیک با فواید زیادی همراه است. برخی از مهمترین مزایای نصب کرکره اتوماتیک ، موارد زیر است.

کرکره برقی به آسانی باز و بسته می گردد و برای باز و بسته نمودن آن ، نیازی به هیچگونه زحمتی نمی باشد. باز و بسته کردن کرکره های دستی به نیروی زیادی نیاز دارد و این کار برای برخی از افراد دشوار است. در حالی که می توان کرکره اتوماتیک را با استفاده از ریموت و فشردن کلید آن به راحتی باز و بسته نمود.

نصب کرکره اتوماتیک سبب افزایش امنیت می شود. کرکره اتوماتیک از استحکام و قدرت بسیار بالایی برخوردار است. لذا سارقین نمی توانند به ساختمان هایی که دارای کرکره اتوماتیک هستند به راحتی نفوذ نمایند.

کرکره اتوماتیک از ظاهری زیبا و شکیل برخوردار است. قطعاً تمامی زیباپسندان به زیبایی ساختمان و بناهای خود اهمیت زیادی می دهند. یک ساختمان یا مرکز مدرن و امروزی ، باید مجهز به کرکره برقی باشد.

برخی از انواع کرکره اتوماتیک ، عایق صوت می باشند. بدین ترتیب ، آلودگی صوتی بیرون به داخل محیط یا ساختمان منتقل نمی شود و این مسئله موجب حفظ آرامش می گردد.

متریال و ساخت کرکره برقی به گونه ای است که از ورود آلودگی و گردو غبار به داخل ساختمان جلوگیری می کند. بنابراین شما هر روز شاهد حضور حجم بالایی از گردوغبار در داخل محیط نخواهید بود.

به دلیل قدرت و استحکام بالایی که کرکره اتوماتیک دارد ، این کرکره ها از طول عمر بالایی برخوردار هستند. با توجه به اینکه هزینه نگهداری و سرویس آن کم می باشد ، نصب کرکره اتوماتیک واقعاً مقرون به صرفه می باشد.

کاربرد کرکره اتوماتیک چیست ؟

کرکره برقی در مراکز گوناگونی مورداستفاده قرار می گیرد. ساختمان های مسکونی ، ساختمان های اداری ، ساختمان های تجاری ، فروشگاه ها ، مغازه ها ، دفاتر ، انبارها ، کارخانه ها و کارگاه ها ، مراکز نظامی و ... از مراکز گوناگونی هستند که ممکن است از کرکره اتوماتیک استفاده کنند.

با توجه به اینکه کرکره اتوماتیک در انواع مختلفی وجود دارد ، کرکره اتوماتیک هر یک از این مراکز ممکن است از نوع خاصی باشد. نصب کرکره برقی در هر یک از این مراکز ، امنیت این مراکز را به طور قابل توجهی افزایش می دهد و احتمال ورود سارقین را به آنجا به شدت کاهش می دهد.

انواع کرکره اتوماتیک

کرکره اتوماتیک را با توجه به فاکتورهای مختلفی از جنبه های گوناگون دسته بندی می کنند. کرکره برقی پنجره ، کرکره اتوماتیک پارکینگی ، کرکره اتوماتیک فروشگاهی ، کرکره اتوماتیک غرفه ای یا کیوسکی ، کرکره اتوماتیک صنعتی ، کرکره اتوماتیک خودرو  و ... از انواع کرکره اتوماتیک از نظر محل نصب می باشند.

کرکره اتوماتیک را از نظر جنس به کرکره اتوماتیک M.S ، کرکره آلومینیومی ، کرکره پلی کربنات یا شفاف و ... تقسیم بندی می کنند.

دسته بندی دیگری برای کرکره اتوماتیک وجود دارد. در این دسته بندی کرکره اتوماتیک را به دو نوع کرکره اتوماتیک روکار و کرکره اتوماتیک توکار تقسیم می کنند. محل نصب باکس فوقانی کرکره در کرکره اتوماتیک روکار در نمای خارجی ساختمان است. اما محل نصب باکس فوقانی کرکره در کرکره اتوماتیک توکار در درون ساختمان است ، به گونه ای که از خارج از ساختمان اصلاً دید ندارد.

خرید کرکره برقی

زیبایی ، امنیت ، آرامش ، سهولت ، تمیزی و ... از دستاوردهای استفاده از کرکره برقی می باشند. زمانی می توان به تمامی این دستاوردها دست پیدا نمود که کرکره اتوماتیک خریداری شده از کیفیت و قدرت ایده آلی برخوردار باشد. نصب یک کرکره اتوماتیک بی کیفیت و نامرغوب ، نمی تواند کارایی های موردنظر شما را داشته باشد.

بنابراین در خرید کرکره اتوماتیک باید دقت بسیار زیادی داشت. خرید کرکره اتوماتیک باید از یک شرکت معتبر و حرفه ای در زمینه ساخت انواع درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیک صورت بگیرد. شرکت های بی شماری در این زمینه فعالیت دارند. برخی از این شرکت ها صرفاً به سودآوری خود اندیشیده و اصلاً رضایت مندی و خرسندی مشتریان را درنظر نمی گیرند. همین تفکر سبب تولید محصولاتی بی کیفیت و نامرغوب می گردد. در نتیجه در سریعترین زمان ممکن است شاهد خرابی های مکرر کرکره اتوماتیک باشیم.

ایپاکو ، یکی از بزرگترین و حرفه ای ترین شرکت ها در زمینه طراحی ، تولید ، نصب ، سرویس و تعمیر انواع کرکره برقی می باشد. محصولات تولیدی این مجموعه از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است. تمامی قطعات و اجزای موردنیاز کرکره اتوماتیک ایپاکو از باکیفیت ترین و مرغوب ترین قطعات موجود در بازار می باشند که قدرت و دوام بسیار خوبی دارند.

این قطعات و اجزای مختلف ، تحت نظر بزرگترین مهندسین و متخصصین سروهم بندی می گردد و یک کرکره برقی قدرتمند و مستحکم را ایجاد می کنند که طول عمر بسیار بالایی خواهد داشت.

نکات مهم در خرید کرکره اتوماتیک

 • یکی از نکاتی که در خرید کرکره باید بدان توجه داشته باشید ، رنگ کرکره اتوماتیک است. کرکره های غیرشفاف ، توسط رنگ های الکترواستاتیک رنگ می گردند. این رنگ از دسته رنگ هایی است که برای رنگ نمودن ماشین و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و کیفیت نسبتاً بالایی دارد. با توجه به نمای ساختمان خود باید رنگ کرکره برقی را انتخاب نمایید. به طور مثال برای ساختمان هایی با نمای سنگ تراورتن ، می توانید تیغه های کرم رنگ را انتخاب نمایید.
 • به نوع تیغه ی کرکره اتوماتیک باید توجه داشت. جنس و نوع تیغه باید به گونه ای باشد که کیفیت موردانتظار شما را داشته باشد و برای کارایی مدنظر شما مناسب باشد.
 • به نوع موتور کرکره اتوماتیک توجه داشته باشید. نوع موتور باید به گونه ای باشد که با وزن کرکره متناسب باشد و توان بالا و پایین کردن کرکره را داشته باشد. کرکره اتوماتیک قرار است در چه محلی نصب شود و چه میزان ترددی از آن صورت می گیرد ؟ این مسئله در انتخاب نوع موتور بسیار اثرگذار است.
 • ریل های کرکره اتوماتیک را آهنی انتخاب نمایید. این ریل ها از استحکام بالایی برخوردار بوده و موجب باز و بسته شدن بهتر کرکره می گردند.
 • با خرید کرکره اتوماتیک از یک شرکت معتبر و خوش نام ، یک محصول مقاوم و باکیفیت را خریداری کنید. خرید کرکره اتوماتیک از یک شرکت معتبر می تواند خیال شما را از لحاظ کیفیت و استحکام کار راحت کند.

قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره اتوماتیک با توجه به موارد مختلفی تعیین می شود. به بیان دیگر ، فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت کرکره اتوماتیک دخیل هستند. مهمترین عوامل اثرگذار بر قیمت کرکره اتوماتیک ، نوع موتور و نوع تیغه می باشد. همچنین ابعاد کرکره ، نوع کرکره ، رسیور کرکره ، سنسورهای موردنیاز و ... بر این مسئله اثر می گذارند.

نوع کرکره اتوماتیک در محاسبه ی قیمت آن بسیار تعیین کننده است. مسلماً یک کرکره اتوماتیک صنعتی از یک کرکره اتوماتیک خانگی از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.

حتی آب و هوای محل نصب کرکره به دلیل اثرگذاری بر روی متریال انتخاب شده برای کرکره ، بر روی قیمت کرکره اتوماتیک اثر می گذارد.

به هر میزانی که ابعاد کرکره اتوماتیک بزرگتر باشد ، به تیغه های بیشتری نیاز دارد. همچنین ابعاد کرکره بر موتوری که باید برای کرکره اتوماتیک انتخاب شود ، اثرگذار می باشد. لذا موارد مختلفی هستند که در نهایت قیمت کرکره اتوماتیک را تعیین می کنند.

مراحل نصب کرکره اتوماتیک

 • در نخستین مرحله از نصب کرکره برقی باید آهن کشی ها صورت بگیرد. در آهن کشی ها بایستی به شاقول نمودن پروفیل های آهنی اقدام نمود. پروفیل ها بایستی به طور دقیق در مقابل یکدیگر قرار بگیرند. سپس آنها را با استفاده از جوش به ستون وصل نمود. این مرحله ، گام مهمی در نصب کرکره اتوماتیک می باشد.
 • در گام بعدی ، بایستی به قرار دادن صفحه پلیت موتور اقدام نمود. توجه داشته باشید که نصب صفحه پلیت با توجه به نوع موتور به شکل متفاوتی انجام می شود. ارتفاع کرکره اتوماتیک تعیین شده و مرکز صفحه پلیت ها باید در یک ارتفاع مشخص ، قرار داشته باشند.
 • اگر موتور از نوع توبلار است ، بایستی موتور را به لوله درام وصل کرد. این نکته بسیار مهمی است که در مورد کرکره برقی های دارای موتور توبلار باید درنظر گرفت.
 • بعد از قرار دادن موتور در یک طرف لوله درام به بررسی طرف دیگر لوله رفته و اندکپ را در طرف دیگر لوله درام تعبیه می کنیم. شفت را درون لوله درام تعبیه می کنیم. اندکپ های جدید ، بدون جوش و تنها با یک پیچ به لوله درام وصل می شوند.
 • حال باید لوله درام را به صفحه پلیت ها وصل نمود. توجه داشته باشید که برای اینکار در موتورهای توبلار از یاتاقان و در موتورهای ساید از بلبرینگ استفاده می گردد.
 • در این مرحله بایستی تیغه های کرکره را بر روی شفت نصب نمود. نخست یکی از دسته های تیغه را که قرار است در بخش فوقانی کرکره برقی جای بگیرد ، بر روی لوله درام توسط پیچ متصل می کنیم.
 • اینک باید به نصب ریل کرکره اقدام نمود. ریل بایستی به میزان ارتفاع زمین تا پیرامون رول بریده شود و به منظور رفت و آمد آرام تیغه ها داخل ریل ، یک بریدگی به اندازه ده سانتی متر در یکی از کناره های ریل بوجود آورد. آنگاه ، ریل را به طرفی که رول وجود دارد خم نموده و به پروفیل متصل می کنیم.
 • سپس باید به اعمال تنظیمات لازم اقدام نمود. موتور را روشن کرده تا تیغه های کرکره کاملاً باز گردند. حد بالا و پایین کرکره اتوماتیک را با دقت تنظیم می کنیم.
 • در نهایت باید به نصب برد و ریموت اقدام نمود. نصب کرکره برقی بسیار تخصصی است و باید توسط نصابان حرفه ای و باتجربه انجام گردد.

 

 

اطلاعات تکميلي

 • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 257 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 مرداد 1401 18:49
محتوای بیشتر در این بخش: « فروش قسطی کرکره برقی فروشگاه »

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما