یکشنبه, 27 شهریور 1401 16:41

نحوه محاسبه ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای

ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای باید به صورت دقیق اندازه گیری شود تا نصب درب اتوماتیک به درستی انجام شده و عملکرد آن صحیح باشد.

نخستین مرحله از نصب درب اتوماتیک ، اندازه گیری درب است. این مرحله از اهمیت بسزایی برخوردار است. لذا باید یک فرد ماهر و متبحر برای اندازه گیری درب اقدام نماید.اندازه درب شیشه ای را معمولاً به شکل سفارشی و یا استاندارد درنظر می گیرند.

یکی از اعضای گروه نصب در محل نصب درب حاضر شده و با تجهیزات مخصوصی به اندازه گیری دقیق درب اقدام می کنند. در صورت بزرگ بودن ابعاد درب ، از بهترین طراحی و تجهیزات برای درب اتوماتیک استفاده می کنند تا عملکرد درب دچار مشکل نباشد.

مناسب ترین ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای

طراحی درب اتوماتیک بر اساس اندازه های درست موجب شده که ظاهر درب اتوماتیک ، زیباتر و شکیل تر شود. همچنین طراحی و ساخت درب بر اساس اندازه های درست ، موجب عملکرد بهتر درب می شود.

قطعات مختلف درب را بر اساس مکان نصب در ارتفاع و عرض متفاوتی برش می زنند. نکته مهم و جالب درباره این درب ها این است که درب های اتوماتیک با هر مدل فریمی سازگار می شوند. وزن فریم ها بر اساس حجم تردد و نوع مکان نصب درب ، تعیین می گردد. شیشه های لمینت و یا سکوریت را برای درب های اتوماتیک شیشه ای مورد استفاده قرار می دهند.

کارشناس نصب درب اتوماتیک در مکان نصب درب حاضر شده و شرایط را برای نصب درب با دقت بالایی چک می کند. سپس توسط تجهیزات خاصی به اندازه گیری درب اقدام می شود. در زمان برش درب بایستی عرض و ارتفاع لت ها به صورت دقیقی تعیین شود.

پس از تعیین ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای ، باید به موقعیت قرارگیری ریل ها و آهن کشی ها توجه بسیار زیادی نمود. با توجه به ابعاد درب ، شمار لنگه های درب را تعیین می کنند. حال اینکه درب اتوماتیک قرار است به صورت یک لنگه باشد و یا به صورت دو لنگه باشد ، موجب تفاوت در نحوه ی اندازه گیری ابعاد درب می شود. لذا باید به این مسئله مهم توجه نمود.

به تناسب ابعاد درب و وزن لنگه ها باید توجه بسیار زیادی نمود. در صورت عدم تناسب وزن و ابعاد درب ، اشکالاتی در کارکرد درب ایجاد شده و باز و بسته شدن درب شیشه ای با مشکل مواجه می شود. در چنین حالتی ممکن است فشار زیادی به موتور وارد شده و به تدریج موتور درب اتوماتیک خراب شود.

بررسی ابعاد استاندارد انواع درب های هوشمند شیشه ای

ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای در مدل های مختلف را به شکل متفاوتی تعیین می کنند. زیرا طراحی و ساختار درب در اندازه گیری درب اثر زیادی دارد.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی : معمولاً این نوع درب ها را در مکان های پر تردد نصب می کنند. معمولاً درب های تک لنگه کشویی مناسب برای دهانه های ورودی با عرض 80 الی 200 سانتی متر و درب ای دو لنگه کشویی مناسب برای دهانه های ورودی با عرض 80 الی 300 سانتی متر در نظر گرفته می شود. ارتفاع درنظر گرفته شده برای این نوع درب ها ، ماکزییم 3 متر می باشد.

درب تلسکوپی :  درب تک لنگه تلسکوپی مناسب دهانه هایی با عرض 90 الی 125 سانتی متر و درب دو لنگه تلسکوپی برای دهانه هایی با عرض 90 الی 220 سانتی متر به کار می رود. ماکزیمم ارتفاع نرمال برای این نوع درب ، سه متر می باشد.

ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای کشویی ضد حریق : این درب ها در حالت تک لنگه با عرض 90 الی 125 سانتی متر و در حالت دو لنگه با عرض 90 الی 230 سانتی متر ساخته شده و ارتفاع 220 سانتی متر را برای آن درنظر می گیرند.

درب نیم منحنی : این نوع درب ها را در عرض 4 متر و ارتفاع 2.5 متر طراحی و تولید می کنند.

درب منحنی یا کروی یا دایره ای : مینیمم شعاع نرمال برای این درب ها یک متر می باشد و ماکزیمم عرض دهانه ورودی بایستی با توجه به نوع مکان تعیین شود. معمولاً این درب ها را در ارتفاع 2.5 متر طراحی و تولید می کنند.

درب کشویی مثلثی : درب مثلثی از دو لت فیکس و دو لت متحرک برخوردار است. در ساخت این درب ها بایستی عرض 80 الی 300 سانتی متر و ارتفاع 3 متر را مدنظر قرار داد و با توجه به این اندازه ها ، به تولید این درب ها اقدام نمود.

تأثیر ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای بر عملکرد درب

همانگونه که در ابتدای مطلب اشاره نمودیم ، اندازه های درب بر عملکرد درب اثر می گذارد. عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای بدین شکل است که با قرارگیری یک شیء متحرک در مقابل آن ، درب باز شده و پس از عبور شیء درب بسته می شود. معمولاً این نوع درب ها را در اندازه های 125 الی 200 کیلوگرم تولید می کنند.

قاعدتاً به هر اندازه ای که درب وزن بیشتری داشته باشد ، سرعت حرکت لت ها کمتر خواهد شد. مسئله دیگری که باید بدان توجه نمود این است که هر چه ابعاد درب اتوماتیک بزرگتر باشد ، در حین باز و بسته شدن ، هوای بیشتری جابه جا شده و انرژی زیادی به هدر می رود.

بنابراین چنانچه  بتوان ورودی را کوچکتر نمود و از درب اتوماتیک کوچکتری استفاده نمود ، این کار به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. اما در برخی از مکان ها به دلیل زیاد بودن حجم تردد و یا زیبایی بیشتر نما از درب اتوماتیک شیشه ای با اندازه بسیار بزرگتر استفاده می کنند.

اندازه گیری و نصب دقیق درب اتوماتیک توسط ایپاکو

تکنسین های ایپاکو می توانند ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای را با دقت بسیار زیاد و خطای نزدیک به صفر ، اندازه گیری نمایند. پس از اندازه گیری اصولی درب توسط این تکنسین ها ، به ساخت درب اتوماتیک اقدام می شود.

پس از طراحی دقیق و ساخت اصولی به نصب درب اتوماتیک با توجه به دستورالعمل های جهانی ، اقدام می شود. قطعاً شما پس از نصب درب اتوماتیک توسط نصابان ایپاکو، از عملکرد درب اتوماتیک راضی خواهید بود.

 

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 407 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 شهریور 1401 01:48

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما