جمعه, 28 فروردين 780 00:58

درب رول آپ سکشنال

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
درب رول آپ سکشنال درب رول آپ سکشنال

درب رول آپ سکشنال ، یکی از انواع درب اتوماتیک است که در مکان های مختلفی از جمله گاراژها و مراکز صنعتی و ... نصب می شود.

درب رول آپ سکشنال چیست ؟

درب های مورد استفاده برای گاراژها و پارکینگ ها ، اندازه بزرگی دارند تا امکان تردد هر گونه وسیله نقلیه را فراهم کنند. برای این مکان ها از درب رول آپ استفاده می کنند. این درب ها متشکل از پنل های چند تکه ای می باشند. درب های سکشنال به سمت بالا باز شده و حرکت آنها به زیر سقف می باشد.

قطعاً در بسیاری از پارکینگ ها و گاراژها با محدودیت فضای نصب درب مواجه هستیم. حسن درب های رول آپ این است که فضای زیادی را برای نصب درب ، نیاز ندارد. این درب ها توسط قسمت های فولادی فیکس که بر روی سقف نصب شده اند ، امکان حرکت دارند.

بخش های مختلف درب می توانند از جنس های متفاوتی مانند چوب ، پی وی سی و فلز باشند که در عملکرد درب و کیفیت درب اثرگذار است. طراحی و ساخت درب سکشنال بسیاری از مشکلات تردد را در برخی از مکان ها از بین برده است.

اجزاء و قطعات درب Roll-up سکشنال

درب رول آپ سکشنال ، متشکل از دو بخش است که به طور متحرک در قسمت لولایی درب ها به فریم نصب شده اند. هر یک از این بخش ها در عملکرد مطلوب درب اثرگذار هستند. نصب این درب باید بر اساس استانداردها و اصول مشخصی صورت بگیرد.

نصب این درب باید با رعایت دقت به گونه ای انجام شود که دهنه ی ورودی پارکینگ یا گاراژ را به طور کامل بپوشاند. مکان کلاف و فریم درب باید کاملاً آب بندی شود. اگر نصب درب به درستی صورت بگیرد ، هیچگونه گرد و غبار و باران و برفی به داخل پارکینگ وارد نمی شود.

در بخش پایینی قسمت متحرک درب ، یک حسگر حرکتی ویژه تعبیه شده است. اگر در حین باز و بسته شدن درب ، شی ء ای از بخش زیرین درب گذر کند ، فرآیند بسته شدن درب در حالت استپ قرار می گیرد و به منظور حفاظت از سلامت افراد ، به طور اتوماتیک درب به جای خود بازمی گردد.

در پنل کنترل درب رول آپ سکشنال ، حسگرهایی تعبیه شده اند. همچنین این درب از مکانیزم ضد سقوط برخوردار است. یعنی اگر قسمت های غیرثابت درب و فنرهای کششی عمل نکنند و یا عملکرد درستی نداشته باشند ، با سقوط درب مواجه نخواهیم شد. در چنین حالتی ، عملیات باز و بسته شدن درب با سرعت بسیار پایینی انجام می شود.

این درب ها امکان کنترل از راه دور را دارند. لذا به حضور افراد در نزدیکی درب و لمس فیزیکی درب ، نیازی نیست. با زدن کلید ریموت ، درب به راحتی باز و بسته می شود. بهره گیری از مکانیزم کنترل موتورهای درب در بخش پنل درب ، سبب افزایش ایمنی شده است.

مزایای نصب درب رول آپ سکشنال

  • این درب ها عایق بندی بوده و با حساسیت بالایی درزبندی شده اند. لذا در حفظ انرژی اثرگذار هستند و سرما یا گرمای محیط را حفظ می کنند.
  • پنل های مقاوم و مستحکم می توانند ایمنی و امنیت بالایی را ایجاد کنند. امکان ورود به مکان های مجهز به این درب ها وجود ندارد. این درب ها می توانند امنیت ساختمان ها را به طور قابل توجهی افزایش دهند.
  • ویژگی ها و خصوصیات این درب ها به گونه ای است که بهترین گزینه برای ساختمان های تجاری ، مراکز صنعتی و گاراژها و ... هستند.
  • نصب این درب ها سبب می شود که فضای زیادی برای ورود و خروج فراهم شود. زیر این درب ها از تخته ها یا تیغه های بسیار باریکی تشکیل شده اند.
  • امکان تنظیم درب در حالت دستی و اتوماتیک وجود دارد. علاوه بر این ، امکان تنظیم بسیاری از عملکردها وجود دارد.
  • اصلی ترین مزیت درب رول آپ سکشنال ، توانایی آن در ممانعت از نویز خارجی به طرف داخل می باشد. در مکان هایی که در محیط های شلوغ و پرازدحام هستند ، نصب این درب ها بسیار سودمند و مفید است.
  • این درب ها با پارک خودرو در مقابل و پشت خود ، هیچگونه مشکلی نداشته و عملکرد آنها تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

کاربرد درب Roll-up سکشنال

همانگونه که اشاره شد ، این درب ها به صورت متحرک و زیرسقفی به طرف بالا باز می گردند و فضای لازم را برای تردد ایجاد می کنند. به طور کلی در تمامی مراکزی که دهانه ورودی آنها با محدودیت فضا برای نصب درب مواجه است ، می توان از درب رول آپ سکشنال استفاده نمود.

اجزاء و قطعات مورد استفاده در این درب ها به گونه ای انتخاب شده است که در کار کردن زیاد دچار مشکل نشوند. ساختمان های اداری ، کارخانه ها ، گاراژها ، انبارها ، پارکینگ برخی از ساختمان های مسکونی ، پارکینگ برخی از هتل ها و رستوران ها و ... از مکان هایی هستند که از این درب ها استفاده می کنند.

هر یک از مکان های گفته شده در صورت نصب درب Roll-up سکشنال ، از مزایای زیادی بهره مند خواهند شد. برخی از این مزایا ، منفعت اقتصادی داشته و برخی دیگر منفعت رفاهی دارند.

مکان های نامناسب برای نصب درب Roll-up سکشنال

درب رول آپ سکشنال از تعدادی قسمت 24 اینچی یا اندازه های استاندارد دیگر ، استفاده می نماید. این قسمت ها برای ایجاد مجموعه ای یکپارچه به همدیگر متصل هستند. این درب ها برای دهانه های مکان های کم تردد ایده آل هستند و برای مکان های پر تردد اصلاً مناسب نمی باشند. در کمتر مواردی مشاهده شده است که برای مکان هایی که حجم عبور و مرور از درب بسیار زیاد است ، از این درب استفاده نمایند.

شما می توانید برای انتخاب این درب برای مکان موردنظر خود با کارشناسان مشورت نموده و در صورت تأیید آنها ، به خرید درب اقدام نمایید. با انتخاب مناسب ترین نوع درب اتوماتیک برای ساختمان خود می توانید از مزایای نصب درب اتوماتیک برخوردار شوید. چنانچه بهترین و باکیفیت ترین درب اتوماتیک را برای یک مکان نامناسب خریداری نمایید ، نمی توانید شاهد عملکرد مناسب درب به مرور زمان باشید.

خرید درب رول آپ سکشنال

ایپاکو ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع درب اتوماتیک در سطح کشور است که سابقه بسیار خوبی در این زمینه دارد. مسئله ای که در خرید درب Roll-up سکشنال باید بدان توجه نمود ، کیفیت قطعات درب و کیفیت ساخت درب است.

اشخاصی که در این زمینه اطلاعات و دانشی ندارند ، چگونه می توانند به موارد گفته شده توجه کنند ؟ بهترین راه برای این افراد ، انتخاب یک شرکت معتبر و بزرگ درب اتوماتیک است. در این شرایط ، می توانند به راحتی به شرکت تولیدکننده درب اطمینان نموده و از خرید یک محصول مقاوم و باکیفیت اطمینان خاطر داشته باشند.

درب رول آپ سکشنال ، از درب های بسیار حساسی است که باید از برترین قطعات و با بالاترین کیفیت و نظارت تولید گردد که عملکرد موردانتظار را داشته باشند. در خرید این درب باید به موتور به کار رفته برای درب و مقدار باز و بسته شدن درب و سایر عوامل توجه داشت.

جنس تیغه ها بسیار مهم هستند و باید دقت زیادی در انتخاب جنس تیغه های درب داشت. شما می توانید این درب را از مجموعه ایپاکو خریداری نمایید و صاحب یک محصول باکیفیت و مقاوم شوید که سالیان سال برای شما کار می کند و دچار مشکل نمی شود. البته شرایط نگهداری و استفاده از درب ، مقوله جداگانه ای است.

ایپاکو ، دست شما را باز گذاشته و در انتخاب طرح و رنگ درب به سلیقه شما توجه می کند. بدین ترتیب می توانید طرح و رنگ این درب را متناسب با نمای ساختمان خود سفارش دهید.

قیمت درب رول آپ سکشنال

درب های فوق از جنس های مختلفی مانند استیل گالوانیزه ساخته می شوند. قیمت این درب ها ، وابسته به عوامل متعددی است. با توجه به تنوع بالای مدل های این درب ، نمی توان یک قیمت کلی برای تمامی این درب ها عنوان نمود. حتماً در جریان نوسانات قیمتی و عدم ثبات قیمت ها هستید. تمامی این موارد سبب می شوند که نتوان قیمت دقیقی برای این درب ارائه نمود.

ابعاد درب ، آپشن ها و قابلیت های درب ، جنس تیغه ها ، نوع موتور ، کیفیت قطعات درب ، نوع و مدل درب بر قیمت آن اثر می گذارند. برخی از مدل های این درب به صورت ضدحریق ، ضد سرقت و قابل شستشو و ... هستند. قطعاً چنین درب هایی از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

اجزاء و قطعات به کار رفته در درب رول آپ سکشنال در عملکرد درب و طول عمر آن ، بسیار اثرگذار هستند. بنابراین در خرید این درب ها توجه داشته باشید که به خاطر قیمت پایین ، یک سیستم بی کیفیت را سفارش ندهید. اگر می خواهید به صرفه و اقتصادی عمل کنید ، باید یک محصول مستحکم و باکیفیت را خریداری نمایید.

یک درب مقاوم و استاندارد ، طول عمر زیادی دارد و به زودی خراب نمی شود. تیغه های این درب و برخی از قطعات آن را از مواد ضدزنگ و ضد پوسیدگی ، تولید می کنند. حتی کیفیت قطعاتی مانند فنرهای درب بر قیمت آن ، اثر می گذارند.

برای خرید درب رول آپ سکشنال با قیمت مناسب ، با ایپاکو تماس حاصل کنید. کارشناسان ما می توانند مشاوره های لازم را در این زمینه به شما ارائه دهند.

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 28 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 17 تیر 1401 01:06

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما