چهارشنبه, 02 شهریور 1401 17:47

شیشه لمینت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شیشه لمینت شیشه لمینت

شیشه لمینت با دارا بودن چندین لایه مقاوم ، از ضخامت بالایی برخوردار بوده و امنیت فوق العاده بالایی را ایجاد می کند.

مقاوم ترین و ضخیم ترین شیشه

شیشه ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. یکی از مقاوم ترین و ضخیم ترین مدل این شیشه ها ، لمینت می باشد. این شیشه متشکل از چندین لایه بوده که میان آنها ، طلق PVB به کار می رود. آسیب پذیری این شیشه ها به دلیل ساختار خوب آن ، بسیار کم است.

لایه پی وی بی موجود در این شیشه سبب می شود که در زمان وارد شدن ضربه ، فروپاشی و پرتاب قطعات شیشه رخ ندهد. به هر اندازه که تعداد لایه های این شیشه بیشتر باشد ، ضخامت شیشه افزایش می یابد.

جنس این شیشه از سکوریت بوده که نشکن و مقاوم می باشد. لبه های این شیشه اصلاً تیز و برنده نمی باشد. شیشه لمینت بر اساس اصول و استانداردهای خاصی تولید می شود. امروزه در ساختمان ها و بناهای مدرن و لوکس از تجهیزات جدید و به روز مانند درب اتوماتیک ، نماهای شیشه ای ، شیشه های هوشمند و لمینت ، آسانسورها و بالابرهای جدید ، سنگ نور گذر و ... استفاده می شود.

اغلب ساختمان های جدید بر اساس به روزترین تکنولوژی ها طراحی و ساخته می شوند تا صنعت ساختمان ، وارد فازی جدید شده و شاهد شهری با ساختمان های مدرن و لوکس باشیم. استفاده از انواع شیشه های جدید در راستای این هدف می باشد.

کاربرد شیشه های مقاوم و ضخیم

هر یک از انواع شیشه ها ، ویژگی ها و مشخصات خاصی دارند و برای نصب در مکان خاصی مناسب هستند. شیشه لمینت دارای کاربردهای مختلفی است که می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • برای درب و پنجره هایی که در مجاورت کف زمین قرار دارند ، از این شیشه ها استفاده می کنند. به کار بردن این شیشه در درب و پنجره های نزدیک به کف زمین سبب افزایش امنیت و زیبایی می شود. حفظ انرژی محیط از دیگر نتایج نصب این شیشه ها در این درب و پنجره ها می باشد.
 • شیشه های جلوی انواع خودروها را از این شیشه انتخاب می کنند.
 • برخی از نمایشگرها و صفحات گوشی های موبایل از این شیشه ها می باشند.
 • در اغلب ساختمان های اداری ، تجاری ، هتل ها و ... از این شیشه استفاده می کنند.
 • شیشه لمینت ، در ساخت آکواریوم مورد استفاده قرار می گیرد. آکواریوم باید با ضخیم ترین و مقاوم ترین شیشه ها تولید شود. ساخت آکواریوم با استفاده از این شیشه موجب می شود که در صورت شکستگی آکواریوم ، فرو ریختن شیشه ها اتفاق نیفتد و حادثه ای ایجاد نشود.
 • این شیشه ها در صنعت هم کاربرد دارند. در صنایع مختلفی از این شیشه ها استفاده می شود.
 • در بخش های گوناگونی در مراکز نظامی از این شیشه ها به دلیل مقاومت بسیار بالای آنها ، استفاده می شود.
 • کاربردهای این شیشه در بخش های مختلفی از مراکز درمانی است. حتی پارتیشن های شیشه ای موجود در بخش های مختلف مراکز درمانی ، از این شیشه ساخته شده اند.

مزایای استفاده از شیشه لمینت

 • مقاومت بالا ، مهمترین ویژگی و مزیت این شیشه ها می باشد.
 • این شیشه ها به علت خاصیت چسبندگی زیاد طلق های پی وی بی ، در زمان شکستن فرو نریخته و در مجاورت یکدیگر باقی می مانند.
 • نصب این شیشه ها موجب افزایش امنیت می شود. زیرا این شیشه ها غیرقابل نفوذ می باشند و سارقین برای نفوذ به آنها ، کار دشواری دارند.
 • این شیشه ها به صورت عایق صوت می باشند و آلودگی صوتی بیرون از محیط را تا حد زیادی به داخل انتقال نمی دهد.
 • شیشه های مذکور عایق انرژی بوده و می تواند گرما یا سرمای داخل محیط را حفظ کند.
 • استفاده از این شیشه ها برای منازل مسکونی و ... موجب ممانعت از ورود امواج UV به داخل می شود. در نتیجه کیفیت وسایل خانگی حفظ می شود و فرش ها و تابلوها و چوب و ... کیفیت خود را از دست نمی دهند.
 • این شیشه ها ، نور و روشنایی را به خوبی از خود عبور می دهند و موجب روشن شدن محیط داخلی می شوند. این مزیت در کاهش مصرف برق اثرگذار است.

شیشه لمینت رنگی

به منظور استفاده از شیشه های رنگی برای نمای خارجی ساختمان ها و افزایش امنیت آنها ، به لمینت نمودن این شیشه ها اقدام می کنند. این شیشه ها را برای مصارف مختلفی از جمله درب های ورودی ، دیزاین داخلی ، بانک ها ، مراکز درمانی ، ورزشگاه ها و باشگاه ها ، نورگیرها ، پنجره ساختمان های مختلف و ... به کار می برند. این شیشه ها از ویژگی های شیشه های لمینت برخوردار می باشند.

شیشه های  فوتولمینت

این شیشه ها بسیار زیبا و جذاب هستند. فوتولمینت نمودن شیشه یعنی طرح های گرافیکی زیبایی داخل شیشه ها ، لمینت می کنند. برای این کار از روش هایی نظیر پارچه ، طلق و چاپ مستقیم بر روی شیشه استفاده می کنند.

در لمینت پارچه ، یک پارچه مناسب را میان دو شیشه گذاشته و به صورت دائمی به لمینت آنها می پردازند. در لمینت طلق ، یک طرح دلخواه را روی طلق ویژه منتشر کرده و این طلق را میان دو شیشه گذاشته و سپس لمینت می کنند. لمینت مستقیم به چاپ روی شیشه پرداخته و پس از آن شیشه چاپدار را با شیشه ساده لمینت می کنند.

قیمت شیشه لمینت

قیمت این شیشه ها وابسته به چندین عامل متفاوت است. شیشه های به کار رفته در آن ، می تواند از نوع ساده یا لمینت باشد. این شیشه ها از شیشه های سکوریت ، گران تر می باشد. ضخامت این شیشه ها و کیفیت مواد به کار رفته در آن ، بر قیمت این شیشه ها اثر می گذارد.

با توجه به وزن بیشتر ، امنیت بالاتر ، فرو نریختن شیشه ها پس از شکستن و سایر امتیازاتی که به آنها اشاره شد قیمت این شیشه ها نسبت به سایر شیشه ها بالاتر است. ولی مزایای این شیشه موجب شده است که استقبال بالایی از نصب آنها در مراکز مختلف شود.

 

اطلاعات تکميلي

 • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 153 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 شهریور 1401 22:17
محتوای بیشتر در این بخش: « شیشه مات شونده شیشه میرال »

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما