سه شنبه, 30 مهر 1398 09:31

نکاتی در مورد نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

درب کرکره برقی پارکینگی یکی از وسایل ساختمان می باشد که در طول روز و در تمام فصل های سال از آن استفاده می شود .چنان چه می خواهید درب کرکره برقی پارکینگ عمر طولانی داشته باشد ،باید برای مراقبت و نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ ساختمان وقت بگذارید.با ما همراه باشید تا نکاتی را برای نگهداری و مراقبت از درب کرکره برقی بیان کنیم.

نگهداری درب کرکره برقی (سرویس درب کرکره ای ) پارکینگ

 

امروزه از درب های کرکره برقی برای راحتی و امنیت بیشتر ساختمان استفاده می شود . روزانه و در تمام طول سال این درب ها باز و بسته می شوند و در صورت عدم نگهداری احتمال خرابی در این درب ها وجود دارد .در ادامه موارد ساده ای را برای نگهداری درب کرکره برقی پارکینگ می کنیم تا با رعایت هر یک از آن ها سال ها بدون ایجاد مشکل از درب کرکره برقی استفاده کنید .

بررسی درب اتوماتیک برقی

 

از نکات مهم و اساسی در درب های کرکره برقی پس از هر بار استفاده از آن ها بررسی حرکت کرکره برقی می باشد . با نگاه و گوش کردن صدای درب می توانید کوچک ترین مشکلات را پیدا کنید و با تعمیر به موقع از بروز مشکلات شدیدتر جلوگیری کنید .

پیچ و مهره درب کرکره برقی را محکم کنید

 

به طور میانگین درب کرکره برقی پارکینگ در طول سال بیش از هزار بار باز و بسته می شود . این مسئله این هشدار را دارد که با حرکت و لرزش باعث شل شدن پیچ و مهره درب کرکره برقی خواهد شد.برای نگهداری درب کرکره برقی هر چند وقت یکبار تمامی پیچ و مهره درب اتوماتیک را بررسی کنید و از سفت بودن آن ها مطمئن شوید .

بررسی بالانس درب اتوماتیک پارکینگ

 

 در نکات مهم نگهداری درب کرکره برقی آمده است چنان چه درب اتوماتیک پارکینگ بالانس نباشد،بازکننده درب بیشتر از بسته شونده درب کار می کند و همین موضوع باعث کمتر شدن طول عمر درب کرکره برقی می شود .

برای بالانس کردن درب اتوماتیک پارکینگ پس از بازکردن بازکننده درب با کمی فشار درب پارکینگ را تا نیمه بالا دهید .اگر در جای خود قرار نگرفت یعنی فنر درب اتوماتیک بالانس نبوده و برای بالانس کردن فنر درب اتوماتیک پارکینگی بهتر است از متخصص های باتجربه در این زمینه کمک بگیرید .

بخش های متحرک درب را روغن کاری کنید

 

با روغن کاری قسمت های متحرک درب اتوماتیک پارکینگ عمر مفید درب سال ها افزایش پیدا می کند و این کار تنها ده دقیقه زمان می برد .برای پیچ ها و زنجیره بازکننده درب اتوماتیک پارکینگی از روغن سفید لیتیوم استفاده کنید .


در درب های اتوماتیک که به سمت بالا باز می شوند دو مکانیزم ایمنی استفاده می شود که مکانیزم مکانیکی و فوتوسل نام دارد . بررسی هر یک از این مکانیزم ها در ایمنی و نگهداری درب کرکره برقی اهمیت دارد . با کمک از افراد با تجربه می توان به راحتی مکانیزم ایمنی درب کرکره برقی را بررسی کرد .

برای نگهداری درب کرکره برقی می توان با بررسی تمیز بودن ریل درب و اطمینان از تنظیمات ریل ها توسط تعمیرکار می تواند بر طول عمر درب کرکره برقی اضافه کند .درب های چوبی بعد از مدتی پوسته پوسته می شوند و درب های فلزی بعد از زنگ زدگی نیاز به سمباده دارند تا جلا بخورند . برای نگهداری درب کرکره برقی بهتر است هر چند وقت یکبار درب پارکینگ را با مواد شوینده مناسب بشویید .

در صورت مشاهده هر گونه ترک یا شکنندگی عایق پلاستیکی درب بهتر است آن را تعویض نمایید تا از درز آن باران و باد وارد پارکینگ نشود . برای خرید عایق های پلاستیکی پارکینگ با مراجعه به فروشگاه های تجهیزات جانبی درب اتوماتیک می توانید عایق پلاستیکی را متناسب با اندازه درب خود خریداری کنید .

درب های اتوماتیک پارکینگ بخش مهمی از ساختمان را به خود اختصاص می دهد و در حقیقت نمای اصلی ساختمان هستند برای مراقبت و نگهداری از درب اتوماتیک پارکینگ باید موارد گفته شده را رعایت کنیم تا مشکلاتی ایجاد نشود .

 جهت مشاوره در زمینه تعمیر و نگهداری و نصب انواع درب اتوماتیک پارکینگی می توانید با مراجعه به سایت ما از راهنمایی مشاوران و کارشناسان مجموعه بهره مند شوید .

تعداد نمایش: 568 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 01 آبان 1398 13:53

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما