جمعه, 19 مهر 727 00:00

آموزش تنظیم ارتفاع موتور کرکره برقی

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

امروزه از کرکره برقی برای درب پارکینگ ساختمان های مسکونی ، تجاری ، اداری و صاحبان مغازه ها کاربرد دارد . از موتورهای پرفروش کرکره برقی در بازار می توان به موتور ساید و توبلار در کرکره برقی اشاره کرد .ما در این مقاله قصد داریم آموزش مناسبی از آموزش تنظیم ارتفاع موتور کرکره برقی برای شما داشته باشیم با ما همراه باشید .

تنظیم ارتفاع موتور کرکره برقی

 

یکی از مباحث مهم در آموزش نصب کرکره برقی ،آموزش تنظیم میزان بالا و پایین در کرکره برقی بدانیم . برای کرکره برقی باید میزان بالا و پایین تعریف شده باشد تا در زمان انجام کار مشکلات و آسیب های جدی به کرکره برقی وارد نشود .

همانطور که در ابتدا بیان کردیم در این مطلب توضیح مختصری از آموزش تنظیم ارتفاع موتور کرکره برقی را خواهیم داد اما قبل از آن در مورد انواع موتور در کرکره برقی توضیح می دهیم.

آشنایی با انواع موتور کرکره برقی

 

موتور ساید و توبلار کرکره برقی دو مدل از پرکاربردترین و معروف ترین انواع موتور در درب های کرکره برقی می باشند، البته مدل های دیگری از موتورهای کرکره برقی وجود دارند که آنالیز و تحلیل آن ها نیاز به تخصص دارد .

موتور ساید کرکره برقی

 

یکی از معروف ترین و کاربردی ترین انواع موتور کرکره برقی می باشد که همانطور که از اسم آن پیداست در کناره ها قرار می گیرد .این نوع از موتور کرکره برقی به وسیله زنجیر و چرخ دنده پایین و بالا می شود .از این نوع موتور در مکان های پرتردد بیشتر استفاده می شود که نیاز به باز و بسته شدن بیشتر درب دارند . برای تنظیم ارتفاع موتور کرکره برقی مواردی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

موتور توبلار کرکره برقی

 

بیشتر بدانید:

چنانچه تمایل دارید می توانید برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قیمت انواع موتور کرکره برقی وارد شوید:

یکی دیگر از انواع موتور کرکره برقی که بسیار معروف و کاربردی است موتور توبلار نام دارد و در لوله بالایی کرکره برقی قرار گرفته است .توبلار یکی از پرطرفدارترین موتورهای مورد استفاده در کرکره برقی است که در مکان هایی کم تردد بیشتر استفاده می شود .

واحد قدرت در این نوع از موتورها نیوتن بر متر است اما در موتورهای ساید بر حسب کیلو گرم محاسبه می شود .برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید و انتخاب انواع درب کرکره برقی و آموزش تنظیم ارتفاع موتور کرکره برقی می توانید با کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید.

تنظیم میزان بالا و پایین در موتور کرکره برقی

 

 

اکنون که با انواع موتور کرکره برقی آشنا شدیم ،قصد داریم نحوه تنظیم بالا و پایین کردن موتور کرکره برقی را بررسی کنیم .در موتور ساید میزان بالا و پایین کردن آن نسبت به سایر موتورها راحت تر بوده و تنها با تنظیم مهره هایی که در موتورها قرار دارد می توان حد پایین و بالا رفتن موتور را تنظیم کرد.

در توبلار تنظیم ارتفاع موتور کرکره برقی پیچیدگی و مشکلاتی را همراه خواهد داشت .روی موتور توبلار دکمه هایی برای تنظیم حد پایین و بالا وجود دارد .با آموزش تخصصی در این زمینه می توان بهترین تنظیم ارتفاع موتور کرکره برقی را داشته باشیم .

برای تنظیم میزان بالا و پایین کرکره برقی در موتور توبلار ابتدا کرکره برقی بالا می رود و بعد از آنکه شروع به حرکت به سمت پایین داشت دکمه حد پایین را سریعا به جهت منفی می چرخانیم در این لحظه کرکره برفی متوقف می شود .

پس از مدتی آرام آؤام دکمه را از جهت منفی به سمت مثبت می چرخانیم و کرکره حرکت خواهد کرد و تا زمانی که کرکره به اندازه مورد نظر برسد چرخش را ادامه می دهیم . در مورد تنظیم حد بالا در موتور توبلار کرکره برقی این موضوع صدق می کند .

کرکره برقی را ابتدا به سمت بالا هدایت می کنیم و سریع دکمه را به جهت منفی می چرخانیم و در این حالت است که کرکره برقی ثابت می ماند و مجدد دکمه کرکره را به جهت مثبت می چرخانیم و کرکره برقی را تا زمانی که سه پره از کرکره بیرون بماند در آن حالت قرار می دهیم.

از درب های اتوماتیک کرکره برقی برای امنیت و راحتی بیشتر افراد ساکن در ساختمان استفاده می کنند و به دلیل استفاده فراوان از این درب ها معمولا هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار گیرد تا مشکلاتی در زمان استفاده از آن به وجود نیاید . شما می توانید برای راهنمایی در این زمینه با مشاورین ما در تماس باشید .

تعداد نمایش: 1730 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 دی 1400 08:08

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما