سه شنبه, 21 -2666 12:00

مشکلات رایج در درب کرکره برقی مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(16 رای‌ها)

 افرادی که معمولا از درب کرکره برقی استفاده می کنند با مشکلات رایج در کرکره برقی رو به رو هستند.به طور کلی برای این افراد پیش آمده که درب کرکره برقی به هر دلیلی کارنکند و یا مواردی که باعث می شود مشکلاتی را به وجود آورد.آگاهی از این نوع خرابی ها بسیار اهمیت دارد.ما در این مقاله قصد داریم رایج ترین مشکلات کرکره برقی را برای شما بیان کنیم ، همراه ما باشید.

مشکلات رایج در درب کرکره برقی

رایج ترین مشکلات کرکره برقی چیست ؟

مشکلات رایج در درب کرکره برقی برای افرادی که به طور معمول از این نوع درب استفاده می کنند در طول روز اختلال هایی را در کارهای روزانه آن ها ایجاد خواهد کرد.آگاهی از این مشکلات بسیار حایز اهمیت است و باید به موقع مورد بررسی قرار گیرد . در بعضی از موارد مشکلات کرکره برقی بدون نیاز به متخصص و تعمیرکار درب های اتوماتیک توسط خود افراد قابل حل می باشد .

چنان چه مشکلات پیش آمده جدی باشد ،بهتر است با تعمیرکار باتجربه و حرفه ای درب های کرکره برقی تماس بگیرید و برای برطرف کردن مشکلات کرکره برقی خود از آن ها کمک بگیرید.جهت مشاوره و برقراری ارتباط با بخش کارشناسی مجموعه ایپاکو می توانید با مراجعه به وبسایت مجموعه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

علت خرابی درب های کرکره برقی

در این مقاله به بررسی مشکلات کرکره برقی و دلیل خرابی آن ها می پردازیم تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید خرابی را برطرف کنید . درب های کرکره برقی به دلیل استفاده فراوان در طول روز بیشتر از سایر درب های موجود در بازار خراب می شوند .

در ادامه به بررسی برخی از خرابی ها و مشکلات رایج در درب های کرکره برقی می پردازیم و راهکارهای تعمیرات آن را نیز بیان می کنیم .

یکی از رایج ترین و مهم ترین مشکلاتی که برای انواع درب کرکره برقی ایجاد می شود ،عدم بالا رفتن صحیح درب کرکره برقی است که به اصطلاح به آن بازماندن کرکره برقی می گویند .دلیل به وجود آمدن این مشکل می تواند خطا در اتصال کرکره به برق باشد .

اختلال ایجاد شده در اتصالات سیم برق کرکره می تواند خرابی هایی را برای درب کرکره برقی ایجاد کند .برای رفع این خرابی ها بهتر است ابتدا از سالم بودن اتصالات برق مطمئن شویم .یکی دیگر از مشکلات کرکره برقی خراب بودن ریموت درب کرکره برقی است .

خرابی در ریموت کنترل درب های اتوماتیک نیز وجود دارد .به طور معمول خرابی ریموت به دلیل اتمام باتری ایجاد می شود که با خاموش یا کمرنگ شدن چراغ آن نشان داده می شود . خرابی موتور درب کرکره برقی یکی دیگر از دلایل ایجاد اختلال در درب های کرکره برقی می باشد.

در صورت خرابی موتور کرکره برقی بهتر است برای تعمیر آن خود دست به کار نشوید و تعمیر آن را به کارشناسا و متخصص در این زمینه بسپارید .

مجموعه ما متخصص و کارشناس هایی را در این زمینه دارد که می توانند شما را در برطرف نمودن مشکلات کرکره برقی راهنمایی کنند .جهت خرید ، نصب و راه اندازی کرکره برقی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید .

مشکلات فیوز و دستگاه مرکزی کرکره برقی 

برای بررسی سالم بودن دستگاه مرکزی و فیوز کرکره برقی ،ابتدا از سالم بودن دستگاه مرکزی و فیوز درب مطمئن شوید . در صورت سالم بودن این دو بخش ایراد کرکره برقی مربوط به سیم ورودی یا مدار آن می باشد .

به منظور جلوگیری از مشکلات جدی تر بهتر است پیش از بروز ایرادات بیان شده ،چکاپ و تعمیرات درب کرکره برقی را با خیال آسوده و مطمئن به دست افراد کارشناس در این زمینه بسپارید . 

خرابی چشمی و بازویی درب اتوماتیک

گاهی اوقات درب های اتوماتیک به درستی باز و بسته نمی شوند . مشکل ایجاد شده به دلیل خرابی جک بازویی کرکره برقی می باشد که نیاز به تعویض یا تعمیر آن است . چنان چه تمام موارد را چک کردید اما درب کرکره برقی بسته نمی شد ،مشکل از ارتباط چشمی کرکره برقی است که دارای قطعی است .

برای رفع این مشکل بهتر است ،چشمی درب را تمیز کنید و از تراز بودن آن مطمئن شوید زیرا این موارد اختلال هایی را در درب اتوماتیک کرکره برقی ایجاد می کند .اگر با رعایت نکات بالا چشمی درب کرکره برقی به درستی کار نکرد ،چشمی دچار مشکلات جدی تری شده است که نیاز به تعویض یا تعمیر تخصصی دارد .

مشکلات رایج در درب کرکره برقی

اگر از انواع درب اتوماتیک و کرکره برقی استفاده کرده باشی، احتمالا با مشکلات متداولی چون بالا و پایین نرفتن ،عدم عملکرد درست چشمی یا ریموت و... روبه رو شده اید. درب های اتوماتیک همانند دیگر لوازم برقی و الکترونیکی پس از مدتی نیازمند سرویس و تعمیر هستند و این امری متداول و طبیعی است.

مجموعه ایپاکو با بیش از 800 سرویس کار فعال در سراسر کشور در 24 ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما هم میهنان گرامی می باشد. شما می توانید با استفاده از نرم افزار ایپاکو نزدیک سرویس کار را پیدا کرده و رزرو کنید.

علت پایین نیامدن کرکره برقی

یکی از مواردی که کرکره برقی برد فول و چشمی و فلاشر دارد و کرکره برقی پایین نمی آید، عدم عملکرد صحیح و یا خرابی چشمی است.

علت پایین آمدن کرکره برقی

در صورتی که بدون زدن ریموت کرکره برقی به صورت خود به خودی پایین می آید، در این حالت مشکل حاصل می تواند به چند علت باشد:

ریموت دستگاه مورد نظر با ریموت های اطراف هم خوانی داشته و زمانی که درب های اتوماتیک اطراف را فرمان می دهند، این درب نیزفرمان گرفته و پایین می آید. در این صورت راه حل ساده بوده و با کد دهی مجدد این مشکل رفع خواهد شد.

یا ممکن است به علت خرابی برد و کرکره برقی باشد.

 مشکلات رایج کرکره برقی

علت بالا و پایین نیامدن کرکره برقی

کرکره های برقی یکی از انواع درب­های اتوماتیک بسیار پرکاربرد هستند و به علت سیستم بازشویی که دارند، امنیت بالاتری نسبت به بقیه انواع درب اتوماتیک دارند. کرکره ­های برقی در مکان های مختلفی چون ساختمان های مسکونی،  ساختمان های اداری و تجاری، صنایع و کارخانه ­ها، شرکت ­ها و فروشگاه ها مورد استفاده قرار می­گیرند.

با پیشرفت تکنولوژی و تغییر در روش های تولید، کیفیت ساخت و قطعات کرکره های برقی بهبود یافت تا بتوان از آن ها در طولانی مدت استفاده کرد.

درب های اتوماتیک همانند دیگر لوازم برقی و الکترونیکی پس از مدتی نیازمند سرویس و تعمیر هستند و این امری متداول و طبیعی است. مجموعه ایپاکو با بیش از 800 سرویس کار فعال در سراسر کشور در 24 ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما هم میهنان گرامی می باشد. شما می توانید با استفاده از نرم افزار ایپاکو نزدیک سرویس کار را پیدا کرده و رزرو کنید.

در این مطلب قصد داریم تا به علت های خرابی کرکره برقی بپردازیم.

باز و بسته شدن نشدن کرکره برقی

یکی از رایج ترین مشکلات کرکره برقی، باز یا بسته نشدن آن است. دلایل مختلفی ممکن است دلیل این مشکل شود اما رایج ترین علت خرابی کرکره برقی در چنین مواقعی ناشی از اتصال برق است.

برای اینکه از اتصال برق مطمئن شوید ابتدا موتور را خاموش کرده و فیوز برق را بررسی کنید و تا اطمینان حاصل نمایید که منبع تغذیه به برق متصل است. حال موتور را دوباره روشن کرده و عملکرد کرکره را امتحان کنید. در صورتی که اتصال برق مشکلی نداشت اما باز هم کرکره باز و بسته نشد یعنی موتور مشکلی در اتصال به برق ندارد و باید دلایل دیگر را بررسی کنید.

 

گیر کردن کرکره برقی

یکی از مشکلات متداول در کرکره های برقی گیر کردن و عدم حرکت روان آن است. روغن کاری و استفاده از روان کننده ها می تواند این مشکل را تا حدود زیادی رفع نماید.

آهسته و کند کار کردن کرکره برقی

در مواردی کرکره برقی بسیار کند و یا آهسته حرکت می کند، ای مشکلات ممکن است به علت آسیب دیدن و یا پارگی فنر باشد. در مواردی نیز کرکره برقی خیلی سریع حرکت می کند که ممکن است به علت پارگی فنر باشد. در این صورت باید فنر آسیب دیده را تعمیر و یا تعویض کرد.

تعداد نمایش: 1070 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 آذر 1400 09:54

موارد مرتبط

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما