چهارشنبه, 10 مرداد 1397 14:47

نکات مهم در نصب جک برقی درب اتوماتیک مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

امروزه دیگر نیاز نیست زمان زیادی را صرف باز و بسته کردن درب پارکینگ ساختمان داشته باشید زیرا بسیاری از درب های پارکینگ ساختمان مجهز به سیستم اتوماتیک هستند.ما در این مقاله قصد داریم نکات مهم در نصب جک برقی درب اتوماتیک را در زمان خرید و نصب جک برقی درب اتوماتیک برای شما بیان کنیم .

نکات مهم در نصب جک برقی درب اتوماتیک

به طور کلی امروزه پارکینگ ساختمان های تجاری و مسکونی به انواع جک برقی پارکینگ مجهز هستند .برخی از آن ها به صورت ریلی یا کشویی جا به جا می شوند و برخی دیگر به وسیله بازوهای هیدرولیکی بر روی یک یا دو لنگه درب حرکت می کنند .

در ادامه قصد داریم مهم ترین نکات را که باید قبل از خرید و نصب جک برقی درب اتوماتیک به آن توجه کنیم را بیان کنیم .قبل از خرید و نصب جک برقی درب اتوماتیک باید به نکات مهمی چون میزان تردد و باز و بسته شدن درب ، توان قدرتی موتور و ابعاد درب توجه داشته باشیم .

این نکات به ظاهر ساده ،نقش مهم و اساسی در انتخاب و نصب جک برقی درب اتوماتیک ایفا می کند.به طور کلی هیچ جکی نسبت به سایر جک های موجود انتیاز ویژه ای ندارد مگر در صورت شرایط یکسان خریداری شده باشند.

در مورد نصب جک درب برقی پارکینگی توجه به نوع باز و بسته شدن درب اهمیت دارد . فرض کنید درب پارکینگ ساختمان از دو طرف باز می شود و شما در این لحظه به جک پارکینگی دو لنگه احتیاج دارید .برای نصب جک برقی درب های اتوماتیک چند نکته را در نظر بگیرید .

برای انتخاب جک درب برقی مناسب بهتر است وزن درب را با در نظر گرفتن ابعاد و جنس آن تخمین بزنید.عدد به دست آمده در انتخاب نوع مناسب جک برقی درب کرکره برقی اهمیت دارد .نکته دوم در زمان نصب جک برقی پارکینگی این است که نوع موتور جک را انتخاب کنید .

نوع موتور جک پارکینگ با توجه به میزان تردد در پارکینگ ساختمان و باز و بسته شدن درب تعیین می گردد و می توان از نوع الکترومکانیک یا الکتروهیدرولیک استفاده کرد .در قدم سوم و نهایی نصب جک برقی پارکینگ به محاسبات عددی مربوط می شود.

در این مرحله تصمیم می گیرید که چه نقطه ای را برای نصب جک برقی انتخاب کنید و زاویه آن با درب چگونه باشد زیرا در صورت تراز نبودن محل نصب جک با گذشت زمان جک درب برقی مستهلک می شود .

جک الکترومکانیکی یا الکتروهیدرولیکی کدام بهتر است؟

عموما از جک های پارکینگی نوه الکترومکانیکی برای ترددهای پایین استفاده می شود اما برای ساختمان های پرتردد که میزان باز و بسته شدن درب بالاست بهتر است از جک های الکتروهیدرولیکی استفاده شود که به وسیله روغن موجود در جک سیستم بهتر باز و بسته خواهد شد .از لحاظ هزینه میزان هزینه جک الکتروهیدرولیکی به نسبت جک الکترومکانیکی بالاتر است .

نحوه نصب جک ریلی در ساختمان

از متداول ترین مدل های جک برقی ساختمان جک برقی اسلایدینگ می باشد که در فضاهای کوچک بیشتر استفاده می شوند ..خرابی در این نوع از جک های برقی پارکینگی نیز نسبت به مدل جک بازویی آن بیشتر است اما در مقابل جک ریلی راحت تر از سایر جک های پارکینگی نصب و وزن درب را تحمل خواهد کرد .

در این مدل از جک درب اتوماتیک مدل چشمی روی جک و چهارچوب درب قرار می گیرد.جک های برقی برای عملکرد عالی نیاز به قطعاتی چون چراغ هشدار ، بازو ، مرکز کنترل ، چشمی و ریموت و .. می باشند.به این نکته در زمان خرید و نصب جک برقی درب اتوماتیک توجه داشته باشد که بدون این قطعات عملا جک برقی کارایی مناسبی نخواهد داشت .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نصب و راه اندازی انواع جک برقی پارکینگی می توانید با مشاورین ما در تماس باشید و از راهنمایی آن ها بهره مند شوید .

در کل برای انتخاب و خرید صحیح و مناسب جک برقی کامل نیاز به اطلاعات کامل از محل نصب آن دارید . توصیه کارشناسان مجموعه ما این است که قبل از خرید و نصب با مشاوران و افراد با تجربه برای خرید و انتخاب جک برقی پارکینگی و تجهیزات مورد نیاز آن حتما مشورت داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

حال که درباره نکات مهم در نصب جک برقی درب اتوماتیک اطلاعات بدست آورده اید جهت اطلاعات درباره انواع درب اتوماتیک کلیک کنید.

هم چنین برای راحتی و امنیت بیشتر و بهتر ساختمان می توانید از نرم افزارهای کنترل از راه دور و سیستم هشدار حریق و هوشمند سازی مکان از سرقت و حوادث جلوگیری کنید .

تعداد نمایش: 802 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 دی 1400 19:09

موارد مرتبط

محتوای بیشتر در این بخش: « درب ضد سرقت چیست ؟ قیمت درب ضد سرقت »

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما