دوشنبه, 11 ارديبهشت 1396 14:00

شناخت انواع درب اتوماتیک تلسکوپی و چگونگی عملکرد آن

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

درب اتوماتیک تلسکوپی از درب های مدرن و خودکار امروزی است که معمولا برای فضاهایی که دارای محدودیت هستند،کارآمد می باشد.سبک جدید طراحی ساختمان ها،کمبود فضا باعث شده است که درباره شناخت انواع درب اتوماتیک تلسکوپی و چگونگی عملکرد آن که کم ترین فضا و بالاترین بهره وری را داشته باشد،استفاده کنیم.درب اتوماتیک تلسکوپی دقیقا همان کاری که مد نظر است انجام می دهد.

شناخت انواع درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی از خانواده درب های اتوماتیک کشویی بوده و برای فضاهایی با عرض کم و نیاز به باز شدن زیاد استفاده می شود . عملکرد درب اتوماتیک تلسکوپی همانند درب های اتوماتیک کشویی ساده بوده و تنها با این تفاوت که از این نوع درب ها به منظور بازشوی بیش تر به جای دو لت از چهار لت مورد استفاده قرار می گیرد . درب های اتوماتیک تلسکوپی مناسب فضاهایی است که به دلیل عرض کم دهنه ورودی نمی توان از درب کشویی استفاده کرد . برخلاف ظاهر ساده این نوع درب ها عملکرد بازشوی متفاوت آن ها نسبت به سایر درب های کشویی مزیت فراوانی برای مشتریان ایجاد می کند .

از مزیت های درب اتوماتیک تلسکوپی می توان به بازشوی مفید ، بی صدا بودن در زمان باز و بسته شدن درب ، طراحی متفاوت و مناسب بودن برای فضاهایی با کاربردهای مختلف و عرض کم ، مقاومت و دوام بالا ، صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی سیستم سرمایشی و گرمایشی در ساختمان ، هزینه نصب و راه اندازی کم و از همه مهم تر بهره وری و کاربری راحت در ساختمان ها از مهم ترین مزیت های درب های اتوماتیک تلسکوپی محسوب می شوند .

درب اتوماتیک تلسکوپی

موارد استفاده از درب اتوماتیک تلسکوپی

 • هتل ها
 • فرودگاه ها
 • ساختمان تجاری
 • اماکن تفریحی
 • بیمارستان ها
 • اماکن دولتی
 • مراکز عمومی
 • فروشگاه های بزرگ
 • ساختمان های مسکونی
 • ایستگاه های حمل و نقل عمومی مترو

درب اتوماتیک تلسکوپی مناسب فضاهایی است که نیاز به محل ورودی عریض می باشد اما به دلیل شرایط ساختمان امکان ایجاد درب با عرض مناسب وجود ندارد، به طور کلی در صورتی که از یک دهانه کوچک نیاز به بازشوی بالا دارید به جای استفاده از درب های کشویی فعلی می توانید از درب های اتوماتیک تلسکوپی که بازشوی بالا دارند و مناسب ورودی های با عرض کم هستند، استفاده کنید .

بیشتر بخوانید:

حال که درباره شناخت انواع درب اتوماتیک تلسکوپی و چگونگی عملکرد آن اطلاعات بدست آورده اید برای اطلاعات درباره قیمت درب اتوماتیک وارد شوید:

انواع درب اتوماتیک تلسکوپی

درب های اتوماتیک تلسکوپی از خانواده درب های اتوماتیک کشویی می باشد که برای فضاهایی با دهانه کم عرض که نیاز به بازشوی بالایی دارند، استفاده می شوند . حداکثر بازشوی این نوع درب ها (حدود 2/3 ) دهانه ورودی را برای فضاهایی که نیاز به بازشوی بالا دارند ارائه می دهد . از انواع درب های اتوماتیک تلسکوپی می توان به :

درب اتوماتیک تلسکوپی با 1 لنگه ثابت و 2 لنگه متحرک

از این نوع درب های اتوماتیک تلسکوپی برای محیط هایی که به علت کم عرض بودن دهانه امکان نصب درب های کشویی وجود ندارد ، استفاده می شود و راه حل مناسبی خواهد بود .این نوع درب ها میزان بازشوی 2/3 عرض خواهد بود .در این نوع از درب اتوماتیک تلسکوپی  2 لنگه متحرک کشویی حرکت کرده و روی لنگه ثابت درب قرار می گیرند .

درب اتوماتیک تلسکوپی با 4 لنگه متحرک

این نوه درب های اتوماتیک راه حل مناسب برای دستیابی به حداکثر بازشوی برای ورودی های معمولی می باشد . در این نوع درب ها به ازای 2 لنگه ثابت ، 4 لنگه متحرک نیز وجود دارد و میزان بازشوی را در محیط های کم عرض افزایش می دهد .

درب اتوماتیک تلسکوپی بدون پانل ثابت با 2 لنگه متحرک

این نوع از درب های اتوماتیک تلسکوپی امکان بهره برداری از فضاهای جانبی و دیوارها را بدون استفاده از پانل ثابت فراهم می کند . معمولا برای مکان هایی که به علت عرض کم دهانه امکان نصب درب تلسکوپیک استاندارد وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرد .

درب اتوماتیک بدون پانل ثابت با 4 لنگه متحرک

از این نوع درب های اتوماتیک تلسکوپی برای مکان هایی که دارای دهانه کم عرض هستند ، استفاده می شوند . نصب این نوع از درب های اتوماتیک با لنگه ثابت باعث محدودیت عرض بازشوی در محیط می شود و چون نیاز به تمام عرض دهنه دارند 4 لنگه متحرک درب روی فضای جانبی حرکت می کند . فضای جانبی مورد استفاده این نوع درب ها معمولا دیوار است .

برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد خرید انواع درب اتوماتیک تلسکوپی و کرکره برقی با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید .

تعداد نمایش: 700 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 دی 1400 12:34

موارد مرتبط

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما