جمعه, 09 مهر 1400 12:00

کرکره صنعتی چیست | درباره کرکره برقی صنعتی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

در مراکز صنعتی شاهد استفاده از درب‌های صنعتی هستیم، در کارخانه‌های صنعتی چون تردد  زیاد است استفاده از کرکره‌ صنعتی مقرون به صرفه است درباره کرکره برقی صنعتی بیشتر بدانید، در انبارها، کارخانه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ نیز استفاده از این نوع کرکره‌برقی بسیار مفیدتر و کاربردی هستند؛ کرکره صنعتی چیست | درباره کرکره برقی صنعتی این نوع کرکره ویژگی و طراحی خاص و منحصر به فرد خود را دارد و نسبت به محور و عریض بودن آن استانداردهای خاص خودش را دارا می‌باشد. در این مقاله به بررسی جزئیات کرکره‌های صنعتی می‌پردازیم.

کرکره صنعتی چیست ؟

کرکره صنعتی چیست  | دباره کرکره صنعتی

بیشتر بخوانید :

حال که درباره کرکره صنعتی چیست | درباره کرکره برقی صنعتی اطلاعات بدست آورده اید چنانچه تمایل دارید درباره قیمت کرکره برقی و نحوه محاسبه آن بیشتر بدانید وارد شوید :

کارکرد کرکره صنعتی

این درب‌ها انواع مختلفی دارند و همانطور که معلوم است حالت کرکره‌ای دارد، این کرکره‌ها قابلیت‌های متنوعی دارند و امنیت بالای آن‌ها از دلایل متداول و پرفروش بودنشان می‌باشد، استحکام بالا، ایمن و کارکرد آسان کرکره‌های صنعتی از دیگر ویژگی‌های منحصربه فرد آن‌ها است.

این درب‌های کرکره‌ای سرعت بالایی دارند و این ویژگی عالی‌ای در کارخانه‌ها به حساب می‌آید، همچنین کرکره‌‌های صنعتی در تردد‌های نامحدود نیز قابل استفاده است که دقیقا مناسب فروشگاه‌های تجاری و کارخانه‌هاست. این درب‌ها روش‌های نصب متفاوتی دارند و با توجه به شرایط می‌توان با پایه متحرک یا به‌ وسیله چرخ دنده و زجیر آن‌ها را نصب و راه‌اندازی کنید.

 کرکره صنعتی چیست  | درباره کرکره صنعتی

همانطور که اشاره شد این درب‌های صنعتی کرکره‌ای از پرفروش‌ترین درب‌ها محسوب می‌شود، موتور آن‌ها از مهم‌ترین اجزا می‌باشد و قدرت و سرعت موتور اهمیت بالایی در کرکره دارد، موتور کرکره‌های صنعتی گیربکسی است که قدرت بالایی حدود 250  نیوتن دارند. می‌توانید موتور کرکره را نسبت به محل انتخاب و خریداری کنید.

نقاط قوت کرکره صنعتی

می‌توانید در خرید کرکره صنعتی به داشتن تیغه‌های فوم دار توجه کنید اگر داشتن محل کاری آرام و بی صدا برایتان اهمیت بالایی دارد، کرکره‌های صنعتی به راحتی توسط ریموت باز می‌شوند و با توجه به آن بالا و پایین می‌روند یا متوقف می‌شوند، از طرفی ترمز اضطراری از دیگر مزایای این محصول است.

کرکره‌های صنعتی دارای قابلیت نصب باطری در زمان‌های اضطراری مثلا در صورت قطع برق می‌باشد، همچنین این کرکره‌ها مجهز به سیستم برخورد با مانع هستند و از طرفی با وجود کارکرد خاص و ویژگی‌های منحصر به فرد کرکره دارای قیمت نسبتا مناسبی نیز می‌باشند. کرکره‌های صنعتی در کاهش زمان باربری و جلوگیری از افزایش برودت هوا کمک شایانی می‌کنند.

همانطور که می‌دانید انواع مختلفی کرکره در بازار باتوجه به نوع مصرف عرضه می‌شود، کرکره صنعتی چیست | درباره کرکره برقی صنعتی انرژی بسیار کمتری استفاده می‌کند که همین مسئله آن‌ها را متمایز کرده، از طرفی این درب‌های کرکره‌ای در مکان‌های کوچک نیز کاربرد دارند و به راحتی جمع می‌شوند و جای کمی اشغال می‌کند. علاوه بر ایمنی بالا و استحکام این کرکره‌ها، تنوع رنگ‌ها و ظاهر زیبای آن‌ها به محیط شما  به خصوص در فروشگاه‌ها جلوه زیبایی می‌بخشد.


کرکره برقی صنعتی

نقاط ضعف

درست است که کرکره‌های صنعتی در دفعات طولانی قابل استفاده هستند اما در کل استفاه زیاد باعث کاهش طول عمر آن‌ها می‌شود و ممکن است بعد از مدتی صدای زیاد و اذیت کننده‌ای پیدا کند، همچنین ممکن است موتور داغ کند و اختلال در کارکرد آن به‌وجود بیاد و تعمیر آن زمان‌بر است و نیاز به تخصص دارد.

 

ویژگی‌های کرکره صنعتی

در نواحی خاج شهر که اغلب از کرکره‌های صنعتی استفاده می‌شود باد شدید می‌زود داشتن تیغه‌های سوراخ دار از ویژگی‌های این درب‌ها محسوب می‌شود تا گردو غبار وارد آن‌ها نشود و همچنین  باد باعث تکان خوردن و ایجاد سروصدای شدید نشود، کرکره‌های صنعتی در سوله‌هایی با ارتفاع زیاد نیز کاربرد دارند، در مکان‌هایی که نیز به امنیت بالایی دارند مانند فرودگاه‌ها، پاساژهای جواهرفروشی و اماکن تجاری استفاده از کرکره‌های صنعتی ضروری است.

اصولا این کرکره‌ها استفاده عمودی ندارند و به‌همین دلیل در سوله‌ها و کارخانه‌جات کاربرد بیشتری دارد، طراحی و فرم مناسب کرکره‌های صنعتی آن‌ها را کاربردی‌تر ساخته و از طرفی از محیط دربرابر نورخورشید و هرنوع عوامل جوی دیگر مراقبت می‌کند، داشتن قابلیت کنترل از راه دور و تنوع رنگ‌های این نوع کرکره  از مزایای دیگر آن می‌باشد.

این کرکره‌ها در هنگام قطعی برق با دست باز و بسته می‌شوند و این ویژگی قابل توجهی است، از طرفی سرعت کار شما را بالا می‌برد و در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده است، شست و شوی کرکره صنعتی آسان است و در مقابل جریانی که ممکن است اتفاق بیفتد مقاومت نسبتا بالایی دارد.

این کرکره‌ها اجزای مشخصی دارند مانند موتور، ریل کرکره  تیغه که نصب آن به نوع و اندازه تیغه استفاده شده در کرکره بستگی دارد.

درکارخانه‌ها نسبت به نوع  بنا و ماهیت آن از کرکره‌های صنعتی با طراحی‌ها و ساختار مختلف استفاده می‌کنند، این نوع از کرکره مکانیزم خاصی دارند که سبب کاهش زمان حمل و نقل و صرفه جویی در انرژی می‌شود، نصب کرکره‌های صنعتی باید توسط متخصصین حرفه‌ای انجام بگیرد تا استانداردهای نصب آن د تمامی مراحل درست و دقیق باشد و مشکلی به‌ وجود نیاید.

کرکره‌های صنعتی بدون قفل هم بسته می‌شوند و استفاده از قفل برای امنیت بیشتر سلیقه ای است، همچنین معمولا در زیرکرکره از درزگیر استفاده می‌کنند تا باران به داخل نفوذ نکند، از طرفی هزینه شما را کاهش می‌دهد چون در انرژی صرفه جویی می‌شود و در تمام فصول سال سرما یا گرمای داخل را به‌هم نمیزند و انرژی را اتلاف نمی‌کند.

همچنین نیاز به فضای زیادی برای نصب ندارد و آلودگی صوتی را تاحد امکان کاهش می‌دهد، داشتن قفل اکترومکانیکی و ضد زنگ و ضد سرقت بودن آن از دلایل محبوب و پرفروش بودن کرکره‌های صنعتی به حساب می‌آید، همچنین دوام و طول عمر زیاد آن‌ها باعث می‌شود یک خرید به‌صرفه داشته باشید.

کرکره صنعتی چیست  | درباره کرکره صنعتی

مشخصات فنی

 در کرکره‌های صنعتی از موتور صنعتی و ساید به دلیل سرعت و قدرت بالا استفاده می‌کنند، ریل‌های آهنی که در این نوع کرکره استفاده می‌شود در برابر باد و فشار تیغه  مقاومت می‌کند، کرکره‌های صنعتی در ابعاد مختلف ساخته و طراحی می‌شوند و قابلیت استفاده در مکان‌هایی با تردد بالا و ورودی‌های مرتفع نیز دارند مانند خودروسازی‌ها و برخی کارگاه‌‌ها

اگر از پروفیل مناسب در کرکره‌های صنعتی استفاده شود در مدت‌های طولانی کمتر دچار آسیب می‌شوند و دچار پوسیدگی و فرسایش نخواهند شد، از طرفی این کرکره‌ها حرکتی روان دارند و قفل‌های خاصی دارند که امنیت مکان شما را تضمین می‌کند، کرکره‌های صنعتی باعث تلف کردن انرژی گرمایشی یا سرمایشی نمی‌شوند و چون اکثر سوله‌ها عریض هستند این نوع کرکره گزینه مناسبی است. همچنین در مقابل آمپر یا جریان‌هایی که ممکن است اتفاق بیفتد مقاوم هستند.

کرکره‌های صنعتی سیستم غلتک عمودی دارند و از فولاد یا آلومینیوم در ساخت آن استفاده می‌کنند، کنترل آن‌ها بسیار راحت است و در انبارها امنیت بالایی را فراهم می‌کند، کرکره‌های صنعتی انواع مختلفی دارند مانند موتور الکتریکی سه فاز، تک فاز، بدون عایق و کرکره‌هایی که دو عایق برای ایمنی و قدرت بیشتر دارند.

تیغه صنعتی

علت اصلی سرو صدا در کرکره وزن کم تیغه می‌باشد، درواقع تغییر شکل قلاب‌ها و پل وسط به‌خاطر وزن پایین تیغه می‌باشد، کمترین وزن تیغه استاندارد در حدود 6 کیلوگرم  در متر مربع می‌باشد و معمولا از یک پل اضافی هم در طراحی برای تقویت بیشتر استفاده می‌شود، تیغه‌ها در کرکره‌های صنعتی بعد موتور اهمیت زیادی دارند که باید در خرید کرکره مورد توجه قرار گیرد.

مزایای استفاده از کرکره صنعتی

در گذشته استفاده از کرکره‌های دستی رایج بوده و به دنبال آن امنیت بسیار پایین آن‌ها باعث شد که کرکره‌های برقی روی کار بیایند و آسایش و ایمنی آن‌ها همواره مورد توجه بوده، اما در مکان‌های بزرگ‌تر و کاربردی تر که نیاز به کرکره‌های بزرگ‌تر با ابعاد بیشتر داشتند و از طرف دیگر امنیت و استحکام بسیار زیاد ضروری بود کرکره‌های صنعتی پاسخگوی تمام این نیازها است و حتی فضای کمی را اشغال می‌کند.

در تمامی سنین می‌توانند تنها با یک دکمه آن را باز و بسته کنند و از طرفی حتی نیاز به پیاده شدن از ماشین ندارید، تیغه‌های به کار رفته در آن یک جداره یا دوجداره می‌باشد و بعضی از آن‌ها قابلیت ضد سرقت بودن دارند. در بعضی مناطق که شرایط آب و هوایی بد و نامناسبی دارند مانند مناطق کوهستانی می‌توانید با خیال راحت از این کرکره‌های صنعتی استفاده کنید.

می‌توانید از سنسورهای ایمنی در زیر کرکره خود استفاده کنید، در کارخانه‌ها و سوله‌ها چون تردد زیاد است با وجود این سنسورها می‌توانید در صورت وجود کسی یا چیزی در زیر  کرکره مطلع شوید و مانع حرکت کرکره شود، در برج‌های 100 واحد به بالا یا ایستگاه‌های آتش نشانی  نیز که تردد بسیار زیاد است اصولا از کرکره‌های صنعتی استفاده می‌شود.

هزینه نگهداری از کرکره‌های صنعتی بسیار کمتر است و سالانه می‌توانید به سرویس‌کاران حرفه ای برای چک کردن کرکره  مراجعه کنید، از طرف دیگر بعضی کرکره‌ها که ضد حریق هستند از گسترش آتش سوزی در مکان شما جلوگیری و به طور کلی نگهبان خوبی برای ملک شماست. در بعضی مکان‌ها که نباید نور به مکان نفوذ کند استفاده از این کرکره‌ها مناسب است.

سخن پایانی

امروز با پیشرفت تکنولوژی همه به دنبال خرید وسیله‌های پیشرفته تر با فناوری‌های بالا در کنار قیمت مناسب هستند، در کارخانجات، سوله ها و مکان‌های بزرگ و تجاری وجود درب‌هایی با استحکام  بالا، ایمن، طراحی زیبا و سرعت بالا حرف اول را می‌زنند؛ داشتن کرکره‌های صنعتی مقرون به صرفه و کاربردی است.

پاخ به سوالات متداول در خصوص کرکره برقی صنعتی :

تعداد نمایش: 236 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 آبان 1400 17:49

موارد مرتبط

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما