یکشنبه, 06 شهریور 1401 15:14

انواع درب اتوماتیک گردان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
انواع درب اتوماتیک گردان انواع درب اتوماتیک گردان

انواع درب اتوماتیک گردان را برای مکان های مختلفی مانند سینما ، ورزشگاه ، ادارات ، ساختمان های تجاری ، برج ها و ... به کار می برند.

دلیل نصب درب های گردان برای مکان های مختلف

درب گردان از چندین لت یا باله تشکیل شده است که بر روی میله ای در وسط درب سوار شده اند و پیرامون این میله ، توسط انرژی الکتریکی با سرعت مشخصی حرکت می نمایند. مهمترین اجزای این درب ها ، سنسور هستند. امروزه در مکان های مختلفی شاهد نصب درب گردان هستیم. دلیل نصب درب های گردان این است که این درب ها به واسطه حرکت چرخشی که دارند موجب به جریان انداختن هوا و ممانعت از نفوذ گرد و غبار به داخل محیط می شوند. تردد از این درب ها بسیار آسان است.

چگونگی باز و بسته شدن انواع درب اتوماتیک گردان

مکانیزم حرکت این درب ها بدین صورت است که ابتدا درب ثابت بوده و پس از ورود فرد به داخل ، لت های درب آغاز به حرکت می کنند و تا مدتی که فرد دیگری به درب وارد نشود ، درب در وضعیت سکون قرار دارد.

سنسورهای مورد استفاده در این درب و موتور و سایر قطعات درب سبب می شوند که باز و بسته شدن درب ، امکان پذیر شوند. اصلاً احتیاجی به هل دادن اشخاص در درون کابین ها نمی باشد. به طور اتومات با وارد شدن فرد به کابین ، لت های درب آغاز به حرکت می کنند.

باز و بسته شدن درب گردان بر اساس استانداردهای مشخصی است. بنابراین نمی توان به صورت سلیقه ای در رابطه با نحوه ی باز و بسته شدن درب تصمیم گیری نمود و تغییراتی را در ساختار ایجاد نمود.

انواع درب اتوماتیک گردان که در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند ، در جهت حرکت عقربه های ساعت حرکت می کنند. بدین ترتیب ورود افراد از سمت راست بوده و خروج آنها از سمت چپ می باشد. البته ممنوعیتی در رابطه با حرکت درب در خلاف جهت گفته شده ، وجود ندارد و تنها بر اساس روال متداول و بهترین الگو برای باز و بسته شدن درب ، نصب درب بدین صورت انجام می شود.

چرا درب اتوماتیک گردان ؟

درب اتوماتیک گردان دارای ویژگی های خاصی است که موجب استقبال بالا از نصب این درب ها شده است. برخی از مهمترین ویژگی های مفید این درب ها شامل موارد زیر است :

  • انواع درب اتوماتیک گردان مجهز به سیستم برنامه ریزی نوع حرکت می باشد.
  • این درب ها انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند و می توانند در مکان هایی با ورودی هایی با ابعاد گوناگون ، مورد استفاده قرار بگیرند.
  • ساختار درب به گونه ای است که از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.
  • ظاهر درب بسیار شیک و لوکس است و کلاس خاصی به ساختمان های مختلف می دهد.
  • حرکت درب بسیار روان و سریع است و ترافیکی در زمان تردد ایجاد نمی کند.
  • امنیت درب گردان در سطح قابل قبولی است و فاکتورهای امنیتی در صورت نیاز برای آن درنظر گرفته می شود.

مکان های مورد استفاده

انواع درب اتوماتیک گردان را در مکان های مختلفی شامل هتل ها ، رستوران ها ، نمایشگاه ها ، سالن های ورزشی ، موزه ها ، مراکز درمانی ، فرودگاه ها ، راه آهن ها ، دانشگاه ها ، کانون های فرهنگی ، مراکز نظامی ، مراکز فرهنگی ، بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری و ... مورد استفاده  قرار می دهند.

ساختار و مکانیزم حرکتی این درب ها به گونه ای است که امکان عبور و مرور حجم زیادی از افراد در سریعترین زمان وجود دارد. بنابراین در مراکزی که حجم بالایی از تردد به صورت روزانه وجود دارد ، می توان از این درب ها استفاده نمود.

بر اساس استوانه ای که در این درب ها به کار می رود ، این درب ها را در ابعاد مختلفی طراحی و تولید می کنند. امکان عبور چرخ دستی ، ویلچر ، چمدان های بسیار بزرگ ، کالسکه و ... از این درب ها وجود دارد. این مسئله موجب استفاده از این درب در مکان های مختلف شده است.

آشنایی با انواع درب اتوماتیک گردان

این درب ها را در انواع مختلفی شامل دو باله ، سه باله ، چهار باله و خروج اضطراری تولید می کنند. تمامی ویژگی های درب اتوماتیک در تمامی این درب ها ، مشترک است. تمامی انواع این درب ها را می توان به صورت شفاف ، مات و دودی سفارش داد. تمامی انواع این درب ها دارای سیستم کنترل سرعت می باشند.

هر یک از درب های دو باله ، سه باله و چهار باله و خروج اضطراری و ... این توانایی را داشته که در شرایط اضطراری به درب های فیکس تبدیل شوند تا امکان خروج سریعتر افراد از ساختمان فراهم شود.

می توان این درب ها را به گونه ای تنظیم نمود که فقط در یک جهت باز و بسته شوند. بدین ترتیب می توان تنظیمات آنها را به صورتی انجام داد که از آنها فقط ورود و یا خروج انجام شود.

سطح امنیتی درب گردان

انواع درب اتوماتیک گردان دارای سنسورهای کنترل سرعت و سنسورهای ایمنی می باشند. برخی از آنها دارای سنسورهای ترمز هستند و در شرایطی که شخص قصد داشته باشد در خلاف جهت حرکت درب از آن بیرون برود ، این حسگرها فعال شده و حرکت درب ها ادامه پیدا نمی کند.

در صورت تمایل می توان این درب ها را با شیشه های ضدگلوله تولید نمود. بدین ترتیب سطح امنیتی درب افزایش پیدا می کند و می توان برای مکان های بسیار حساس از این درب ها استفاده نمود.

عوامل مؤثر در تعیین قیمت درب گردان

قیمت انواع درب اتوماتیک گردان وابسته به تعداد لت ها و ابعاد درب است. نوع شیشه به کار رفته در درب و کیفیت سایر متریال به کار رفته در این درب ها موجب بالا و پایین رفتن قیمت ها می شود.

قابلیت های مختلفی برای این درب ها درنظر گرفته می شوند. مسلماً به هر اندازه که درب از قابلیت ها و امکانات بیشتری برخوردار باشد ، قیمت آن افزایش می یابد. استفاده از شیشه های بسیار مقاوم مانند شیشه های ضدگلوله سبب افزایش قیمت درب می شود.

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 273 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 شهریور 1401 19:51

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما