دوشنبه, 25 مهر 1401 17:01

درب اتوماتیک شیشه ای تاشو چیست ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
درب اتوماتیک شیشه ای تاشو درب اتوماتیک شیشه ای تاشو

درب اتوماتیک شیشه ای تاشو ، یکی از انواع درب اتوماتیک است که امکان بهره برداری حداکثری از حداقل فضای ورودی را فراهم می کند.

آشنایی با درب اتوماتیک شیشه ای تاشو یا Automatic Folding Doors

این درب به علت کاهش شعاع عملکرد می تواند راه چاره ای برای ورودی های کم عرض و تنگ باشد. گاهی این درب ها را با نام درب های اتوبوسی یا آکاردئونی خطاب می کنند. علت این نامگذاری بدان جهت است که باز و بسته شدن این درب ها همانند درب اتوبوس های قدیمی به شکل آکاردئونی است.

این درب ها بسیار سریع هستند. عملکرد بی نظیر این درب ها موجب شده است که در مکان های مختلفی از آنها استفاده شود. ورودی های تنگ و باریک نیازمند درب هایی بوده که حداکثر بازشوندگی را برای تردد ایجاد کنند.

از مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تاشو می توان به سرعت بالا ، مقاومت بالا ، سازگاری با محیط و ایجاد بازشوندگی حداکثری اشاره نمود. ساختمان ها و سازه های مختلفی در برخی از قسمت های خود با محدودیت فضا جهت نصب درب مواجه هستند ، نصب درب اتوماتیک اتوبوسی بهترین انتخاب برای چنین مکان هایی است.

کار گذاشتن و سوار کردن درب اتوبوسی یا تاشو بر اساس مکانیزم بریک اوت می باشد تا درصد بالایی از دهنه بتواند جهت تردد باز شود. در هنگام باز شدن این درب ، کل درب بر روی دیوارهای کناری جمع شده تا نزدیک به 90 درصد ورودی به منظور تردد در دسترس قرار بگیرد.

ساختار درب اتوماتیک اتوبوسی

درب اتوماتیک شیشه ای تاشو به لحاظ ساختاری مشابه درب اتوماتیک لولایی می باشد. اختلاف اصلی میان این دو درب در تقسیم بندی لت ها است. ساختار درب اتوبوسی یا تاشو بدین صورت است که بر اساس پهنای فضا ، امکان جمع شدن درب به یک طرف و یا دو طرف وجود دارد.

این ساختار خاص موجب شده است که مشکل نصب درب در مکان هایی با ورودی تنگ و باریک برطرف شود. این درب ها به شکل های مختلفی از قبیل همیشه باز ، همیشه بسته ، نیمه باز ، خودکار یا Automatic و ... تنظیم می شوند.

مزایای درب اتوبوسی اتوماتیک

قبل از خرید این محصول ، باید بدانید که نصب چنین درب هایی چه امتیازاتی را برای شما به ارمغان می آورد.

  • طراحی و ساخته شده بر اساس به روزترین فناوری و استانداردهای بین المللی
  • امکان خروج اضطراری با وارد کردن اندک فشاری به درب اتوماتیک شیشه ای تاشو
  • امکان بازشوندگی حداکثری
  • تنوع رنگ و طرح بسیار زیاد و امکان سفارش درب با ظاهر متناسب با نمای ساختمان
  • امکان متصل نمودن درب به Access Control
  • امکان ساخت درب به صورت تک جداره و یا دو جداره

کاربرد درب اتوبوسی اتوماتیک

بعضی از مکان ها از راه پله های خروج اضطراری برخوردار می باشند که در شرایط اورژانسی مثل زلزله و آتش سوزی و ... امکان فرار افراد را فراهم کنند. به منظور ورود به این راه پله ها یا سایر راه های خروجی ، نیازمند درب هایی بوده که حداکثر بازشوندگی را ایجاد کنند. درب اتوماتیک شیشه ای تاشو ، بهترین گزینه برای نصب در چنین مکان هایی است.

این درب ها نصب بسیار آسانی دارند و نصب آنها مزایای بسیار زیادی همچون زیبایی ، امنیت ، راحتی ، صرفه جویی در مصرف انرژی و ... را به همراه دارند. یکی از مسائلی که در رابطه با نصب درب در راه پله ها و مسیرهای ورودی و خروجی برای سازندگان و مهندسان اهمیت دارد ، میزان بازشوی درب است که ورود و خروج افراد را در زمان ترافیک جمعیت ، تسریع ببخشد. نصب برخی از مدل های درب اتوماتیک به سبب وجود لت های فیکس و ثابت موجب شده که مقداری از ورودی گرفته شود و ترافیکی در زمان تردد بوجود بیاید. درب اتوبوسی اتوماتیک ، مناسب ترین درب برای چنین مکان هایی است.

بیمارستان ها ، ساختمان های مسکونی ، پاساژها ، مجتمع های اداری و تجاری ، هتل ها ، سینماها ، فرودگاه ها و ... از مکان هایی مختلفی بوده که از درب اتوبوسی اتوماتیک استفاده می کنند.

مشخصات اصلی درب اتوماتیک شیشه ای تاشو

این درب ها با استفاده از نوعی آلومینیوم تحت عنوان آنودایز ساخته شده اند. آلومینیوم آنودایز دارای لایه ای محافظتی بوده که به خوبی در مقابل آسیب های فیزیکی مقاومت می کند. شیشه های مورد استفاده در این درب از نوع حرارتی می باشند که پایداری و ثبات بسیار بالایی دارند. بر روی این شیشه ها می توان اسم برند یا نماد برند را به آسانی درج نمود.

اپراتور درب اتوبوسی به شکل یونیتی در بخش فوقانی درب است که متشکل از موتور و ریز پردازنده ای می باشد. یک سوییچ چند وضعیتی به منظور اعمال تنظیمات گوناگون در این بخش نصب شده است. ریل هایی در بخش بالا و پایین درب نصب شده است. قرقره هایی به منظور متصل کردن درب به ریل ها در این درب ها به کار رفته اند. در زمان باز و بسته شدن لت ها ، حرکت قرقره ها درون ریل ها به صورت روان انجام شده و درب باز و بسته می شود.

آیا امکان هماهنگ نمودن درب اتوماتیک شیشه ای تاشو با سیستم های حفاظتی و نظارتی وجود دارد ؟

نه تنها درب های اتوبوسی بلکه سایر مدل های درب اتوماتیک ، می توانند با انواع سیستم های حفاظتی و نظارتی هماهنگ شوند. بنابراین نصب سیستم اعلام حریق و سیستم کنترل تردد با نصب این درب ها ، هیچگونه تداخلی نداشته و هر یک به خوبی می توانند عملکرد خود را ارائه دهند.

باز و بسته شدن این درب ها بر اساس مکانیزم های مختلفی مانند اثر انگشت ، کشیدن کارت ، وارد کردن رمز و ... امکان پذیر است. در حالت عادی با قرارگیری فرد در مقابل درب ، باز و بسته شدن درب به صورت خودکار انجام می شود و در صورت تمایل می توان حالت های دیگری را برای باز و بسته نمودن درب اتوماتیک شیشه ای تاشو انتخاب نمود.

چنانچه درب اتوبوسی اتوماتیک با سیستم اعلام حریق هماهنگ شود ، با شناسایی دود یا حرارت و ... توسط سنسورهای سیستم اعلام حریق ، فرمان باز شدن درب صادر می شود. بنابراین درب اتوبوسی اتوماتیک می تواند در ساختمان هایی که بحث ایمنی ، مهم قلمداد می شود نصب گردد.

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 284 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 مهر 1401 20:32

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما