پنج شنبه, 25 مهر 778 12:00

وقتی ی مشتری میگه ی کرکره ارزونترشو پیدا کردم!!!

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

وقتی ی مشتری میگه ی کرکره برقی ارزونترشو پیدا کردم!!!

اگر شما نیز در حال فروش کرکره برقی یا درب اتوماتیک هستید، به صورت قطع و یقین این جمله را از افراد زیادی شنیده اید که می گویند: من ارزونترشو پیدا کردم!!!

سوال اینجاست که این افراد چگونه کالا یا خدمتی را با کیفیت بالا و با قیمتی بسیار ارزان پیدا کرده اند؟ آیا اصلا این جمله واقعیت دارد یا تنها عده ای برای آنکه شما را از سر خود باز کنند این جمله را بیان می کنند؟

اگر به کاری که در حال انجام آن هستید ایمان دارید، نباید به جملاتی شبیه این اکتفا کرده و امید خود را برای ادامه راه از دست دهید. این جمله تولید کنندگانی را با سرخوردگی مواجه می کند که به محصول تولیدی خود  شک دارند و نمی توانند آن طور که باید و شاید به مشتری اطمینان دهند که در حال فروش محصولی با کیفیت هستند.

تصور کنید شما در یک شرکت تولید کننده درب های کرکره ای مشغول به کار هستید و یکی از مشتریانتان ادعا می کند که شما گران فروش هستید و وی توانسته با تولید کننده ای که قیمت پایین تری دارد، کار کند. در این شرایط شما چه کاری انجام خواهید داد؟ اگر نمی دانید چگونه باید جواب این فرد را در چهارچوب ادب بدهید تا این فرد نتواند در جواب شما جمله دیگری ارائه دهد، به راهکارهایی که در ادامه ذکر می شود، توجه کنید.

  • اولین کاری که می توانید انجام دهید آن است که سوال وی را با این سوال جواب دهید که چرا تصور می کند محصول شما گران تر است. اگر این فرد نتواند جواب کامل و قانع کننده ای به شما عرضه دارد، به این معناست که او هنوز نتوانسته تفاوت محصول شما را با بقیه محصولات موجود در بازار متوجه شود. در این جا لازم است با تشریح تمامی مزیت هایی که محصول شما دارد، او را از این اشتباه که می گوید شما گران فروش هستید، در آورید.

  • از مشتری خود با پرسیدن سوال هایی مانند این که آیا قیمت تنها دلیلی است که باعث می شود شما محصول ما را خریداری نکنید؟ پاسخ به این سوال از طرف مشتری می تواند به خوبی شما را راهنمایی کند تا بدانید دقیقا این فرد چه نگرانی هایی دارد و از چه چیزی ناراضی است.

  • اگر مشتری شما بالا بودن قیمت را بهانه می کند، از او پرسید که آیا در صورت نداشتن مشکل مالی، باز هم حاضر بود محصول شما را بخرد. این سوال می تواند تکلیف شما را یک مذاکره معین کند. منفی بودن پاسخ این سوال، به شما ثابت خواهد کرد که محصولتان مناسب او نیست و بهتر است برای این مکالمه و مشتری، زمان زیادی را صرف نکنید.

  • با گفتن جملاتی مانند این که برای اولین بار که فردی ادعا می کند محصول ما گران است، او را به فکر فرو ببرید تا بیش از قبل در مورد مزیت هایی که کالای شما با بقیه دارد، فکر کند.

  • از مشتری خود بپرسید که آیا قیمت محصول شما در مقایسه با رقیبان بیشتر است؟ اگر او این گونه ابراز می کند که رقیبان شما از بقیه قیمت کمتری ارائه می کنند، سعی کنید ارزش هایی که محصول شما دارا بوده را به مشتری خود گوشزد کنید تا وی به خوبی بداند این افزایش قیمت به چه دلیل اتفاق افتاده است.

 

 

تعداد نمایش: 218 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 29 دی 1399 13:02

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما