شنبه, 02 تیر 777 11:33

عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی چگونه انجام می شود؟ مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

امروزه از درب های اتوماتیک در ساختمان های مسکونی و اداری به دلیل راحتی و امنیت بیشتر استفاده می شود . ما در این مقاله قصد داریم به عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی بپردازیم و راه حل های مناسب را برای شما بیان کنیم .

عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی چگونه انجام می شود؟

زمانی که در زمان قطع برق ساختمان بخواهید درب اتوماتیک پارکینگ را باز کنید می توانید با خلاص کردن جک پارکینگی درب اتوماتیک را با دست به راحتی باز کنید . در این مورد نیاز به آچار خاص دارید.تمام جک های درب اتوماتیک دارای آچار مخصوص جهت خلاص کردن از دستگاه دارند . نحوه قرارگیری قفل برخی از جک ها و نحوه خلاص کردن آن برای عیب یابی درب اتوماتیک به این صورت است .

ابتدا درپوش پلاستیکی قفل را برداشته و با استفاده از آچار خلاص کن به اندازه نیم دور در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و در این صورت خروجی موتور از مادون آن جدا شده و شفت جک آزاد شده و درب اتوماتیک پارکینگی به راحتی با دست باز و بسته می شود .

برای بستن مجدد قفل مکانیکی، آچار را بر روی آن قرارداده و در جهت عقربه های ساعت آن را نیم دور بچرخانید تا زمانی که آچار حرکت نکند و موتور با شفت جک کاملا درگیر شود . در صورتی که جک در برابر فشار دست به منظور بازشدن مقاومت داشته باشد یعنی به درستی قفل شده اند .

از دیگر مشکلاتی که در درب های اتوماتیک پارکینگی مشاهده می شود درب بعد از بازشدن دیگر بسته نمی شود . عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی از این مشکل به این صورت است زمانی که درب پارکینگ باز است و دکمه ریموت را می فشارید و درب بسته نمی شود به احتمال زیاد مشکل از چشمی درب اتوماتیک می باشد .

در سیم کشی مربوط به این قسمت مشکلی پیش آمده که می توان با عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی در اسرع وقت آن را برطرف کنیم . با بررسی های لازم می توان عاملی که باعث اختلال در چشمی درب اتوماتیک شده است را برطرف کنیم .

عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی

عیب یابی ریموت درب اتوماتیک پارکینگی

زمانی که ریموت درب اتوماتیک پارکینگ شما از کار افتاده است ابتدا بررسی کنید که ریموت درب اتوماتیک سایر ساکنین ساختمان نیز با مشکل رو به شده است یا خیر. در عیب یابی درب اتوماتیک چنان چه ریموت از کار افتاده باشد باید به این نکته توجه کنید که در زمان زدن دکمه ریموت چراغ ریموت روشن است یا دستگاه عکس العملی از خود نشان نمی دهد .

به منظور جلوگیری از برق گرفتگی و ایجاد ایمنی بیشتر از باز کردن درب مدار فرمان جدا خودداری کنید و با افراد متخصص تماس بگیرید . چنان چه ریموت درب اتوماتیک روشن می شود اما نور آن ضعیف است بهتر است باتری ریموت تعویض گردد .

در صورتی ریموت کنترل درب اتوماتیک به سرقت رفته است بهتر است بلافاصله جهت غیرفعال کردن ریموت اقدامات لازم را انجام دهید زیرا سارقین با در دست داشتن ریموت درب اتوماتیک پارکینگی به راحتی توانایی بازکردن درب پارکینگ و ورود به ساختمان را پیدا خواهند کرد .

بیشتر بخوانید:

حال که درباره عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی چگونه انجام می شود اطلاعات بدست آورده اید برای اطلاعات درباره درب اتوماتیک  وارد شوید:

در عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی چنان چه به هنگام زدن ریموت صدای موتور به گوش می رسد اما جک پارکینگی حرکتی ندارد ابتدا باید از خلاص نبودن جک ها مطمئن شوید . اما در صورتی که با قفل کردن جک مشکل ایجاد شده همچنان باقی مانده است ، مشل از داخل جک بوده و برای تعمیر و بررسی آن باید با دست افراد متخصص بسپارید .

زمانی که درب در زمان بسته شدن ضربه می زند عوامل مختلفی چون اصطکاک لولای درب ، خروج از حالت استاندارد و برخورد وسیله نقلیه به آن همگی از عوامل ایجاد وقوع این مشکلات می باشند .در صورت مشاهده چنین مشکلاتی بهتر است با متخصصین و کارشناسان در ارتباط باشید .

در صورت سوختن لامپ فلاشر بهتر است لامپی با توان مصرفی مشابه جایگزین شود،چنان چه لامپ با توان بالاتر از حد استاندارد انتخاب شود ،باعث آسیب دیدن مرکز کنترل درب اتوماتیک پارکینگی می شود .در زمان بستن فلاشر حتما به این موضوع دقت شود که درپوش فلاشر کامل درجای خود قرار گرفته و از ورود آب به داخل فلاشر کاملا جلوگیری شود .برای عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی می توانید با مشاوره رایگان تکنسین های باتجربه در این زمینه تمام مشکلات ایجاد شده خود را برطرف نمایید .

تعداد نمایش: 976 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 دی 1400 12:43

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما