شنبه, 29 فروردين 780 20:27

درب اتوماتیک تلسکوپی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
درب اتوماتیک تلسکوپی درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی از عملکردی مشابه با درب شیشه ای کشویی برخوردار است. این درب دارای چندین لت می باشد.

ویژگی های درب برقی تلسکوپی

این درب برای مکان هایی با عرض کم مناسب می باشد.

درب تلسکوپی از سیستم هوشمندی برخوردار است که از برخورد درب با افراد جلوگیری می کند.

حرکت درب با سرعت مناسبی صورت گرفته و به علت بهره گیری از چرخ دنده های پلیمری ، حرکتش روان است.

این درب ها این خاصیت را دارا می باشند که از ورود آلودگی به داخل ساختمان جلوگیری می کنند.

درب اتوماتیک تلسکوپی بر اساس فناوری های مدرن ساخته می شود.

این درب از سیستمی در بردارنده مکانیزم الکترونیکی و مکانیکی با عملکردهای مختلفی تشکیل شده است.

بررسی مدل های مختلف درب برقی تلسکوپی

درب های تلسکوپی در چندین مدل طراحی و تولید می شوند.

درب دو لت ثابت – چهار لت متحرک 

این درب دارای 2 لنگه ثابت و 4 لنگه متحرک است که بیشترین مقدار بازشو را برای تردد فراهم می کند. در این مدل ، لنگه های فیکس در مجاورت لنگه های غیرفیکس تعبیه می شوند. لنگه های غیرفیکس به گونه ای حرکت می کنند که با نظم کاملی به صورت دقیق بر روی لنگه های فیکس و ثابت قرار می گیرند.

درب اتوماتیک تلسکوپی شیشه ای ( یک لت ثابت – دو لت متحرک )

این درب همانگونه که از نامش پیداست دارای یک لت فیکس و دو لت غیرفیکس است. مقدار بازشوی درب به میزان " دو – سوم " است. لت های غیرفیکس بر روی پانل لت فیکس قرار می گیرند. بدین ترتیب فضای مناسبی برای تردد در اختیار عابرین قرار می گیرد.

درب چهار لت متحرک – فاقد لت ثابت 

گاهی ورودی مکان های مختلف به صورتی می باشد که کار گذاشتن اسلایدینگ ها با پانل فیکس ، سبب دشوار شدن تردد می شود. بنابراین برای این مکان ها باید دربی نصب شود که لت ثابت یا فیکس نداشته باشد. در این مدل ، لت های غیرفیکس در دیواره های کناری حرکت می کنند.

درب اتوماتیک تلسکوپی شیشه ای ( دو لت متحرک )

این درب ، تنها دارای دو لت غیرفیکس می باشد. در نتیجه ، از دیوارهای کناری جهت حرکت پانل لت های غیرفیکس کمک گرفته می شود. در این نوع درب ، دو لت غیرفیکس وجود داشته و لت فیکسی وجود ندارد. برای دهانه های باریک و کم عرض ، درب تلسکوپی دو لت متحرک مناسب می باشد.

 • موارد گفته شده تنها چندین مدل از درب های تلسکوپی می باشند. تنوع مدل های این درب بسیار زیاد است و با توجه به مکان نصب ، از مدل های مختلفی از این درب ها استفاده می کنند.

چرا درب تلسکوپی ؟

هنگامی که حجم بالایی از تردد را داریم ولی فضای کمی برای نصب درب وجود دارد ، نصب درب اتوماتیک تلسکوپی می تواند بهترین راهکار باشد. در مکان هایی که در فضای موجود برای نصب درب اتوماتیک با مشکل مواجه هستیم ، بهتر است درب برقی تلسکوپی را نصب کنیم.

درب تلسکوپی ، امکان تردد در حجم بالا را فراهم می کند. عبور و مرور از این درب به سرعت صورت می گیرد. برای ورودی های باریک و کم عرض که نیاز به فضای مناسبی برای عبور و مرور می باشد ، نصب درب تلسکوپی می تواند بهترین گزینه باشد. حرکت لت های این درب با توجه به مدل آن ، در دو طرف و یا یک طرف انجام می شود.

نصب این درب برای مکان هایی انجام می شود که نیاز به ورودی بزرگ و پهن می باشد ، اما ویژگی ساختاری مکان موردنظر ، امکان تشکیل چنین ورودی را فراهم نمی کند.

عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی

عملکرد این درب ها با توجه به نوع آن ، کمی متفاوت است. به طور کلی ، لت ها به طور کشویی در ادامه یکدیگر حرکت می کنند به گونه ای که یکی از آنها در جلوی لت دیگر وجود دارد و سرانجام در کناره ها جمع می گردند.

درب های تلسکوپی امکان اتصال به سیستم کارتخوان ورودی به انضمام میکروپروسسور ویژه که هماهنگ با ریموت یا رادار می باشند را دارا می باشند. درب های 4 لته را برای ورودی های عریض تر مورد استفاده قرار می دهند. درب های 2 لته را برای ورودی های باریکتر و کم عرض تر مورد استفاده قرار می دهند.

عملکرد درب تلسکوپی مثل درب کشویی می باشد. اما در درب های تلسکوپی به دلیل بهره مندی از ورودی بزرگتر از لت های بیشتر استفاده می شود. این مسئله سبب می شود که درب اتوماتیک تلسکوپی ، 70 درصد از عرض را برای تردد به صورت بازشو در اختیار ترددکنندگان قرار دهد.

کاربرد درب تلسکوپی

 • در مراکز تفریحی همانند سینماها ، هتل ها ، رستوران ها ، موزه ها و ...
 • در مراکز اداری همانند مؤسسات مالی و اعتباری ، بانک ها ، سازمان های دولتی و ...
 • در مراکز خرید مانند فروشگاه های زنجیره ای ، مجتمع های تجاری ، نمایشگاه ها و ...
 • در بسیاری از اماکن عمومی مانند فرودگاه ها ، ایستگاه های قطار و ...
 • در مراکز درمانی مانند بیمارستان ها ، آزمایشگاه ها ، داروخانه ها و ...

مزایای مهم این درب: 

 • تردد آسان و بی دردسر
 • جلوگیری از هدررفت انرژی
 • افزایش زیبایی نمای ساختمان با درب اتوماتیک تلسکوپی
 • حفظ بهداشت و پیشگیری از انتقال آلودگی ها
 • ایجاد حداکثر فضا برای تردد
 • و ...

خرید درب تلسکوپی

این درب ها دارای منبع برق اضطراری می باشند. یعنی در زمان قطعی برق ، امکان ورود و خروج از درب به لطف باتری UPS تعبیه شده برای درب ، وجود دارد. درب تلسکوپی را می توان در وضعیت های مختلف تنظیم نمود.

این درب ها با سایر درب های اتوماتیک در ظاهر فیزیکی و فرمت عملکرد ، متفاوت می باشند. با توجه به حساسیت درب اتوماتیک تلسکوپی برای خرید آن باید از شرکت های معتبر و حرفه ای در این زمینه اقدام نمود.

ایپاکو از مهندسان و متخصصانی برخوردار است که در طراحی و تولید درب های تلسکوپی به صورت استادانه و حرفه ای عمل نموده و باکیفیت ترین و مقاوم ترین درب را به مشتریان گرامی تحویل می دهند.

اطلاعات تکميلي

 • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 24 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 18 تیر 1401 20:27
محتوای بیشتر در این بخش: « درب رول آپ سکشنال کرکره برقی خودرو »

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما