پنج شنبه, 13 بهمن 1401 09:16

فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها

فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها به عملکرد آنها مربوط می شود. ریموت هایی که مخصوص کرکره برقی هستند ، بهترین سازگاری را با کرکره برقی دارند.

یکی از اجزای اصلی درب اتوماتیک و کرکره برقی ، ریموت می باشد. باز و بسته شدن کرکره برقی و درب پارکینگ با استفاده از ریموت انجام می شود. ریموت هایی که بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرند ، در چندین نوع وجود دارند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

بهترین ریموت برای کرکره برقی و درب پارکینگ

ریموت های مختلفی برای کرکره برقی و درب پارکینگ قابل استفاده هستند. بنابراین اینگونه نیست که تنها ریموت های مخصوصی برای کرکره برقی قابل استفاده باشند. اغلب رسیورهای کرکره اتوماتیک با ریموت های 433 مگاهرتزی هماهنگ بوده و قابل ست کردن با یکدیگر هستند.

ریموت های جک پارکینگ دارای یک کلید است که کار باز و بسته کردن درب را انجام می دهد. کلیدهای دیگری که گاهاً بر روی این ریموت ها وجود دارند ، کارایی ندارند. لذا کلیدهای مختلف ریموت درب پارکینگ ، اهمیتی نداشته و مهمترین کلید همان کلید باز و بسته کردن درب است. فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها می تواند به کارایی دکمه های ریموت مربوط باشد.

ریموت کرکره برقی با ریموت درب پارکینگ کاملاً متفاوت است. هر یک از کلیدهای ریموت کرکره برقی دارای وظیفه مشخصی هستند. باز کردن کرکره ، بسته شدن کرکره ، استپ کردن حرکت کرکره و ... از جمله عملیاتی هستند که هر یک توسط کلیدی خاص انجام می شوند. بنابراین ریموت های مخصوص کرکره برقی ، بهترین نوع ریموت هستند.

کاربرد ریموت بلوتوثی

یکی از انواع ریموت ها ، ریموت بلوتوثی است. معرفی این ریموت برای درب های کرکره ای و جک های پارکینگی نیازی به کار با رسیور ندارد و بسیار آسان است. با استفاده از این ریموت ها می توان به راحتی کد ریموت قبلی درب را بر روی ریموت دیگری انتقال داد تا ریموت جدید قابل استفاده باشد. بنابراین یک فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها ، برخورداری از این قابلیت در ریموت های بلوتوثی است.

ریموت بلوتوثی باید خام شود تا امکان انتقال کدهای ریموت قبلی به روی ریموت جدید وجود داشته باشد. بدین منظور کلیدهای A و B را همزمان گرفته تا چراغ ال ای دی به صورت چشمک زن شود. در مرحله ی بعد باید در حالی که کلید A را گرفته اید ، دست خود را از روی کلید B بردارید. سه بار کلید بی را گرفته و رها کرده تا چراغ ال ای دی دوباره به صورت چشمک زن در بیاید. بدین ترتیب ریموت بلوتوثی خام می شود.

ویژگی های ریموت های دیپ سوئیچ

در ادامه بررسی فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها ، به ویژگی های ریموت های دیپ سوئیچ اشاره می کنیم. برخی از کرکره برقی ها دارای ریموت های دیپ سوئیچ می باشند. اگر بخواهید ریموت های دیپ سوئیچ را با درب ست کنید بایستی پشت یکی از ریموت های اصل را باز کرده و با دقت بسیار زیاد به هشت دیپ سوئیچ آن توجه کنید تا بتوانید ریموت جدید را مطابق با این ، ست کنید.امکان کپی کردن داده های ریموت های بلوتوثی و ریموت های دیگر بر روی ریموت دیپ سوئیچ و بالعکس ، وجود ندارد.

ریموت های دارای فرکانس خاص

برخی از کرکره برقی ها به گونه ای هستند که کد آنها در یک فرکانس مشخص ، تعریف شده است. در نتیجه نمی توان هر ریموتی را با آنها ست کرد. این کرکره برقی ها تنها باید با ریموت های فابریک خود ، کار کنند. ست کردن ریموت های دیگر با این کرکره برقی ها تنها توسط مدار کنترل امکان پذیر است. در واقع یک فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها ، تعریف شدن برخی از ریموت های کرکره برقی بر روی فرکانس خاص است.

تفاوت میان ریموت های فابریک و غیرفابریک

مهمترین تفاوتی که میان ریموت های فابریک و غیرفابریک است ، کیفیت آنها است. ریموت های غیرفابریک به زودی خراب شده و در مواقعی به خوبی کار نمی کنند و شما مجبور به فشردن چندین باره کلیدها هستید. قیمت ریموت های فابریک و متفرقه ، با یکدیگر متفاوت است. توجه داشته باشید که ریموت های متفرقه ، ارزان قیمت هستند.

اصلی ترین فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها

ریموت های برقی که دارای فرکانس مشخصی هستند در مقایسه با سایر ریموت ها ، از امنیت بالاتری برخوردار هستند. این ریموت ها را تحت هیچ عنوان نمی توان کپی کرد. درست است که برای کرکره برقی و درب پارکینگ می توان از ریموت های مختلفی استفاده نمود ، اما بهترین ریموت همان ریموت های مخصوص و فابریک هستند که سازگاری کاملی با درب دارند. لذا توصیه نموده که از استفاده از سایر ریموت ها خودداری کنید و با استفاده از ریموت های اصل و فابریک سیستم خود ، موجب افزایش امنیت سیستم خود شوید.

پاسخ به چندین سؤال متداول ( فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها )

برد ریموت ها چند متر است ؟

برد ریموت های مختلف ، متفاوت است. تمامی انواع ریموت ها در مدل های اصل و فابریک ، از برد بیشتری در مقایسه با مدل های فیک و متفرقه برخوردار هستند. معمولاً اغلب ریموت ها در فاصله 45 تا 50 متری از آنتن های خود به خوبی کار می کنند. البته میزان برد ریموت به شیوه نصب آنتن در مدار فرمان بستگی دارد. ممکن است ریموت هایی وجود داشته باشند که از فاصله صد متری کار کنند و توان بالا و پایین کردن کرکره برقی و یا باز و بسته کردن درب پارکینگ را داشته باشند.

آیا تمامی ریموت ها با همدیگر ست می شوند ؟

ریموت ها با استفاده از ریموت های قبلی درب ، قابل ست کردن هستند. چنانچه ریموت ها با یکدیگر سازگار نباشند و با هم ست نشوند ، چاره ای به جز ست کردن ریموت توسط رسیور و یا برد نمی باشد.

کدام ریموت ها بیشترین امنیت را دارند ؟

فرق ریموت برقی با سایر ریموت ها در سطح امنیتی آنها است. ریموت های کد لرنینگ و دیپ سوئیچ از امنیت بیشتری در مقایسه با ریموت های بلوتوثی برخوردار هستند. ریموت های بلوتوثی ، امنیت کمی دارند اما متأسفانه تمایل زیادی به استفاده از آنها وجود دارد.

 

 

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 174 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 13 بهمن 1401 12:45

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما