سیستم درب اتوماتیک لولایی

امروزه استفاده از درب اتوماتیک در سراسر ایران رواج پیدا کرده است .از درب اتوماتیک می توانیم برای درب حیاط ، درب پارکینگ ، درب ورودی ساختمان و .. استفاده کرد. ما در این مقاله قصد داریم در مورد سیستم درب اتوماتیک لولایی بیش تر توضیح دهیم . در ادامه با ما همراه باشید .

درب اتوماتیک لولایی و کاربرد آن

درب اتوماتیک لولائی یکی از انواع درب اتوماتیک برقی می باشد که قابلیت اجرا بر روی درب های ساختمانی را دارد .این درب به صورت یک یا دو لت باز و بسته می شود . هم چنین به کمک چشم الکترونیکی نیز دستورات لازم را اجرا خواهد کرد .اگر به دنبال خرید درب های اتوماتیک لولایی با کیفیت هستید ، بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد می دهیم .

درب اتوماتیک لولایی توسط جک درب اتوماتیک باز و بسته می شوند و فضای مناسبی را برای ورود و خروج افراد و سایر وسایل نقلیه فراهم خواهد کرد .درب های اتوماتیک لولایی می توانند به صورت تک لنگه و دو لنگه باشند . از میان درب اتوماتیک لولایی، درب های دولنگه کاربرد بیش تری دارند . به گونه ای بیش از 90 درصد از درب های لولایی از نوع دولنگه هستند . درب های لولایی نیز خود به دو نوع درب های اتوماتیک لولایی توکار و روکار تقسیم می شوند .

جک های مورد استفاده در درب های اتوماتیک لولایی می توانند از نوع جک های الکترومکانیکی یا جک هیدرولیکی انتخاب شوند . از درب های اتوماتیک لولایی در فضاهایی که دارای حیاط است بیش تر استفاده می شود . فضای مناسب به اندازه طول هر لنگه از درب باید وجود داشته باشد تا برای باز و بسته شدن درب اتوماتیک لولایی مشکلی ایجاد نشود .

درب اتوماتیک لولایی

ویژگی های درب اتوماتیک لولایی

 • حرکت روان و سریع ، بدون صدا
 • سهولت در تردد ، قابل نصب بر روی انواع درب های لولایی
 • قابلیت تنظیم زمان و سرعت باز و بسته شدن در شبانه روز ( سئو چیست )

درب اتوماتیک لولایی با توجه به شکل ظاهری و طراحی آن ها انواع گوناگون و متفاوتی دارند . برای انتخاب جک پارکینگ دو لنگه یا تک لنگه عامل اصلی نوع دستگاه وزن و عرض لنگه درب و میزان تردد روزانه ( باز و بسته شدن در طول روز ) می باشد . کارشناسان با درنظر گرفتن این عوامل می توانند بهترین پیشنهادات را برای انتخاب درب اتوماتیک مناسب لولایی برای افراد داشته باشند .

انواع جک درب اتوماتیک لولایی

بطور کلی جک های مورد استفاده برای درب های اتوماتیک لولایی به دو دسته جک های الکترونیکی و مکاینکی و هیدرولیکی تقسیم می شوند . معمولا جک های الکترومکانیکی را برای درب های سبک با تردد و عرض کم استفاده می کنند . ( ساختمان های مسکونی با تعداد واحد کم ) جک های الکترومکانیکی با چرخ دنده وبه وسیله نیروی مکانیکی کار می کنند . برای درب های سنگین و عرض و تردد بالا از جک های هیدرولیکی استفاده می شود . اغلب برای مجتمع های مسکونی و مکان های صنعتی از این نوع جک ها برای درب اتوماتیک لولایی استفاده می کنند . برای امنیت درب های اتوماتیک با جک هیدرولیکی از قفل های برقی استفاده می کنند .

درب اتوماتیک لولایی تک لنگه، از یک لنگه درب تشکیل شده که به طرف چپ یا راست باز می شود . این نوع از درب های اتوماتیک امکان رفت و آمد وسایل نقلیه در پارکینگ را آسان تر می کند و لازم به ذکر است که استفاده از قفل برقی برای درب های تک لنگه الزامی است . در صورت نبود قفل برقی امکان باز شدن درب در اثر فشار زیاد وجود خواهد داشت .

فرم درب اتوماتیک لولایی دو لنگه به این صورت است که دو لنگه درب در کنار هم قرار می گیرد و باز شدن درب توسط جک ها فضای مناسبی را برای تردد وسایل نقلیه به وجود می آورد .بیش ترین کاربرد در میان درب های اتوماتیک لولایی ، درب های اتوماتیک دو لنگه می باشد که بیش از 80 درصد از درب های موجود در کشور از این نوع درب ها می باشند .از این نوع درب ها در ساختمان های حیاط دار یا مسقف استفاده می شود . به اندازه ی هر لنگه باید فضا داخلی وجود داشته باشد تا جای خالی برای باز و بسته شدن درب فراهم گردد .برای کسب اطلاعات بیش در در مورد قیمت و خرید درب های اتوماتیک لولایی با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید .

  

لطفا کد ارسال شده از طریق پیامک را وارد نمائید:

فرآیند درب اتوماتیک براساس سه عملکرد فنی هیدرولیکی ، مکانیکی و پنوماتیکی انجام می شود . قطعات درب اتوماتیک در عملکرد مکانیکی چرخ دنده و گیربکس است که با استفاده از آنها به حرکت در می آید . تعیین کننده حرکت در درب اتوماتیک هیدرولیکی  فشار سیالات و روغن می باشد و در مورد درب اتوماتیک پنوماتیکی ، فشار گاز درب را به حرکت در می آورد . با توجه به نیاز کارفرما یکی از درب های اتوماتیک فوق با فناوری نامبرده مورد استفاده قرار می گیرد . در ادامه مقاله قطعات درب اتوماتیک را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

قطعات درب اتوماتیک چیست ؟

قطعات درب اتوماتیک و انواع سیستم درب اتوماتیک به منظور افزایش رفاه و امنیت در مکان های مختلف به شکل های گوناگون مانند انواع درب اتوماتیک پارکینگ ، انواع درب اتوماتیک حیاط ، انواع درب اتوماتیک ورودی ساختمان و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . درب اتوماتیک از قسمت های مختلفی تشکیل شده است ، به همین نصب درب اتوماتیک باید توسط افراد با تجربه و متخصص انجام شود و قطعات تشکیل دهنده درب اتوماتیک باید در محل مخصوص خود قرار گیرند . انتخاب و نصب اجزاء اصلی درب اتوماتیک به نوع و مدل درب بستگی دارد .

قطعات درب اتوماتیک عبارتند از :

 • موتور الکتریکی
 • برد الکترونیکی
 • ریموت کنترل
 • حسگرها – چشمی ها
 • تجهیزات امنیتی
 • چرخ دنده و گیربکس
 • فلاشر
 • قفل برقی و مکانیکی درب اتوماتیک

اکنون به شرح قطعات اصلی درب اتوماتیک می پردازیم :

 1. قطعات درب اتوماتیک – موتور الکتریکی :

موتور های تک فاز در سیستم های درب اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند . موتور تک فاز دارای قابلیت چپ گرد و راست گرد می باشد . با استفاده از دو سیم پیچ مشابه از موتور تک فاز استفاده می شود . با سری قرار گرفتن یک خازن با هر کدام از سیم پیچ ها می توان جهت حرکت موتور را تغییر داد . نکته ی قابل توجه این است کار یک سره و مداوم موتور باعث داغ شدن موتور و آسیب دیدن به آن می شود . بنابراین از باز و بسته شدن پشت سرهم درب بدون وقفه جلوگیری نمایید .

 1. قطعات درب اتوماتیک – قسمت مکانیکی یا گیربکس :

نیروی موتور الکتریکی برای باز و بسته شدن درب کافی نمی باشد به همین دلیل از یک سیستم مکانیکی کمک گرفته می شود . بدین منظور از یک جعبه دنده استفاده می شود . پس از اینکه نیرو افزایش یافت انتقال آن به درب انجام می شود . برای درب اتوماتیک ریلی نیرو توسط چرخ دنده منتقل می شود . برای درب های یک تکه نیرو با استفاده از زنجیر یا تسمه منتقل می شود . برای درب های تک لنگه یا دو لنگه توسط بازوها درب باز و بسته می شود . در حقیقت نحوه انتقال نیرو برای انواع درب اتوماتیک متفاوت است .

 1. قطعات درب اتوماتیک – برد الکترونیکی :

به منظور کنترل و تنظیم باز و بسته شدن درب از یک مدار الکتریکی استفاده می شود . محل قرارگیری مدار الکتریکی در سیستم های مختلف درب متفاوت است . به عنوان مثال در سیستم های درب اتوماتیک ریلی روی دستگاه اصلی قرار می گیرد .

 1. قطعات درب اتوماتیک – تجهیزات ایمنی :

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به افراد ، هنگام باز و بسته شدن درب ، از لوازم قطعات درب اتوماتیک به گونه ای استفاده می شود که حرکت درب را اعلام کند و هنگام باز و بسته شدن درب به نحو مناسب متوقف شود . سنسور مادون قرمز که به چشمی معروف است برای کنترل درب مورد استفاده قرار می گیرد . سنسور مادون قرمز از دو قسمت فرستنده و گیرنده تشکیل شده است .

 1. قطعات درب اتوماتیک – کلیدهای کنترل دستی

زمانی که ریموت کنترل در دسترس نباشد برای به حرکت درآوردن درب از دو کلیدی که روی درب اتوماتیک قرار دارد استفاده می شود . یک کلید برای باز کردن درب و کلید دیگر برای بسته شدن درب مورد استفاده قرار می گیرد .

 1. قطعات درب اتوماتیک – ریموت کنترل

به منظور کنترل انواع درب اتوماتیک از راه دور از ریموت کنترل استفاده می شود . دستگاه ریموت دارای آنتن و مدار گیرنده رادیویی است .

پر کاربرد ترین درب های اتوماتیک عبارتند از :

 • درب اتوماتیک درب سکشنال
 • درب اتوماتیک کشویی
 • درب اتوماتیک دو لنگه
 • درب اتوماتیک شیشه ای
 • درب اتوماتیک لولایی
 • درب اتوماتیک گَردان
 • درب اتوماتیک زیر سقفی
 • درب اتوماتیک صنعتی
 • درب اتوماتیک مثلثی

 شرایط و پیگیری گارانتی ایپاکو:

شرکت ایپاکو محصولات خود را در چهار دسته بندی به شرح ذیل گارانتی مینماید که بدین شرح می باشد:

جهت پیگیری نوع گارانتی ومدت زمان مانده ضمانت میتوانید از طریق اینجا با وارد کردن کد مربوطه که همان شماره تلفن همراه سفارش دهنده می باشد پیگیری نمائید.

  انواع گارانتی

نوع گارانتی

الماس

یاقوت

زمرد

مروارید

موتور

بدون قید و شرط در محل مشتری

تعمیر در محل مشتری

تعمیر در محل شرکت

تعمیر در محل شرکت

تیغه

دارد

ندارد

ندارد

ندارد

اپراتور

بدون قید و شرط در محل مشتری

تعمیر در محل مشتری

 

تعمیر در محل شرکت

 

تعمیر در محل شرکت

 

شیشه و فریم

ندارد

ندارد

ندارد

ندارد

هزینه ایاب و ذهاب

رایگان

طبق شرایط شرکت یک مرحله رایگان

طبق شرایط شرکت دو مرحله ای

طبق شرایط شرکت 2 مرحله ای

هزینه نصب و سرویس

رایگان

رایگان

رایگان

طبق مبالغ مصوب

هزینه در خارج از شهر تهران

دارد

دارد

دارد

دارد

توجه داشته باشید پس از پایان تسویه حساب و بازدید بازرس شرکت روز شمار گارانتی بر اساس نوع گارانتی

و مبلغ دریافتی فعال میگردد.

و لذا تا مادامی که از طریق سیستم پیامک تسویه حساب برایتان ارسال نشده است حسابتان

دربخش مالی باز می باشد وقطعا مانده حساب دارید. و به همین دلیل هیچ گونه خدماتی

از ایپاکو شامل این سفارش نمیشود

لازم بذکر است کلیه بسته های گارانتی یکساله می باشد .

و در صورت نیاز با تمدید پرداخت هزینه گارانتی تمدید میگردد.

توجه داشته باشید : هزینه حمل بار در هر مرحله بعهده مشتری می باشد.


 

مبلغ گارانتی کرکره اتوماتیک

گارانتی الماس:

در گارانتی الماس طبق شرایط فوق در قراردادهای بالای 25.000.000 یال مبلغ 22% از کل قرارداد،

در قراردادهای زیر 25.000.000 میلیون ریال مبلغ 5.500.000 ریال دریافت میگردد.

گارانتی یاقوت:

در گارانتی یاقوت طبق شرایط فوق در قراردادهای بالای 25.000.000 یال مبلغ 12% از کل قرارداد،

در قراردادهای زیر 25.000.000 میلیون ریال مبلغ 3.000.000 ریال دریافت میگردد.

گارانتی زمرد:

در گارانتی زمرد طبق شرایط فوق در قراردادهای بالای 25.000.000 یال مبلغ 9% از کل قرارداد،

در قراردادهای زیر 25.000.000 میلیون ریال مبلغ 2.250.000 ریال دریافت میگردد.

گارانتی مروارید:

این نوع گارانتی از طرف شرکت ایپاکو با پرداخت 500.000 ریال و برای تمامی مشتریان بصورت پیش فرض

لحاظ میگردد.


 

 • گارانتی تیغهَ کرکره اتوماتیک

1-    چنانچه تیغه های کرکره بخودی خود و بدون فشار و یا ماندن مانعی در زیر کرکره َََقلابها

از هم جدا شوند .

2-   چنانچه رنگ تیغه ها بخودی خود دچار رنگ پریدگی شود و یا پوسته کنند و جای هیچ گونه

ضربه و لطمه به کرکره مشاهده نگردد.

 • ·گارانتی موتور کرکره اتوماتیک

1-    چنانچه موتور کرکره بدون هیچ گونه نوسان برق وَ فشار بیش از حد دچار سوختگی شود.

2-   چنانچه گیربکس کرکره بدون حمل اضافه بار و یا ماندن شی یا مانعی زیر کرکره دچار

هرز شدن شود .

 • ·همچنین شرایطی از قبیل موارد ذکر شده که شامل گارانتی نمی باشند

 • ریموتها و مدار فرمان و چشم فتوسل کرکره شامل گارانتی نمی باشد.

 • ضربه خوردگی تیغه شامل گارانتی نمی باشد .

 • آب خوردگی موتور و ضربه به موتور شامل گارانتی نمی باشد.

 • ·لازم بذکر است در گارانتی الماس ضمانت موتور بدون قید و شرط می باشد.


   

  • مبلغ گارانتی درب اتوماتیک شیشه ای

  • گارانتی الماس:

   در گارانتی الماس طبق شرایط فوق در قراردادهای بالای 25.000.000 یال مبلغ 22% از کل قرارداد،

   در قراردادهای زیر 25.000.000 میلیون ریال مبلغ 5.500.000 ریال دریافت میگردد.

   گارانتی یاقوت:

   در گارانتی یاقوت طبق شرایط فوق در قراردادهای بالای 25.000.000 یال مبلغ 12% از کل قرارداد،

   در قراردادهای زیر 25.000.000 میلیون ریال مبلغ 3.000.000 ریال دریافت میگردد.

   گارانتی زمرد:

   در گارانتی زمرد طبق شرایط فوق در قراردادهای بالای 25.000.000 یال مبلغ 9% از کل قرارداد،

   در قراردادهای زیر 25.000.000 میلیون ریال مبلغ 2.250.000 ریال دریافت میگردد.

   گارانتی مروارید:

   این نوع گارانتی از طرف شرکت ایپاکو با پرداخت 500.000 ریال و برای تمامی مشتریان بصورت پیش فرض

   لحاظ میگردد.


    

   • گارانتی کنترل برد اپراتوردرب اتوماتیک

   1-    چنانچه (کنترل برد ) بخودی خود و بدون هیچ تغییری در سیم بندی دچار سوختگی شود.

   • ·گارانتی موتور درب اتوماتیک

   1-    چنانچه موتور کرکره بدون هیچ گونه نوسان برق وَ فشار بیش از حد دچار سوختگی شود.

   2-   چنانچه گیربکس موتور بدون حمل اضافه بار و یا ماندن شی یا مانعی بین هنگرها  دچار

   هرز شدن شود .

   • ·همچنین شرایطی از قبیل موارد ذکر شده که شامل گارانتی نمی باشند

   • ریموتها و مدار فرمان و چشم فتوسل درب اتوماتیک شامل گارانتی نمی باشد.

   • ضربه خوردگی فریم شامل گارانتی نمی باشد .

   • شیشه شامل گارانتی نمی باشد.

   • آب خوردگی موتور و ضربه به موتور شامل گارانتی نمی باشد.

   • ·لازم بذکر است در گارانتی الماس ضمانت موتور بدون قید و شرط می باشد.


     

لازم بذکر است : در مدت زمان گارانتی کلیه سیستمها بجز الماس , هزینه بازوبست سیستم و

ایاب و ذهاب نصاب و سرویس دستگاه مذکور شامل گارانتی نمیباشد

هزینه های متداول کرکره اتوماتیک

نوع خدمات کرکره برقی ..هزینه خدمات

هزینه ایاب و ذهاب در تهران موتور ..150.000 ریال

هزینه ایاب و ذهاب در تهران خودرو..350.000 ریال

هزینه تنظیم برد و کد دادن ریموت..400.000 ریال

هزینه جزئی کرکره و تنظیم ..500.000 ریال

هزینه تعویض چشم کرکره اتوماتیک..500.000 ریال

هزینه سیم و سیم کشی کرکره اتوماتیک..800.000 ریال

هزینه تعویض برد و برنامه ریزی مجدد کرکره اتوماتیک..500.000 ریال

هزینه نصب تیغه کرکره بدون جوشکاری..1.500.000 ریال

هزینه نصب کرکره و بازو بست کرکره با جوشکاری ..3.000.000 ریال

هزینه تعویض موتور کرکره بدون خارج کردن تیغه ها از ریل .. 1.200.000ریال

هزینه تعویض موتور کرکره با خارج کردن تیغه از ریل .. 2.500.000 ریال

هزینه تعویض تیغه معیوب بدون خارج کردن کل تیغه ها .. 1.000.000 ریال

هزینه تعویض تیغه معیوب با خارج کردن کل تیغه ها و کپس زنی مجدد .. 3.200.000 ریال

هزینه نصب جا قفلی یکعدد با جوشکاری 500.000 یال و 2 عدد با جوشکاری .. 700.000 ریال

هزینه تعویض متعلقات فلزی (ریل – شفت – پروفیل) .. 1.000.000 ریال

هزینه تعویض متعلقات مکانیکی (بلیرنگ – اندکب ) ..700.000 ریال

 

 

هزینه های متداول درب اتوماتیک پارکینگ

 

نوع خدمات درب برقی .. 

هزینه ایاب و ذهاب در تهران موتور 150.000 ریال

هزینه ایاب و ذهاب در تهران خودرو 350.000 ریال

هزینه تنظیم برد و کد دادن ریموت 450.000 ریال

هزینه جزئی درب و تنظیم 700.000 ریال

هزینه تعویض چشم درب اتوماتیک پارکینگ 1.150.000 ریال

هزینه تعویض برد و برنامه ریزی مجدد درب اتوماتیک 1.000.000 ریال

هزینه نصب بازو بدون جوشکاری 450.000 ریال

هزینه نصب و باز و بست بازو با جوشکاری هر بازو 1.200.000 ریال

هزینه های متداول درب اتوماتیک شیشه ای

نوع خدمات درب برقی شیشه ای 150.000 ریال

هزینه ایاب و ذهاب در تهران خودرو 350.000 ریال

هزینه تنظیم برد 850.000 ریال

هزینه جزئی درب و تنظیم 700.000 ریال

هزینه تعویض چشم درب اتوماتیک شیشه ای 1.500.000 ریال

هزینه سیم و سیم کشی درب اتوماتیک شیشه ای 1.150.000 ریال

هزینه تعویض برد وبرنامه ریزی مجدد درب اتوماتیک شیشه ای 1.500.000 ریال

هزینه تعویض فریم بدون جداسازی فریمها 850.000 ریال

هزینه نصب و باز و بست فریم ، هر فریم 1.500.000 ریال

هزینه تعویض اسلت بدون فریم 1.500.000 ریال

هزینه تعویض کلید چند حالته 700.000 ریال

هزینه نصب مجدد کل سیستم 4.000.000 ریال

منوی اصلی