سه شنبه, 09 مهر 1398 10:12

اصطلاحات فنی درب اتوماتیک | مشخصات فنی درب اتوماتیک مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

اصطلاحات فنی درب اتوماتیک ; در این بخش با اصطلاحاتی درباره انواع درب اتوماتیک شیشه ای آشنا میشوید . و می آموزید , که یک درب اتوماتیک شامل چه اصطلاحاتی می باشد.

اصطلاحات فنی درب اتوماتیک

در این بخش با اصطلاحات فنی درب اتوماتیک شیشه ای آشنا میشوید . و می آموزید که یک درب اتوماتیک شامل چه اصطلاحاتی می باشد. و چنانچه قصد خرید و یا آموزش نصب درب اتوماتیک دارید بهتر میتوانید با این اصطلاحات برخورد نمائید. در ذیل سرفصلهای اصطلاحات درب اتوماتیک را مشاهده مینمائید :

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای :

ریل و کاور درب اتوماتیک شیشه ای :

چشم رادار (سنسور درب اتوماتیک :

هنگر درب برقی شیشه ای :

فریم درب اتوماتیک و انواع آن :

شیشه سکوریت و انواع آن :

کلید چند حالته و انواع آن :

.

 

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای :

کل پکیج درب اتوماتیک که شامل موتور , کنترل باکس , هرزگرد , تسمه , هنگر و غیره می باشد را اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می نامند که بصورت یک پکیج کامل جهت فروش ارائه میگردد .

لازم بذکر است طول استاندارد جهانی یک اپراتور 4 متر می باشد که چنانچه مشتری تمایل دارد برای دهانه بزرگتر سفارش دهد برخی شرکتها از جمله ایپاکو که امکان تولید ریل و کاور استاندارد را دارند سفارش دهند و ابعاد را عریض تر تحویل بگیرند .

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

.

 

ریل و کاور درب اتوماتیک شیشه ای :

یکی دیگر از اصطلاحات درب برقی ریل و کاور آن میباشد که کلیه متعقلات درب اتوماتیک روی آن نصب میگردد که درب دربهای کشویی بصورت طولی تا عرض 4 متر که در بالا توضیح داده شد عرضه میگردد و در دربهای نیم گرد ریل و کاور بصورت کرو تولید می شود. جنس ریل و کاور درب شیشه ای از نوع آلومینیوم استاندارد می باشد که در سیستمهای اتوماتیک با رنگ کوره ای به رنگ مورد دلخواه مشتری رنگ شده و در سفارشات آنادایز که عمومأ رنگ شامپانی می باشد تولید و عرضه میگردد.

.

 

چشم رادار (سنسور درب اتوماتیک :

وظیفه این قطعه به عنوان اصلی ترین دستگاه در سیستم درب اتوماتیک جهت فرمان دادن می باشد که در برخی از سیستمها میتوان بجای رادار از بوش باتون درب اتوماتیک استفاده گردد . و در دو حالت ساده و پرده ای ارائه میگردد که در رادار ساده به محض قرارگرفتن در معرض دید رادار فرمان باز شدن ارسال میگردد. در رادار پرده ای مضاف بر اینکه فرمان باز شدن میدهد چنانچه فرد یا شیئی در بین درب اتوماتیک قرار گرفته باشد از بسته شدن درب نیز جلوگیری می نماید.

 چشم رادار (سنسور درب اتوماتیک :

هنگر درب برقی شیشه ای :

هنگر درب اتوماتیک غلتکی است که روی فریم درب اتوماتیک بسته میشود که امکان حرکت درب شیشه ای را روی ریل درب اتوماتیک فراهم مینماید و در صورتیکه شیشه های درب اتوماتیک بدون فریم باشد از هنگر اسپایدری استفاده میگردد.

 

هنگر درب اتوماتیک

.

فریم درب اتوماتیک و انواع آن :

فریم به بخشی از درب اتوماتیک اطلاق میشود که دور تادور شیشه سکوریت را احاطه کرده و در رنگهای و مدلهای مختلف از جمله رنگ کوره ای و آنادایز و استیل عرضه میگردد و ابعاد استاندارد آن عرض در نهایت 100 سانتی متر و ارتفاع آن 200 سانتی متر می باشد و جهت سفارش و قیمت درب اتوماتیک در صفحه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای حتما این مورد را مورد توجه قرار دهید چرا که در صورتیکه عرض دهانه بزرگتر بود و می بایست بازشو بیشتری در نظر بگیرید میتوانید تا عرض 200 سانتی و ارتفاع 300 سانتی افزایش داشته باشید .

.

شیشه سکوریت و انواع آن :

شیشه سکوریت اصلی ترین بخش در درب اتوماتیک می باشد که کل قطعات درب اتوماتیک باعث به حرکت در آمدن شیش در حول محور طولی و یا بصورت مثلثی و گرد و غیره می باشد که اکثرااز شیشه فلوت (کلیر ) استفاده میگردد و در برخی مواقع جهت شفافیت بیشتر و مقاومت بالاتر از شیشه سوپر کلیر استفاده میشود.

.

کلید چند حالته و انواع آن :

کلید چند حالته در انواع دستی و دیجیتال عرضه میگردد و فرایند تغییر حالات در اتوماتیک را بعهده دارد و تغییر حالات درب اتوماتیک عبارتند از :

1- حالت اتوماتیک : که در این حالت درب بصورت کامل باز یا بسته میشود.

2- حالت یکطرفه : این حالت مواقعی استفاده میگردد که نیاز درب اتوماتیک از یکطرف فرمان بازشو دریافت نماید و از طرف دیگر هیچ گونه فرمانی صادر نشود مانند پایان ساعت کاری بانکها

3- حالت زمستانی : این حالت زمانی فعال میگردد که نیاز نیست درب بطور کامل باز شود و اتلاف انرژی صورت گیرد که در این حالت درب برقی را روی حالت زمتانی قرارمیدهند.

4- حالت تمام باز : در این حالت درب کاملا باز بوده و چنانچه هر فرمانی صورت گیرد درب دیگر بسته نمیشود.

5- حالت قفل : در این حالت درب پس از بسته شدن قفل میشود و چنانچه رادارها نیز فرمان اسرال باز شدن نمایند کنترل باکس این فرمان را اجرائی نمینماید و درب بسته میماند.

پاورقی :

 .

آنادایز : به سیستم رنگکاری گفته میشود که قطعات درب اتوماتیک شامل ریل و کاور و فریمها ابتدا بصورت استاندارد از بیلت فابریک تولید شده و بصورت سیستم آبکاری رنگ میگردد.

 .

کرو :

به اصطلاحی در عموم گفته میشود که هر قطعه که بصورت نیم دایره آورده شود.

.

ریل و کاور استاندارد :

به اصطلاحی گفته میشود که در تولید ریل و کاور و کلیه قطعات آلومینیومی از آلومینیوم فابریک با سختی بالا تولید گردد و کلیه فرایند تولید اسید شوری و ایج آن با دقت انجام شود.

.

بوش باتون :

دستگاهی می باشد که بصورت دکمه فشاری عمل مینماید و در زمانی که قصد بازکردن و یا کلأ فرمان دادن دستگاهی را دارید از این قطعه میتوانید استفاده نمائید.

در آخر چنانچه قصد خرید قطعات درب اتوماتیک شیشه ای را دارید میتوانید از فروشگاه ایپاکو سرویس خرید نمائید.

اطلاعات تکميلي

  • اطلاعات درب اتوماتیک و کرکره برقی: اطلاعات درباره درب اتوماتیک
تعداد نمایش: 9842 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 10 مرداد 1400 18:40

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما