جمعه, 24 مرداد 779 12:00

خریدار کرکره برقی درون گرا یا برون گرا هستید؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تا حالا به این فکر کردین که خریدار درون گرا یا برون گرا هستید؟ براتون سوال شده که خریدار درون گرا و برون گرا چه خصلت و ویژگی هایی دارند؟ در این مطلب می خواهیم راه کار هایی برای خرید بهتر، با توجه به اینکه درون گرا یا برون گرا بودن شرح دهیم.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خریدار درون گرا یا برون گرا هستید؟

خریدار درون گرا یا برون گرا هستید؟

هریک از انسان ها با توجه به درون گرا یا برون گرا بودن، رفتارهای متفاوتی در خرید دارند. در واقع شما با توجه به اینکه خریدار درون گرا یا برون گرا هستید، یک جور خرید می کنید. خرید به دلایل متفاوتی مانند رفع نیاز، تفریح، سرمایه گذاری و.... انجام می شود. اگر می خواهید کرکره برقی و یا درب اتوماتیک سفارش دهید و زمان کافی برای مطالعه این مطلب ندارید، می توانید خیلی سریع به صفحه مربوطه آن مراجعه کنید.

لطفا برای اطلاع و محاسبه قیمت کرکره برقی کلیک کنید.

لطفا برای اطلاع و محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای کلیک کنید.

چنانچه تمایل دارید برای مشاهده سایر خدمات و رزومه ایپاکو کلیک کنید

 

دسته بندی های خریداران :

خریدار حتمی

خریدار بی تفاوت

خریدار تحلیل گر یا درونگرا

خریدار وظیفه گرا یا درون گرای نسبی

خریدار اجتماعی و معاشرتی یا برون گرا

خریدار رابطه گرا یا برون گرای نسبی

.

.

خریدار حتمی

اگر شما دقیقا می دانید چه خواسته ای دارید و یا به دنبال چه محصول یا خدمات مشخصی هستید. از طرفی بودجه مشخصی برای برای خرید در نظر گرفته اید. در واقع شما خریدار درب اتوماتیک و کرکره برقی یا هر محصول دیگری هستید و زمانی که محصول و خدمات را پیدا می کنید، خرید درست و خوبی را انجام خواهید داد. از طرفی تبریک می گوییم که نتیجه این خرید برای شما بسیار رضایت بخش بوده و هیچگاه پشیمان نخواهید شد.

.

.

خریدار بی تفاوت

برای خریدار بی تفاوت مهم نیست که کالا و خدمات عرضه شده چقدر خوب و ارزان است. و یا حتی سایر خریداران از آن چه استفاده ای کرده اند و چقدر رضایت داشته اند. در مورد این خریداران باید گفت که اصلا تمایلی به خرید ندارند، حتی اگر محصول و خدمات به صورت رایگان و مجانی در اختیارشان قرار گیرند، باز هم تمایلی به خرید ندارند.

این گروه حدود 5 درصد از خریداران را تشکیل می دهند. در خصوص ویژگی های اخلاقی این گروه باید گفت که بدبین، ایرادگیر و اغلب افسرده یا بی علاقه هستند.

.

.

خریدار تحلیل گر یا درون گرا

گونه سوم مشتری خریدار درون گرا  یا تححلیل گر است. این خریداران حدود 25 درصد کل خریداران را تشکیل می دهند. نکته مهم برای این خریداران دقت و مطابقت کردن است. این خریداران می توانند حسابدار، مهندس، بانکدار، مسئولان مالی و متخصصان کامپیوتر باشند.

اگر شما از این گروه باشید، به اعداد و جزئیات و مشخصات دقیق کالایی  دقت می نمایید و دوست دارید تمامی اطلاعات پیرامون نحوه کارکرد محصولات و... مورد نظر توجه نمایید. همچنین تحلیل داده ها و جزئیات به شما در انتخاب صحیح محصول کمک خواهد کرد. زمان نیز برایتان مهمه است که زمان کافی برای تصمیم گیری داشته باشید و هیچگاه دوست ندارید با عجله تصمیم بگیرید.

.

.

خریدار وظیفه گرا یا درون گرای نسبی

پنجمین نوع شخصیت خریدار، خریداران درون گرای نسبی یا وظیفه گرا هستند. آن ها از ویژگی های شخصیتی یک مدیر برخوردارند. این خریداران صریح و عجول هستند و می خواهند مستقیما به اصل مطلب بپردازند. آنها به شدت عمل گرا هستند و بیش از هر چیز به نتیجه فکر می کنند. این خریداران می خواهند بدانند چه کالایی می خرند، کالا چه کاربردی دارد و چگونه کار می کند. همچنین چقدر می تواند مطمئن باشد که کالا به موقع تحویل داده خواهد شد و تحویل چه مدتی طول می کشد.

خریداران شغل گرا 25 درصد کل خریداران را تشکیل می دهند. اگر شما سرتان بسیار شلوغ است و علاقمند هستید که مستقیما به اصل مطلب بپردازید و صرفا می خواهید اطلاعات لازم و ضروری را به دست آورید و می خواهید سریعتر اطلاعات مزایا و معایب خدمات و کالا مورد نظر را پیدا کنید، تا بتوانید خرید را انجام دهید.

.

.

خریدار اجتماعی و معاشرتی یا برون گرا

ششمین نوع شخصیت خریداران، خریدار اجتماعی و معاشرتی هستند. این گروه از خریداران، دارای شخصیتی به شدت برون گرا هستند. و دوست دارند با با یک گروه کار کنند و کل خریدشان را از یک مجموعه انجام دهند.

خریدار اجتماعی به دست یابی و موفقیت بهای فراوان می دهند. به سبب ماهیت برون گرایی که دارد، توجه اصلی او خودش و سایرین می باشند. این خریداران به نتیجه و فایده خرید توجه می کنند.

.

.

خریدار رابطه گرا یا برون گرای نسبی

این گروه حدود 25 درصد کل خریداران را تشکیل می دهند. این اشخاص تا حدودی خویشتن دار هستند و ابرازگر نیستند.  خریدار رابطه گرا به رابطه با اشخاص، بهای فراوان می دهد. برای آن ها اینکه دیگران درباره کالا چه احساسی دارند و چه فکر می کنند، بسیار مهم است. آن ها وقتی می خواهند کالایی را بخرند، به این فکر می کنند که دیگران درباره آنها چه نظری می دهند. آنها نقطه نظر های دیگران را در ذهن خود تصور می کنند و برایشان نظرات دیگران از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر شما دوست دارید محبوب باشید و نظرات دیگران را بدانید، با آنها مشورت می کنید. همچنین از تجربه ی خریداران قبلی استفاده می کنید.

شما علاقمند هستید تا زمان کافی برای تصمیم گیری و اطلاع از جزئیات داشته باشید. و ممکن است در تصمیم گیری هایتان دچار شک و تردید شوید. حتی ممکن است در نهایت مردد شده و خرید ننمایید.

 شما می توانید برای مشاهده سایر خدمات و رزومه به صفحه ایپاکو مراجعه کنید.

 

تعداد نمایش: 227 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 آبان 1400 16:38

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما