چهارشنبه, 26 مهر 1396 12:04

دزدی | سرقت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

دزدی یا سرقت در حقوق کیفری به گرفتن غیرقانونی اموال دیگران بدون رضایت آنها می‌گویند. به کسی که عمل دزدی را انجام می‌دهد دزدی | سرقت می‌گویند.

---------------------------------------------------------------------------------------
دزدی | سرقت

دزدی | سرقت

همیشه و در همه دوران ها مالکیت افراد نسبت به اموال و دارایی شان یک موضوع با اهمیت بوده است. 

مردم همیشه خواستار احترام به حقوق مالکیتی خود هستند اما افرادی هستند که این حقوق را نادیده می گیرند . با پیشرفت و تغییرات شگرف در جوامع قانون گذار قوانینی تنظیم کرد تا طبق آن حق دیگران نسبت به اموال شان محترم شمرده شود. قانون گذار برداشتن مال دیگران بدون اجازه آن ها تحت عنوان جرم سرقت معرفی کرده است. رواج این جرم باعث شد تا قانون گذار دقیق تر مسائل مرتبط با این جرم از قبیل تعریف جرم سرقت، تقسیم بندی سرقت به سرقت تعزیری و سرقت حدی و هم چنین بیان نحوه اثبات جرم سرقت پرداخته است.

در این محتوا قصد داریم به سرقت و انواع آن می پردازیم:

 

بیشتر بدانید:

چنانچه تمایل دارید می توانید برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کرکره برقی ضد سرقت وارد شوید:

 

سرقت

سرقت یا دزدی یک عمل یا رفتار غیر قانونی و مجرمانه است. در ماده 265 قانون مجازات اسلامی ذکر شده است که سرقت عبارت از ربودن مال متعلق به غیر است . با توجه به این ماده می توان گفت که اگر کسی مال یا اموال متعلق به شخص دیگری را برباید ، سارق است . 
جرم سرقت مانند هم جرم و عمل غیر قانونی دیگری برای اینکه شکل بگیرد باید دارای سه عنصر قانونی ، روانی و مادی باشد. در واقع مجموع این سه رکن با یکدیگر موجب می شود آنچه ما به آن جرم سرقت می گوییم ایجاد شود .

 دزدی | سرقت

دسته بندی سرقت:


دسته اول سرقت حدی : سرقت حدی یکی از انواع سرقت است، که داری مجازات حدی است . سرقت حدی دارای شرایط خاصی است و برای اینکه جرم سرقت حدی شکل بگیرد باید تمام شرایط 14 گانه شکل گیری جرم سرقت حدی وجود داشته باشد . در واقع نمی توان شرطی به آن اضافه یا کم نمود . در صورتی که یکی از شرایط وجود نداشته باشد ، سرقت مستوجب حد نخواهد بود و در سایر دسته های جرم سرقت قرار خواهد.


دسته دوم سرقت تعزیری : به سرقتی تعزیری گفته می شود که سارق شرایط سرقت حدی را نداشته باشد . در این صورت قاضی با توجه به نحوه سرقت برای آن مجازات تعیین خواهد کرد . برای مثال کیف قاپی ، یا سرقت همراه با اسلحه یا سرقت همراه با آزار دیگری و .... سرقت تعزیری انواع مختلفی از سرقت را شامل می شود . در واقع در صورتی که ثابت نشود یک سرقت حدی است ، تعزیری در نظر گرفته می شود مثل جرم خرید گوشی سرقتی که هیچ موقع نمی تواند شرایط سرقت حدی را داشته باشد.

 

بیشتر بدانید:

حال که درباره ی دزدی | سرقت اطلاعات لازم را به دست آوردید چنانچه تمایل دارید می توانید برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کرکره برقی ضد سرقت وارد شوید:

 

دزدی | سرقت

کرکره برقی ضد سرقت

در کرکره برقی پلی کربنات این تیغه ها کاملا شفاف بوده و ترکیب رنگ خاصی ندارند و برای اماکن نیازمند امنیت بالا مانند بانک ها، صرافی ها، دفتر اسناد و... کاربرد دارند. در جاهایی که از این درب استفاده می شود، به دلیل شفاف بودن تیغه ها، ممکن است در شب داخل محل دیده شود. از طرفی این تیغه ها نشکن، ضد حریق، ضد ضربه، ضد خش و ... می باشد.

کرکره های برقی فولادی نیز یکی از امن ترین درب های اتوماتیک موجود در بازار هستند که می توان در اماکن مختلف از آن ها استفاده کرد.

بیشتر بدانید:

حال که درباره ی دزدی | سرقت اطلاعات لازم را به دست آوردید، چنانچه تمایل دارید می توانید برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی حفاظ آپارتمان وارد شوید:

 

 

تعداد نمایش: 1843 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 دی 1400 12:39

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما