جمعه, 11 ارديبهشت 1394 23:14

محاسبه ابعاد درب کرکره ای پارکینگ | متراژ کرکره برقی مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

ابعاد درب کرکره ای پارکینگ " درب کرکره ای پارکینگ به منظور جلوگیری از ورود افراد متفرقه مورد استفاده قرار می گیرد . نصب درب کرکره ای با توجه به اینکه همراه با موتور انجام می شود بسیار سریع تر ، ارزان تر و مقرون به صرفه تر از ساخت درب آهنی و نصب جک برقی پارکینگ است . در ساخت درب کرکره ای پارکینگ باید نکات ریز فنی مانند ابعاد درب کرکره ای پارکینگ را در نظر گرفت . در ادامه این مطلب اطلاعاتی را در زمینه محاسبه ابعاد درب کرکره ای پارکینگ به شما عزیزان ارائه نموده ایم ، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید...

محاسبه ابعاد درب کرکره ای پارکینگ

ابعاد درب کرکره ای پارکینگ ، انتخاب تیغه مناسب از نظر ساختار فنی ، تعداد خودرویی که از درب کرکره ای پارکینگ تردد می کنند ، انتخاب موتور درب کرکره ای ، سنسور فتوسل و سایر تجهیزات ایمنی از جمله مواردی هستند که در انتخاب درب کرکره برقی پارکینگ باید به آن ها توجه نمود .

برای انتخاب درب کرکره ای پارکینگ و هم چنین تیغه درب کرکره ای تنوع زیادی در بازار موجود می باشد . با توجه به ابعاد درب کرکره پارکینگ برخی از تیغه ها قابل استفاده نمی باشند . در این مقاله ابتدا به بررسی ابعاد درب کرکره ای پارکینگ می پردازیم .

 

بیشتر بخوانید : محاسبه قیمت کرکره برقی 

 

در محاسبه ابعاد درب کرکره ای پارکینگ و نصب کرکره برقی نکته ای که مورد توجه قرار می گیرد چگونگی محاسبه اندازه آن است .به عنوان مثال در یک پارکینگ مسکونی با دهنه ورودی 350  cm اندازه برش تیغه ها باید 345 cm متر باشد .

کاهش اندازه یا کاهش برش به دلیل وجود قطر ریل های جانبی یا درپوش های جانبی هر دو سر تیغه به منظور بالا و پایین رفتن کرکره برقی است . بنابراین اندازه برش تیغه ها از آکس دهنه 5 cm کمتر است . به یاد داشته باشید که اگر درب کرکره ای را در مجتمع های مسکونی نصب می نمایید ، حتما از موتورهای ساید استفاده کنید . و در نظر داشته باشید که موتور توبلار مناسب ترددهای بالا نمی باشد .

 محاسبه اندازه موتور درب کرکره ای پارکینگ باید طوری باشد که تمام تیغه ها را به سمت بالا بکشد و کاملا مرتب رول نماید .

ابعاد درب کرکره ای پارکینگ

حداقل ارتفاع تیغه کرکره جهت درب پارکینگ

در جمع شدن رول بالای کرکره برقی نوع موتور و تیغه کرکره برقی هیچ گونه تاثیری ندارند و معمولا با توجه به سلیقه کارفرما و نصب کرکره برقی ، جهت رول شدن کرکره برقی مشخص می شود . زمانی که کرکره برقی به سمت بالا جمع می شود ، رول آن به صورت یک استوانه که قطر آن 30 الی 35 cm است ، فضا را اشغال می کند .

توجه داشته باشید که تویوتا لندکروز از نظر ارتفاع بلندترین خودروی موجود در بازار کشور ایران می باشد . اگر قصد نصب درب کرکره ای را در یک پارکینگ دارید ، در صورتی که ارتفاع کف تا سقف بیشتر از 2/40 متر باشد با توجه به ابعاد درب پارکینگ مشکلی ایجاد نخواهد شد و رول می تواند به سمت داخل جمع شود . جمع شدن رول به سمت داخل از نظر زیبایی بهتر است و اگر موتور در داخل ساختمان باشد قطعا مناسب تر خواهد بود .

اما در صورتی که ارتفاع کف تا سقف کمتر از 2/40 m باشد ، حتی اگر خودروهای شاسی بلند بتوانند از درب کرکره ای عبور کنند بهتر است کرکره را بر روی دیوار خارجی نصب نماییم . در این صورت رول کرکره برقی به سمت بیرون جمع خواهد شد . برای اینکه موتور درب کرکره ای در دسترس عموم قرار نگیرد می توانید برای آن یک کاور در نظر بگیرید .

حداقل عرض درب کرکره ای پارکینگ

برای نصب درب کرکره ای پارکینگ استاندارد باید تمام ماشین ها بتوانند از نظر ارتفاع و عرض از درب کرکره ای عبور کنند . همان طور که می دانید درب کرکره ای به صورت عمودی باز و بسته می شود ، به همین دلیل محدودیت ارتفاع وجود دارد .  

در بررسی ابعاد درب کرکره  پارکینگ ، عرض درب اتوماتیک پارکینگ باید کاملا استاندارد باشد به طوری که دو خودرو بتوانند به راحتی در کنار یکدگیر قرار بگیرند یا از کنار یکدیگر عبور کنند . بنابراین اگر پارکینگ شما به یک مجتمع چند واحدی مرتبط است باید به این نکته توجه نمایید . بنابراین درب کرکره ای استاندارد است که تمام خودروها بتوانند بدون مشکل از آن عبور کنند .

 

تعداد نمایش: 9582 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 آذر 1400 15:24

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما