شنبه, 05 شهریور 1401 14:18

شیشه میرال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شیشه میرال شیشه میرال

شیشه میرال یا سکوریت از شیشه های بسیار مقاومی است که کاربردهای بسیار زیادی در ساختمان های تجاری ، مسکونی و مراکز صنعتی و ... دارد.

مهمترین تفاوت شیشه میرال و شیشه معمولی

شیشه سکوریت از جنبه های گوناگونی با شیشه های معمولی متفاوت می باشد. وزن ، رنگ ، میزان شفافیت و درخشندگی ، ضخامت و سایر مشخصات شیشه های عادی با شیشه سکوریت متفاوت می باشد.

شیشه های سکوریت از قدرت و استحکام بسیار بیشتری نسبت به شیشه معمولی برخوردار می باشد. پایداری این شیشه ها در مقابل حرارت سه برابر بالاتر از شیشه های عادی می باشد که ویژگی بسیار مهمی است.

یکی از مزایای شیشه های عادی این است که قابل برش دوباره است و می توان به راحتی سوراخ هایی را بر روی آن ایجاد نمود. این شیشه ها برای برخی از کاربری ها مناسب تر هستند.

شیشه های سکوریت به دلیل پشت سر گذاشتن پروسه ی سکوریت کردن ، از قیمت بالاتری در مقایسه با شیشه عادی برخوردار هستند. اما با توجه به مزایای بسیار زیادی که دارند ، استفاده از آنها ارزشمند است.

ضخامت شیشه میرال

مقاومت این شیشه ها بر اساس ضخامتی که دارند ، تعیین می شود. مسلماً به هر اندازه که ضخامت بیشتر باشد ، پایداری این شیشه ها  بیشتر می شود. ضخامت این شیشه ها از 4 میلی متر تا 20 میلی متر است که با توجه به مکان نصب آنها از ضخامت های مختلف آنها استفاده می شود.

شیشه های سکوریت ضخیم را در مکان های مجاورت گرما و حرارت مورد استفاده قرار می دهند. شیشه های سکوریت نازک تر را در مکان هایی مانند پارکینگ ، بالکن ، پاساژ و ... مورد استفاده قرار می دهند.

کاربرد و کارایی شیشه های سکوریت نشکن

 • صنعت خودرو سازی و ساختمان سازی
 • ادارات و بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری
 • ایجاد نمای شیشه ای برای بناهای مختلف
 • تولید شیشه های جان پناه
 • طراحی و ساخت پله با استفاده از شیشه میرال
 • ساخت درب اتوماتیک شیشه ای
 • استخرها و حمام های شیشه ای
 • درب ورودی و خروجی مغازه ها
 • و ...

مراحل اصلی تولید شیشه های نشکن Miral

 • نخست شیشه را با توجه به اندازه های موردنظر برش می دهند.
 • به بررسی دقیق شیشه پرداخته و آنها را از نظر وجود یا عدم وجود ترک یا شکستگی بررسی می کنند.
 • کناره های شیشه را با تجهیزات و ابزار مناسبی صیقل داده تا تیز و زبر نباشند و کاملاً نرم باشند.
 • به شستن شیشه میرال پرداخته و کثیفی های آن را از بین می برند.
 • شیشه را داخل کوره گذاشته و تحت حرارت بسیار بالایی قرار می دهند.
 • شیشه ی گرما دیده را در معرض هوای سرد گذاشته تا به دمای موردنظر رسیده و خنک شود.

مزایای استفاده از شیشه Miral

این شیشه ها بسیار مستحکم و مقاوم می باشند و توانایی بالایی در تحمل حرارت و وارد شدن ضربه دارند.

نصب این شیشه ها موجب افزایش امنیت می شود. زیرا با توجه به مقاومتی که در برابر ضربه دارند ، کار دزدان را برای شکستن شیشه سخت می کنند.

شفافیت این شیشه ها بالا است و روشنایی را به خوبی از خود عبور می دهند.

ویژگی های مهم شیشه میرال

اگر این شیشه ها بشکنند ، به تعداد تکه های زیادی تبدیل می شوند که بسیار کوچک هستند. البته این شیشه ها با کیفیت هستند و شکستن آنها به کیفیت پایین آنها مربوط نمی باشد.

مواد به کار رفته در این شیشه ها به صورتی است که در زمان وارد شدن ضربه ، به لایه بیرونی فشار و به لایه درونی کشش اعمال می شود.

این شیشه ها فاقد ناهمواری و غیر یکنواختی می باشند. شفافیت این شیشه ها در حد بسیار ایده آلی است.

رنگ بندی های گوناگونی برای این شیشه وجود دارد که شامل سبز ، دودی ، خاکستری ، آبی و سفید و ... است. رنگ این شیشه ها به مرور تغییر نخواهد کرد و کیفیت رنگ آنها کاسته نخواهد شد.

شیشه میرال ، امکان برش ندارد. نصب این شیشه ها باید توسط نصابان حرفه ای انجام شود. کوچکترین آسیب و خط و خشی روی این شیشه منجر به ترک برداشتن کل شیشه می شود. اندازه گیری و نصب این شیشه ها را به دست افراد ماهر و زبده ای بسپارید.

نصب اصولی شیشه Miral

نصب این شیشه ، اقدامی تخصصی است. بنابراین باید یک نصاب حرفه ای که برخوردار از دانش و مهارت لازم است برای نصب این شیشه ها اقدام کند. جابه جایی و حمل و نقل این شیشه ها باید با احتیاط و دقت فراوانی انجام شود. زیرا کوچکترین آسیبی به شیشه می تواند منجر به ترک خوردن و خرد شدن شیشه شود.

قیمت شیشه میرال چقدر است ؟

قیمت این شیشه ها با توجه به ابعاد ، ضخامت ، کیفیت ، رنگ ، میزان شفافیت و کارایی آنها تعیین می شود. کارخانه های مختلفی به ساخت این شیشه ها اقدام می کنند که برخی از آنها ، شیشه های بی کیفیتی را تولید می کنند. خرید شیشه های سکوریت مقاوم و با کیفیت حتی با قیمت بالاتر ، کار عاقلانه ای است.

هر چه کیفیت شیشه های نشکن بالاتر باشد ، طول عمر آن بالاتر است. لذا قیمت شیشه افزایش پیدا می کند. در خرید این محصول توجه بسیار زیادی به ضخامت و سایر مشخصه های آن داشته باشید.

کلام آخر

شیشه های سکوریت یا میرال از مقاومت و استحکامی بالاتری نسبت به شیشه های خام برخوردار می باشند. در زمان شکست ، شیشه میرال به قطعات کوچکی مبدل شده که کاملاً بی خطر می باشند. با توجه به مزایا و کارایی بالای این شیشه ها ، شاهد استفاده و نصب این شیشه ها در مکان های مختلفی هستیم.

درنظر داشته باشید که این شیشه ها به طور کامل نشکن نمی باشند. درست است که این شیشه ها مقاوم بوده و به شیشه های نشکن در بین مردم شناخته می شوند ، اما در حقیقت به طور صد درصدی نشکن نمی باشند.

البته شیشه های سکوریت جدید با فناوری پیشرفته تری ساخته می شوند که این مسئله در مقاومت بیشتر آنها اثرگذار است. درباره مناسب بودن این شیشه ها برای مکان موردنظرتان ، می توانید با کارشناسان مشاوره کنید.

اطلاعات تکميلي

 • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 189 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 05 شهریور 1401 18:52

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما