شنبه, 05 خرداد 777 14:09

معرفی انواع درب اتوماتیک پارکینگ مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

درب اتوماتیک پارکینگ ، درب بزرگی است که اغلب به صورت دستی یا موتور الکتریکی باز و بسته می شود.بزرگی این درب ها رفت و آمد را برای وسایل نقلیه مختلف به داخل پارکینگ تسهیل می کند.درب پارکینگ اتوماتیک کوچک معمولا دارای یک پانل تکی چرخنده هستند اما درب های بزرگتر از اتصال چند پانل متصل به هم که به سمت سقف پارکینگ جمع می شوند، درست شده اند . در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی انواع درب اتوماتیک پارکینگ بپردازیم .

معرفی انواع درب اتوماتیک پارکینگ

درب های اتوماتیک پارکینگ سقفی در گذشته بیشتر رایج بود و به صورت یک پانل تک ساخته می شد. در مدل های جدیدتر درب اتوماتیک پارکینگ از اتصال چند پانل به یکدیگر جهت هدایت درب به سمت بالا استفاده می شد .به طور کلی وزن درب پارکینگ ممکن است حدود 181 کیلوگرم یا بیش تر از این مقدار باشد .

 درب پارکینگ اتوماتیک با کمک یک یا دو متعادل کننده چرخشی وزن خود را به اطراف درب به صورت مساوی منتقل می کند.درب اتوماتیک پارکینگ به کمک ریموت کنترل از راه دور باز و بسته می شود که همین امر موجب راحتی و آسایش افراد ، امنیت و ایمنی می شود . در ادامه به توضیح کلی انواع درب های اتوماتیک پارکینگ می پردازیم .

درب اتوماتیک پارکینگ تک پانل

عملکرد درب های اتوماتیک پارکینگی تک پانل به این صورت است درب در حالت بسته به کمک لولا به بالا کشیده خواهد شد . لولا در هر طرف از پانل درب قرار گرفته و همانند ستون ، درب پارکینگ را باز نگه می دارند .تنها عیب درب های تک پانل این خواهد بود که حرکات نوسانی درب تا حدودی خارج از گاراژ انجام می شود .

بیشتر بخوانید:

حال که درباره معرفی انواع درب اتوماتیک پارکینگ اطلاعات بدست آورده اید جهت محاسبه قیمت درب اتوماتیک وارد شوید:

درب اتوماتیک پارکینگ سکشنال

درب های اتوماتیک پارکینگ سکشنال معمولا از سه الی هشت پانل درست می شوند و به سمت بالا هدایت می شوند .این نوع از درب های اتوماتیک پارکینگی همان اندازه که درب های یکپارچه فضای داخلی پارکینگ را اشغال می کنند ، خواهند بود .

درب اتوماتیک پارکینگ سکشنال به نسبت درب های تک پانل دو مزیت مهم دارند که هر یک از آن ها را توضیح خواهیم داد. درب های اتوماتیک پارکینگی سکشنال کشویی دسترسی سریع به پارکینگ را ایجاد می کنند و فضای بیشتری را زیر سقف پارکینگ داشته و می توانند از تمام سقف پارکینگ استفاده کنند .

 

درب اتوماتیک پارکینگ
  • درب های اتوماتیک پارکینگ سکشنال به فضای خارج از فضای پارکینگ جهت باز و بسته شدن خود نیاز ندارند .وسایل نقلیه می توانند قبل از باز شدن درب پارکینگ نزدیک به پارکینگ پارک کنند و مشکلی به وجود نیاید .
  • هر پانل در درب اتوماتیک پارکینگ اتصال مجزایی با چارچوب درب دارد و همین امر موجب استحکام و اطمینان از ایمنی این نوع از درب های اتوماتیک در مقایسه با درب یکپارچه با یک پانل خواهد داشت .

درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای

درب های کرکره ای معمولا از فولاد ساخته می شوند . البته می توان از مواد دیگری چون فایبر گلاس استفاده کرد اما مقاومت به ضربه و فشارهای قوی در این نوع از درب های اتوماتیک پارکینگی اهمیت دارد .رایج ترین  نوع درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای یک فنر داخل کرکره دارد . این فنر تلاش برای بازکردن درب را کاهش می دهد .

درب های کرکره ای بزرگتر که در مجتمع های تجاری استفاده می شوند بدون فنر بوده و از یک قرقره زنجیری دستی یا موتور برای بالا و پایین کردن درب پارکینگ استفاده می شود .این نوع از درب های اتوماتیک را نمی توان به طور کامل عایق بندی کرد

بیشتر بدانید:

چنانچه تمایل دارید می توانید برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قیمت کرکره برقی وارد شوید:

نکات لازم در انتخاب درب های اتوماتیک پارکینگی

 در زمان انتخاب درب های اتوماتیک باید به نکات و موارد زیر توجه داشته باشیم:

  • سقف دار بودن پارکینگ
  • وجود قسمتی از ساختمان در بالای درب ورودی
  • نحوه عبور و مرور وسایل نقلیه به داخل پارکینگ
  • میزان فضایی که درب برای باز و بسته شدن اشغال می کند

درب های اتوماتیک پارکینگ آلومینیومی معمولا سبک ، ضد زنگ و کم هزینه تر از سایر درب های اتوماتیک می باشند و به نگهداری و تعمیر کمتری نیاز دارند .درب های فلزی رایج ترین انواع درب اتوماتیک در بازار هستند که در طرح و اندازه مختلف وجود دارند .

امنیت و قدرت در این نوع از درب های اتوماتیک بالاست و با قیمت های مختلف در دسترس هستند .زیبایی ، راحتی و امنیت درب های اتوماتیک پارکینگی باعث شده است که در اکثر ساختمان های مسکونی و اداری استفاده شوند .برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت ما مراجعه فرمایید .

تعداد نمایش: 599 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 دی 1400 17:40

موارد مرتبط

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما