جمعه, 06 آبان 1401 10:20

روش های افزایش امنیت انواع درب هوشمند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
افزایش امنیت انواع درب هوشمند افزایش امنیت انواع درب هوشمند

افزایش امنیت انواع درب هوشمند برای برخی از مراکز حساس و در خور توجه ، بسیار مهم است. راهکارهای مختلفی بدین منظور ارائه شده است.

امروزه استفاده از درب های هوشمند در مراکز مختلف ، بسیار رایج شده است. درب های مدرن و هوشمند امروزی در مدل های مختلفی طراحی و تولید شده که هر یک برای مکانی خاص مناسب هستند.

درب های اتوماتیک از ویژگی ها و قابلیت های متفاوتی برخوردار هستند. یکی از ویژگی های مهم درب اتوماتیک ، امنیت آنها است. برخی از مراکز همانند بانک ها ، مؤسسات مالی و اعتباری ، طلافروشی ها ، صرافی ها ، مراکز نظامی و ... نیازمند درب هایی با سطح امنیتی بالا هستند. اما برخی از مراکز مانند ساختمان های اداری ، ساختمان های مسکونی ، مراکز تفریحی و گردشگری و ... نیازمند درب اتوماتیک معمولی بوده و بحث امنیتی برای آنها ، آنچنان مهم و حساس نیست.

افزایش امنیت انواع درب هوشمند ، با روش های مختلفی امکان پذیر است. افزایش تورم و اوضاع نابسامان اقتصادی موجب شده که میزان سرقت افزایش پیدا کند. لذا مالکان ساختمان ها و صاحبان کسب و کارهای مختلف ، به فکر راهکارهایی برای افزایش امنیت مکان موردنظر خود هستند.

سطح امنیت درب اتوماتیک چقدر است ؟

انواع درب اتوماتیک شامل کرکره برقی ، درب برقی شیشه ای ، درب های سکشنال و ... در مقایسه با درب های معمولی از امنیت بالاتری برخوردار هستند. مثلاً در مورد کرکره های دستی و قدیمی ، اینگونه است که سارقان با شکستن قفل درب و جابه جا کردن درب با دیلم به راحتی می توانند به داخل ساختمان نفوذ کنند.

بنابراین درب های عادی و معمولی نمی توانند سدی محکم در مقابل سارقان باشند و زدن قفل های مستحکم و مقاوم بر روی آنها ، آنچنان امنیتی را ایجاد نمی کند. انواع درب های اتوماتیک به دلیل برخورداری از موتورهای الکتریکی از امنیت بالاتری برخوردار می باشند. زیرا این موتورها به آسانی اجازه ی بالا رفتن کرکره را نمی دهند و سارقین برای گذر از این کرکره ها ، کار بسیار دشواری دارند.

تفاوت امنیتی انواع درب اتوماتیک بر اساس نوع تیغه

افزایش امنیت انواع درب هوشمند به شیوه های مختلفی انجام می شود. قاعدتاً سطح امنیتی انواع درب اتوماتیک ، متفاوت است. ویژگی هایی نظیر جنس تیغه ها ، قابلیت ها و آپشن های درب ، تجهیزات امنیتی درب مانند قفل ها و ... تعیین کننده سطح امنیتی درب می باشند.

کرکره برقی ها از نظر تیغه به چندین نوع شامل تیغه های پلی کربنات ، تیغه های فولادی و تیغه های آلومینیومی و ... تقسیم می شوند. حال سطح امنیتی هر یک از این تیغه ها را بررسی می کنیم.

امنیت کرکره برقی با تیغه فولادی : تیغه های فولادی به استحکام و مقاومت ، معروف هستند. در میان انواع تیغه های کرکره اتوماتیک ، تیغه های فولادی مقاوم تر و مستحکم تر هستند. این تیغه ها در مقابل ضربه و وارد شدن فشار ، کاملاً پایدار هستند.

امنیت کرکره برقی با تیغه آلومینیومی : یکی از روش های افزایش امنیت انواع درب هوشمند ( کرکره برقی ) ، استفاده از تیغه های مقاوم و مستحکم است. تیغه های آلومینیومی نسبت به تیغه های فولادی ضعیف تر هستند. اما تا حد قابل قبولی در برابر فشار و ضربه مقاوم است.

امنیت کرکره برقی با تیغه پلی کربنات : تیغه های زیبای پلی کربنات ، امنیت بسیار کمی دارند. امنیت تیغه های آلومینیومی از تیغه های پلی کربنات بیشتر است. بنابراین بهتر است این تیغه ها را برای مراکز مهم و حساس مورد استفاده قرار نداد. معمولاً زمانی که زیبایی کرکره برقی ها بسیار مهم است ، از تیغه های پلی کربنات استفاده می شود.

تفاوت امنیتی انواع درب اتوماتیک بر اساس عملکرد ( بررسی راهکارهای افزایش امنیت انواع درب هوشمند )

درب اتوماتیک شیشه ای : درب اتوماتیک شیشه ای در مقایسه با سایر انواع درب اتوماتیک ، امنیت کمتری دارد. البته با روش های مختلفی می توان سطح امنیتی درب های اتوماتیک شیشه ای را افزایش داد.

درب اتوماتیک با جک هیدرولیک : درب های اتوماتیک هیدرولیکی از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. درب های هیدرولیکی به دلیل برخورداری از جک هیدرولیک در مقابل باز شدن توسط کاربر غیر مجاز ، مقاومت نشان می دهند. باز و بسته شدن جک های هیدرولیکی بر اساس روغن موجود در جک ها است.

بهترین روش های افزایش امنیت انواع درب هوشمند چیست ؟

راهکارهای مختلفی برای افزایش سطح امنیتی انواع درب اتوماتیک وجود دارند که با توجه به نوع درب ، مکان نصب درب ، امکانات درب و ... قابل پیاده سازی هستند. چندین مورد از رایج ترین این راهکارهای عبارتند از :

بهره گیری از سیستم رولینگ کد

این سیستم با اعمال کد گذاری ، موجب کنترل درب در زمان باز و بسته شدن می شود. هنگامی که درب اتوماتیک مجهز به سیستم رولینگ کد می شود ، باید ریموت های ویژه ای را برای آن درنظر گرفت. در نتیجه ، امکان باز و بسته شدن درب با ریموت های عادی وجود ندارد.

نصب قفل های مدرن و جدید

یکی دیگر از روش های افزایش امنیت انواع درب هوشمند ، استفاده از قفل های کتابی ضد سرقت و ضد اسید است. زمانی که درب اتوماتیک دارای قفل برقی است ، با قطعی برق دچار خطر نمی شود و سطح امنیتی آن کاهش پیدا نمی کند.

استفاده از سنسورهای تشخیص حرکتی برای درب اتوماتیک

این سنسورها از برخورد درب در زمان تردد خودرو با خودرو ، جلوگیری می کند. این سنسورها به منظور افزایش امنیت درب از نظر کاهش حوادث ، به کار می روند. سنسورهای تشخیص حرکت را می توان از برترین تجهیزاتی امنیتی درب به شمار آورد.

نصب صحیح درب به منظور افزایش امنیت انواع درب هوشمند

نصب صحیح کرکره برقی در افزایش امنیت درب اثرگذار است. چنانچه نصابان کرکره برقی ، چندین تیغه از کرکره برقی را به شفت وصل کنند ، احتمال باز شدن کرکره توسط دیلم یا سایر ابزارها نزدیک به صفر می رسد. برخی از نصابان تنها تیغه اول را به شفت وصل می کنند که امکان باز شدن کرکره با دست یا دیلم در این شرایط وجود دارد. لذا توصیه می شود که نصب انواع درب اتوماتیک را به نصابان حرفه ای و مجرب واگذار نمایید.

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 193 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 06 آبان 1401 17:19

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما