پنج شنبه, 25 -2664 13:43

درب سکشنال زیر سقفی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
درب سکشنال زیر سقفی درب سکشنال زیر سقفی

درب سکشنال زیر سقفی یکی از انواع درب های اتوماتیک مدرن است که در ساختمان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

درب زیر سقفی چیست ؟

اگر انواع درب های اتوماتیک را بررسی نمایید ، ملاحضه می کنید که درب های سکشنال پارکینگی از پیشرفته ترین و به روزترین درب ها هستند. طراحان و مهندسان از استانداردهای کیفی مختلفی برای ساخت این درب ایده گرفته اند تا محصولی را تولید نمایند که کاربرد خوب ، مقاومت بالا و زیبایی خیره کننده ای داشته باشد.

یکی از مناسب ترین انتخاب هایی که می توان برای ورودی پارکینگ ساختمان ها داشت ، درب زیر سقفی می باشد. این درب به طور کاملاً اتومات عمل نموده و حرکت آن به سمت بالا می باشد.

بررسی ساختار درب سکشنال زیر سقفی

درب سکشنال دارای چندین پنل است که معمولاً در ارتفاع 48 سانتی متر و قطر 4 یا 6 سانتی متر می باشند. فوم های پلی اورتان فشرده در درون این پنل ها وجود دارند که این مسئله سبب شده است که این پنل ها عایق صوت و عایق انرژی باشند.

ارتفاع بازشو این درب حدود 220 الی 240 سانتی متر می باشد که این میزان قابل تغییر است. بر اساس ابعاد دهنه ، عرض پنل ها را در ابعاد گوناگونی درنظر می گیرند. خصوصیت مهم دیگر ، شیوه ی حرکت درب است. حرکت درب زیرسقفی با زاویه ی قائم از وضعیت افقی به وضعیت عمودی می باشد. در نتیجه ، حداقل فضا در محیط گرفته می شود.

نکته جالب درباره درب سکشنال زیر سقفی این است که این درب درحین حرکت ، هیچ صدایی را ایجاد نمی کند و آرامش ساکنین و اطرافیان را بر هم نمی زند. معمولاً این درب ها را از جنس ورق فولادی دو جداره ساخته و رنگ های باکیفیتی را برای آن استفاده می کنند. تنوع رنگ این درب ها بسیار زیاد است و شما می توانید رنگ را با توجه به نمای ساختمان خود انتخاب نمایید.

ویژگی های درب زیرسقفی

این نوع درب ها از سنسورهای حرکتی و چشمی مادون قرمز برخوردار هستند که احتمال تصادف اجسام و موانع را با درب کاهش می دهند.

درب سکشنال زیر سقفی از بهترین سیستم خلاص کن دستی برخوردار است که امکان استفاده از آن برای تمامی افراد ساختمان در زمان قطعی برق وجود دارد. یعنی شاید یک پیرمرد ناتوان هم بتواند به آسانی درب را باز و بسته کند.

می توان درب نفر رو و پنجره را در درون این درب تعبیه نمود و کارایی آن را افزایش داد.

ظاهر این نوع درب ها بسیار شیک و زیبا است و کلاس خاصی به مکان مورد استفاده می دهد.

مزایای درب زیر سقفی چیست ؟

اصلی ترین حسن نصب این درب ، استفاده بهینه از ماکزیمم فضای درون پارکینگ یا محیط های دیگر است. زیرا در این درب ها ، پنل های درب به طور خودکار و به صورت کاملی در زیر سقف پارکینگ جمع می شوند و فضای کمی را اشغال می کنند.

درب سکشنال زیر سقفی موجب افزایش امنیت می شود. این درب ها را از جنسی ساخته که کاملاً مقاوم و مستحکم می باشند. ممکن است جنس درب به گونه ای باشد که ضد ضربه ، ضد خم شدن و ضد حرارت و ... باشد.

یکی از بهترین مزایای این درب ها این است که به دلیل برخورداری از ریل های فولادی باکیفیت و سایر قطعات ، حرکت درب بسیار روان بوده و صدای آزاردهنده ای ایجاد نمی کند.

زیبایی برای اغلب افراد مهم است. درب زیرسقفی دارای نمای خوبی بوده و در مکان های مختلف قابل ست کردن با سایر موارد می باشد.

امکان باز و بسته نمودن این درب به صورت دستی وجود دارد. در هنگام قطعی برق ، باید از طناب کوچک در مجاورت موتور استفاده نموده و آن را پائین بکشید. با این کار ، درب در وضعیت خلاص قرار می گیرد.

درب سکشنال زیر سقفی را می توان در آب و هوای مختلف مورد استفاده قرار داد. یعنی نیازی نیست که شما نگران زنگ زدگی یا از بین رفتن این درب ها باشید.

بهترین درب برای پارکینگ ساختمان کدام است ؟

بدون شک می توان گفت که درب زیرسقفی ، یکی از پیشرفته ترین و برترین انواع درب اتوماتیک است که در اغلب کشورهای پیشرفته به عنوان درب پارکینگ ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. به لحاظ ظاهری ، خصوصیات فیزیکی ، ویژگی های امنیتی و ... این درب از بهترین ها محسوب می شود. عملکرد این درب بی نظیر بوده و این مسئله تأثیر زیادی در انتخاب درب فوق برای پارکینگ ساختمان ها دارد.

تنوع بالا در طرح و رنگ ، ماندگاری بالا ، بی سروصدا بودن ، سازگاری با بناهای گوناگون ، عایق بندی ها ، امکان باز و بسته شدن به صورت خودکار و دستی ، امکان افزودن پنجره برای بهره مندی از نور آفتاب و ... از دلایل اصلی انتخاب این درب برای پارکینگ ها می باشد.

بهترین نوع درب سکشنال زیر سقفی کدام است ؟

این درب ها درچندین نوع مختلف شامل درب سکشنال پارکینگی و درب سکشنال صنعتی و ... موجود می باشند. کیفیت ساخت و کیفیت قطعات به کار رفته در این نوع درب ها ، با یکدیگر متفاوت است. همین مسئله سبب می شود که در مکان های مختلفی از هر یک از این درب ها استفاده کنند. حجم ترددها از درب و مکان نصب درب ، تعیین می کند که باید کدام نوع درب را خریداری کنید. ممکن است درب خریداری شده برای ساختمان شما مناسب نباشد.

درب سکشنال یک تکه چیست ؟

جمع شدن این درب ها به صورت کشویی و در بخش زیر سقف انجام می شود. معمولاً از درب سکشنال زیر سقفی در ساختمان های مسکونی استفاده می کنند. بررسی ظاهر این درب ها مشخص می کند که چرا نام یک تکه را برای آن برگزیده اند. کارشناسان فروش ، شما را راهنمایی نموده و مناسب ترین درب زیر سقفی برای مکان موردنظر شما را پیشنهاد می دهند.

عملکرد درب سکشنال چگونه است ؟

عملکرد درب سکشنال زیر سقفی به دو شکل دستی و اتوماتیک می باشد.

در عملکرد دستی به علت استفاده از فنرهای مقاوم ، امکان باز و بسته شدن درب به طور دستی وجود دارد. اگر از دستگیره های  دوطرفه بهره برده شود ، باز و بسته شدن درب آسانتر خواهد بود.

در عملکرد اتوماتیک درب ، با بهره گیری از فنرهای هم تراز و ریل های نصب شده در آن ، تیغه ها به محفظه ی بالای کرکره رفته و در آنجا جمع می شوند. در این حالت کمترین فضایی درگیر می شود.

قطعات و اجزای درب زیر سقفی

این درب ها ، ساختار پیچیده ای نداشته و از قطعات ساده ای تشکیل شده اند. با توجه به مکان های نصب این درب ها ، شمار پنل های درب متفاوت است. مسلماً برای یک پارکینگ بزرگ نیاز به تعداد پنل های بیشتری است.

اصلی ترین اجزای درب ، تابلو فرمان است که نیازمند جریان الکتریکی و هوش مصنوعی می باشد. تابلو فرمان در درب سکشنال زیر سقفی صنعتی از پیچیدگی بیشتری برخوردار است.

فنرهای فلزی از قطعات مهمی هستند که در عملکرد درب نقش مهمی داشته و وزن درب را تحمل می نمایند. این فنرها در انواع مختلفی شامل پیچشی و صاف می باشند.

محفظه ی استوانه ای در بخش فوقانی درب تعبیه شده است به گونه ای که فنرها در پیرامون آن جمع می گردند و سبب بالا رفتن درب می شوند.

درام که در بخش انتهایی محفظه ی استوانه ای است در زمان عملکرد درب چرخیده و موجب چرخش کابل ها ، فیکس ماندن درب و برقراری بالانس در درب می شوند.

کابل های بالابر در طرفین در راستای عمودی از بالا به پایین می روند. این کابل ها از بخش پایینی به درب و از بخش بالایی به درام وصل می گردند. کابل ها در انتقال نیروی فنر نقش دارند.

شیارهایی که در درب طراحی شده اند در حرکت درب اثرگذار بوده اند. این شیارها از جنس استیل می باشند و غلتک های درب بر روی آن قرار می گیرند. غلتک ها در راستای شیارها حرکت نموده و این مسئله سبب می شود که در زمان باز و بسته شدن درب ، صدایی ایجاد نشود. غلتک های نایلونی نسبت به غلتک های دیگر ، صدای کمتری را ایجاد می کنند.

نگهدارنده ، سنسورها ، موتور ، کابل ها و ... از دیگر اجزای درب زیرسقفی هستند که هر یک در عملکرد درب نقش مهمی داشته و موجب بالا و پایین رفتن درب می شوند.

کاربرد درب سکشنال زیر سقفی

این درب ها در چندین نوع طراحی و تولید می شوند. برای خرید درب زیرسقفی باید توجه داشته باشید که مدلی را خریداری نمایید که برای کاربرد موردنظر شما مناسب باشد. کاربرد هر یک از این درب ها را بررسی می کنیم.

درب زیرسقفی آتش نشانی :

ساختمان و عملکرد این درب همانند درب زیرسقفی صنعتی می باشد و اختلاف آن با درب صنعتی به سرعت باز شدن درب بر می گردد. سرعت باز شدن درب در مراکز آتش نشانی بسیار مهم است. لذا از موتورهای گیربکسی ساید سرعتی بدین منظور استفاده نموده و چنین موتوری را برای این درب به کار می برند. موتورهای آلمانی از بهترین موتورها برای درب زیرسقفی آتش نشانی می باشند.

درب سکشنال زیر سقفی صنعتی :

این درب ها را در ورودی انبارها و کارخانه ها نصب می کنند. اندازه های این درب بزرگ است. عبور و مرور بالایی از این درب ها صورت می گیرد. نصب این درب ها به چندین روش از قبیل نود درجه ، زاویه دار و عمود بازشو و ... انجام می شود. موتور این درب ها را در اغلب اوقات از نوع ساید گیربکسی انتخاب می کنند. پنل های این درب را می توان در رنگ ها و طرح های مختلفی انتخاب نمود.

درب زیرسقفی پارکینگ :

کاربرد این نوع درب در پارکینگ ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری می باشد. پیاده سازی این درب به دو روش نود درجه و زاویه دار می باشد. مدل زاویه دار را برای پارکینگ های رمپ دار پیاده سازی می کنند. موتور این درب ها در مدل کشنده می باشد که قدرت نسبتاً مناسبی دارد. پنل های درب پارکینگ در انواع گوناگونی شامل قاب دار کلاسیک ، تک شیار و مایکروویو و ... است. این درب ها این امکان را فراهم نموده که درون آنها پنجره و درب نفر رو ، طراحی و نصب نمود.

خرید درب سکشنال زیر سقفی

این درب ها از قدرت فوق العاده بالایی برخوردار هستند. درب زیر سقفی این قدرت را دارد که در طول روز بیشتر از 50 بار باز و بسته شود. مصرف برق آن ، بسیار مناسب بوده و به هیچ عنوان برق زیادی مصرف نمی کند. یکی از بهترین گزینه های برای ورودی پارکینگ ساختمان های مسکونی ، مراکز صنعتی و آتش نشانی و ... درب زیر سقفی می باشد.

با ویژگی های بی نظیری که این درب ها دارند ، مزایای بسیار زیادی را برای کاربران به ارمغان می آورند. اغلب این درب ها از حداقل صدا و لرزشی برخوردار بوده که آرامش کاربران را به همراه خواهد داشت.

برای خرید این درب باید از شرکت های بزرگ و معتبر اقدام نموده تا محصول خریداری شده ، مطابق با استانداردهای بین المللی باشد. کیفیت قطعات و کیفیت ساخت درب در عملکرد آن اثرگذار می باشد. از این رو تأکید داریم که خرید درب سکشنال زیر سقفی را از تولیدکنندگان بزرگ درب اتوماتیک انجام دهید.

ایپاکو ، سال های طولانی در زمینه طراحی ، تولید و نصب انواع درب اتوماتیک از جمله درب زیرسقفی فعالیت دارد. کارنامه ی ایپاکو در این زمینه کاملاً درخشان می باشد. درب زیرسقفی تولیدی ایپاکو ، بسیار مقاوم و باکیفیت است و در صورت نگهداری درست از طول عمر بالایی برخوردار است.

قیمت درب زیرسقفی چقدر است ؟

قیمت درب زیرسقفی وابسته به فاکتورهای گوناگونی است. نوع موتور ، بسیار تعیین کننده است. شاید نوع موتور را بتوان اثرگذارترین عامل در تعیین قیمت درب سکشنال زیر سقفی دانست. سایر قطعات مانند نوع تیغه ها در تعیین قیمت ، اثرگذار می باشند. به هر میزانی که کیفیت قطعات به کار رفته در درب سکشنال بالاتر باشد ، قیمت محصول بالاتر می شود.

ایپاکو اقدام به فروش انواع درب اتوماتیک با قیمت واقعی و به روز کرده و هیچگونه هزینه مازادی از مشتریان گرامی دریافت نمی کند. متأسفانه شرکت های مختلفی با توجه به عدم آگاهی مشتریان ، این محصولات را با قیمت های بالاتر از نرخ واقعیشان به فروش می رسانند. در حالیکه ایپاکو قیمت منصفانه و منطقی برای محصولات خود تعیین نموده است.

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 228 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 تیر 1401 13:42

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما