شنبه, 10 آذر 1397 12:00

نکات نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

درب کرکره برقی پارکینگی یکی از وسایل ساختمان می باشد که در طول روز و در تمام فصل های سال از آن استفاده می شود .چنان چه می خواهید نکاتی در مورد نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ بدانید . درب کرکره برقی پارکینگ عمر طولانی داشته باشد، باید برای مراقبت و نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ ساختمان وقت بگذارید. با ما در نکات نگهداری درب کرکره برقی همراه باشید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نکات نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ

نگهداری درب کرکره برقی (سرویس درب کرکره ای) پارکینگ

امروزه از درب های کرکره برقی برای راحتی و امنیت بیشتر ساختمان استفاده می شود . روزانه و در تمام طول سال این درب ها باز و بسته می شوند و در صورت عدم نگهداری احتمال خرابی در این درب ها وجود دارد .در ادامه موارد ساده ای را برای نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ می کنیم تا با رعایت هر یک از آن ها سال ها بدون ایجاد مشکل از درب کرکره برقی استفاده کنید.

 

بررسی درب اتوماتیک برقی

از نکات مهم و اساسی نکاتی در مورد نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ در درب های کرکره برقی پس از هر بار استفاده از آن ها بررسی حرکت کرکره برقی می باشد. با نگاه و گوش کردن صدای درب می توانید کوچک ترین مشکلات را پیدا کنید و با تعمیر به موقع از بروز مشکلات شدیدتر جلوگیری کنید.

 

پیچ و مهره درب کرکره برقی را محکم کنید

به طور کلی نکاتی در مورد نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ میانگین درب کرکره برقی پارکینگ در طول سال بیش از هزار بار باز و بسته می شود. این مسئله این هشدار را دارد که با حرکت و لرزش باعث شل شدن پیچ و مهره درب کرکره برقی خواهد شد. برای نگهداری درب کرکره برقی هر چند وقت یکبار تمامی پیچ و مهره درب اتوماتیک را بررسی کنید و از سفت بودن آن ها مطمئن شوید.

 

بررسی بالانس درب اتوماتیک پارکینگ

در نکات مهم نگهداری درب کرکره برقی آمده است چنان چه درب اتوماتیک پارکینگ بالانس نباشد،بازکننده درب بیشتر از بسته شونده درب کار می کند و همین موضوع باعث کمتر شدن طول عمر درب کرکره برقی می شود .

برای بالانس کردن درب اتوماتیک پارکینگ پس از بازکردن بازکننده درب با کمی فشار درب پارکینگ را تا نیمه بالا دهید .اگر در جای خود قرار نگرفت یعنی فنر درب اتوماتیک بالانس نبوده و برای بالانس کردن فنر درب اتوماتیک پارکینگی بهتر است از متخصص های باتجربه در این زمینه کمک بگیرید .

نگهداری کرکره برقی پارکینگ

بخش های متحرک درب را روغن کاری کنید

با روغن کاری قسمت های متحرک درب اتوماتیک پارکینگ عمر مفید درب سال ها افزایش پیدا می کند و این کار تنها ده دقیقه زمان می برد .برای پیچ ها و زنجیره بازکننده درب اتوماتیک پارکینگی از روغن سفید لیتیوم استفاده کنید .

در درب های اتوماتیک که به سمت بالا باز می شوند دو مکانیزم ایمنی استفاده می شود که مکانیزم مکانیکی و فوتوسل نام دارد . بررسی هر یک از این مکانیزم ها در ایمنی و نگهداری درب کرکره برقی اهمیت دارد . با کمک از افراد با تجربه می توان به راحتی مکانیزم ایمنی درب کرکره برقی را بررسی کرد .

برای نگهداری درب کرکره برقی می توان با بررسی تمیز بودن ریل درب و اطمینان از تنظیمات ریل ها توسط تعمیرکار می تواند بر طول عمر درب کرکره برقی اضافه کند. درب های چوبی بعد از مدتی پوسته پوسته می شوند و درب های فلزی بعد از زنگ زدگی نیاز به سمباده دارند تا جلا بخورند. برای نگهداری درب کرکره برقی بهتر است هر چند وقت یکبار درب پارکینگ را با مواد شوینده مناسب بشویید.

در صورت مشاهده هر گونه ترک یا شکنندگی عایق پلاستیکی درب بهتر است آن را تعویض نمایید تا از درز آن باران و باد وارد پارکینگ نشود. برای خرید عایق های پلاستیکی پارکینگ با مراجعه به فروشگاه های تجهیزات جانبی درب اتوماتیک می توانید عایق پلاستیکی را متناسب با اندازه درب خود خریداری کنید.

درب های اتوماتیک پارکینگ بخش مهمی از ساختمان را به خود اختصاص می دهد و در حقیقت نمای اصلی ساختمان هستند برای مراقبت و نگهداری از درب اتوماتیک پارکینگ باید موارد گفته شده را رعایت کنیم تا مشکلاتی ایجاد نشود.

 جهت مشاوره در زمینه تعمیر و نگهداری و نصب انواع درب اتوماتیک پارکینگی می توانید با مراجعه به سایت ما از راهنمایی مشاوران و کارشناسان مجموعه بهره مند شوید.

 

روغن کاری درب کرکره ای

درب کرکره ای همانند سایر تجهیزات نیازمند نگهداری، سرویس و تعمیر هستند. یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه و جلوگیری از خرابی کرکره ها روغن کاری در فواصل زمانی مناسب است.

برای روغن کاری کرکره قدیمی و سنتی ابتدا بهتر است ریل های اطراف آن را چک کنید تا مانع و یا سنگ ریزه ای در ریل ها نباشد. گاهی با چک کردن ریل و تمیز کردن کرکره دستی روان تر کار کرده و مشکل حل میشود. گاهی مسدود شدن مسیر ریل ها موجب ایجاد سر و صدای بیشتر و خرابی کرکره در طولانی مدت می شود که با یک تمیز کاری و روغن کاری ساده این مشکل رفع خواهد شد.

برای روغن کاری کرکره بهتر است از یا روغن چرخ خیاطی استفاده کنید. برای روغن کاری کرکره سنتی یا دستی در ابتدا ریل اطراف را چک کنید و مطمئن شوید که سنگ ریزه و مانعی در این قسمت وجود نداشته باشد. گاهی مسدود شدن مسیر حرکت کرکره دستی باعث ایجاد صدا می گردد و در نهایت کرکره را خراب می کند.

 نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ

روغن کاری کرکره دستی

روغن کاری یکی از کارهای متداول، ساده و مهم در راستای نگهداری تجهیزات است. ساده ترین کاری که اشخاص می توانند انجام دهند، اسپری و یا روغن کاری روی قطعات متحرک کرکره دستی است.

نیاز تمام قطعات کرکره دستی به روغن یکسان نیست و قطعات متحرک به روغن کاری بهتر و بیشتری نیاز دارند. کرکره های دستی قدیمی به سبب اینکه معمولا سنگین هستند و  به صورت دستی باز و بسته می شوند نیازمند روغن کاری صحیح هستند. کرکره های قدیمی اغلب آهنی هستند و به مرور زمان که در مجاورت باد و باران قرار می گیرند، دچار زنگ زدگی و خوردگی می شوند. در نهایت موجب می شود تا کرکره سختتر بالا و پایین برود به همین دلیل نیاز است روغن کاری به درستی انجام شود تا هنگام بالا و پایین کردن مشکلی به وجود نیاید.

 

روغن کاری درب اتوماتیک

امروزه در اماکن مختلفی مانند کلینیک، بیمارستان ها، فروشگاه ها، مراکز خدماتی و رفاهی و... از درب های اتوماتیک استفاده می شود. یکی از بهترین روش ها برای کاهش هزینه های نگهداری درب های اتوماتیک تهیه متریال و قطعات با کیفیت مناسب است چراکه استفاده مواد اولیه با کیفیت پایین موجب افزایش هزینه های نگهداری آن خواهد شد چرا که احتمالا به تعمیر و سرویس بیشتر نیاز پیدا خواهد کرد.

یکی از نکات مهم دیگر استفاده درست و مناسب از درب های اتوماتیک استفاده کرد. همچنین بهتر است هر شش ماه یکبار قطعات سرویس شود.

 

سرویس و نگهداری کرکره برقی

امروزه از درب اتوماتیک و کرکره های برقی در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و خدماتی، رستوران ها، فروشگاه ها، مراکز آموزشی و... استفاده می شود. در کرکره های برقی و درب های اتوماتیک امکان بروز خرابی و اختلال وجود دارد همانند سایر تجهیزات برقی که نیازمند نگهداری، سرویس و تعمیر است. کرکره های برقی بر خلاف کرکره های قدیمی و سنتی نیاز به روغن کاری ندارند.

با بررسی دوره ای و منظم می توانید از بروز احتمالی مشکلات، خرابی و عیب های مختلف کرکره برقی جلوگیری کنید. یکی از مهمترین نکته های نگهداری کرکره برقی این است که در هنگام بروز هرگونه مشکل و ایرادی هرچه سریعتر مشکل را رفع نمایید تا منجر به صدمات و آسیب های بیشتر نشود. یکی از نکات بسیار مهمی که به آن باید توجه کرد اینست که درب کرکره برقی را نیمه باز و بسته کرد، چرا که موجب بهم خوردن تنظیمات برد و مدار کرکره برقی خواهد شد.

از سویی دیگر باید ریموت را در برابر خورشید، ضربه، فشار محافظت کرد یا در برابر نفوذ مواد خوردنده و آب جدا خودداری کرد. همچنین در زمان قطع برق می توانید از آچار خلاص کن دستی برای باز و بسته کردن کرکره برقی استفاده کنید. همچنین زمانی که درب کرکره ای کامل بسته نمی شود می بهتر است لاستیک تیغه و ریل درب کرکره برقی را بررسی کنید تا زباله یا گرد و غبار در آن نباشد.

 

تعداد نمایش: 824 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 18 آذر 1400 10:18

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما