جمعه, 28 بهمن 1401 20:55

درب ریلی یا درب جکی ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
درب ریلی یا درب جکی درب ریلی یا درب جکی

درب ریلی یا درب جکی ، کدامیک برای درب پارکینگ مناسب تر است ؟ در این مقاله به صورت مفصل به بررسی این موضوع می پردازیم.

کسانی که قصد انتخاب یک درب مناسب برای پارکینگ خود را دارند ، میان انتخاب درب های مختلف تردید دارند. در ادامه با اطلاعاتی که ارائه می دهیم ، شما را در انتخاب درب مناسب پارکینگ خود راهنمایی می کنیم.

آشنایی با درب ریلی پارکینگ

درب های ریلی یا کشویی ، به سهولت در باز و بسته شدن معروف هستند. این درب ها ، کمترین فضایی را اشغال می کنند و مناسب مکان هایی هستند که محدودیت فضا دارند. درب های ریلی نه تنها مناسب پارکینگ هستند ، بلکه برای درب کمد و کابینت و ... مورد استفاده قرار می گیرند. اما مهمترین و اصلی ترین کاربرد درب ریلی ، برای درب پارکینگ است. امروزه اغلب پارکینگ ها یا دارای جک پارکینگی هستند و یا دارای کرکره برقی هستند.

درب ریلی یا درب جکی ؟ برای اینکه میان این دو ، انتخاب صحیحی داشته باشید باید با ویژگی های هر یک از آنها آشنایی داشته باشید. درب ریلی دارای شماری از شاخه های ریلی در بخش بالایی درب است تا امکان حرکت درب توسط قرقره بر روی ریل فراهم شود. نکته ای که حائز اهمیت است این است که ریل ها و قرقره ها قادر به تحمل بار مشخصی هستند.

از ویژگی های مهم درب ریلی می توان به زیبایی آنها اشاره نمود. درب ریلی نیازمند فضای موردنیاز در سمت چپ و راست خود است. در سمت چپ و راست درب ریلی باید دیواری به اندازه درب وجود داشته باشد تا درب برای باز شدن دچار مشکل نشود.

چندین ویژگی مهم و اصلی درب کشویی پارکینگ

درب ریلی یا درب جکی برای پارکینگ شما مناسب است؟ درب ریلی دارای چندین ویژگی بسیار مهم است. نخستین ویژگی این است که درب ریلی برقی ، امکان باز و بسته شدن توسط ریموت را دارا می باشد که این ویژگی برای کاربران بسیار حائز اهمیت است.

درب ریلی برقی با انواع تجهیزات و سیستم های مختلف ، سازگاری دارد. برای مثال می توان برای درب های ریلی ، باتری پشتیبان نصب کرد. بدین ترتیب در زمان قطعی برق ، دچار دردسر نخواهید شد و به راحتی می توانید به باز و بسته کردن درب اقدام نمایید.

درب های ریلی با سرعت بسیار بالایی باز و بسته می شوند و در حین باز و بسته شدن ، صدای زیادی ایجاد نمی کنند. اصطکاک درب ریلی بسیار کم است. زیرا این درب همواره در یک ریل معین در حال حرکت است.

امنیت درب ریلی یا درب جکی بیشتر است ؟ درب ریلی از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. امنیت این دو درب با توجه به تجهیزات مورد استفاده برای آن ، متفاوت است.

آشنایی با جک پارکینگی

درب های جک دار پارکینگ و یا درب های بازویی ، یکی از کاربردی ترین انواع درب ها هستند. جک ها از یک سمت به دیوار مجاور درب وصل شده و از سمت دیگر به درب پارکینگ وصل می شوند. جک ها همانند لولاها موجب باز و بسته شدن درب می شوند. بسیاری از کاربران در انتخاب میان درب ریلی یا درب جکی ، درب جکی را انتخاب می کنند. درب های جکی ممکن است به صورت چندین لنگه طراحی و ساخته شوند.

جک پارکینگی دارای اجزای مختلفی شامل جک بازویی ، مرکز فرمان ، فلاشر ، ریموت و چشمی و ... است. این نوع درب ها ممکن است دارای جک هیدرولیکی و یا جک الکترومکانیکی باشند. برای نصب درب جکی به فضای زیادی نیاز است. فضای موردنیاز درب با توجه به ابعاد درب مشخص می شود.

مهمترین و اصلی ترین ویژگی های درب جکی

درب جکی همانند درب ریلی با انواع سیستم ها و تجهیزات مختلف ، سازگاری دارد. باز و بسته شدن درب جکی با استفاده از ریموت و یا سایر برنامه ها انجام می شود. درباره جک پارکینگی باید این نکته را بدانید که کوچکترین فشاری موجب آسیب وارد شدن به جک می شود. بنابراین شاید نگهداری از جک پارکینگی به مراقبت های بیشتری نیاز داشته باشد. لذا در انتخاب درب ریلی یا درب جکی ، به این مسئله هم توجه داشته باشید.

باز و بسته شدن جک پارکینگی بدون ایجاد هیچگونه صدایی صورت می گیرد. نکته دیگری که در انتخاب درب مناسب پارکینگ به شما کمک می کند ، این است که سرعت حرکت جک پارکینگی نسبت به درب ریلی برقی کمتر است.

البته سرعت حرکت جک پارکینگی قابل تنظیم است. اما نباید انتظار داشت که جک پارکینگی با سرعت بالایی باز و بسته شود. امنیت جک پارکینگی را می توان به کمک تجهیزات دیگر افزایش داد. حال با توجه به میزان اهمیت امنیت مکان نصب درب ، درباره اضافه شدن ابزارها و ماژول های امنیتی به درب تصمیم گیری می شود.

خرید درب ریلی یا درب جکی برای پارکینگ ؟

احتمالاً با کمی دقت به توضیحات ارائه شده ، می توانید درب مناسب برای پارکینگ خود را انتخاب کنید. حال این درب را از جهات مختلف با یکدیگر مقایسه می کنیم. در نهایت ، انتخاب هر یک از این درب ها به نوع مکان نصب درب ، بودجه شما ، انتظارات شما از درب و ... بستگی دارد.

  • درب ریلی به نسبت درب های جکی ، کمتر خراب می شود.
  • هر دو درب با تجهیزات مربوط به درب های برقی ، سازگاری دارند.
  • درب های جکی در مقابل زور و فشار وارده از سارقان ، تاب کمتری دارند و نفوذپذیرتر هستند.
  • کاربرانی که به سرعت بالای باز و بسته شدن درب اهمیت می دهند ، باید درب ریلی را در مکان موردنظر خود نصب کنند.
  • هر دو درب این قابلیت را دارند که بدون ایجاد کوچکترین صدایی باز و بسته شوند.
  • برای انتخاب درب ریلی یا درب جکی باید به این مسئله توجه داشته باشید که درب ریلی به یک دیواری در مجاورت خود به اندازه درب نیازمند است ، اما درب جکی نیازمند فضایی است که لنگه های آن به صورت بازویی باز و بسته شوند.

پس از انتخاب درب مناسب پارکینگ خود ، می توانید درب انتخابی را به مجموعه ایپاکو سفارش دهید تا در اسرع وقت ، درب موردنظر را تحویل بگیرید.

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 112 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 30 بهمن 1401 00:23

نظرات (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

.در خصوص دربهای ریلی در حیاط هایی که مسقف نیستند در هنگام زمستان خصوصا مناطق سردسیر و برفگیر ،مشکل دربهای جگی را ندارند و دربها ریلی به سهولت با وجود برف در حیاط باز و بسته میشود و نیازی به برف روبی حیاط به منظور باز شدن درب ریلی برخلاف دری جگی،...

.در خصوص دربهای ریلی در حیاط هایی که مسقف نیستند در هنگام زمستان خصوصا مناطق سردسیر و برفگیر ،مشکل دربهای جگی را ندارند و دربها ریلی به سهولت با وجود برف در حیاط باز و بسته میشود و نیازی به برف روبی حیاط به منظور باز شدن درب ریلی برخلاف دری جگی، نمی باشد.مزیتی که در خصوص دربهلی رینشدهلی ذکر . با تشکر

ادامه مطلب
خوشبین
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما