جمعه, 30 دی 1401 13:08

آموزش نصب درب اتوماتیک آلدو S-600

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 را به طور کامل بررسی نموده و تمامی تنظیمات مرتبط با آن را آموزش می دهیم.

آشنایی با درب اتوماتیک آلدو s600

آلدو ، یکی از برترین برندهایی است که این محصول را تولید می کند. درب اتوماتیک آلدو مدل اس 600 در مقایسه با مدل اس 402 دارای تفاوت هایی از نظر قدرت و ولتاژ کارکرد می باشد.. درب اتوماتیک آلدو مدل اس 600 ، برای خانه های مسکونی و آپارتمان ها مناسب است.

این سیستم دارای یک تابلو فرمان مجهز و پیشرفته است که در اجرای فرامین صادر شده به عالی ترین شکل عمل می کند. نصب این سیستم باید با توجه به رعایت اصول و دستورالعمل های مشخصی انجام شود تا عملکرد درب کاملاً ایده آل باشد. نصب اصولی و حرفه ای موجب کاهش نیاز به سرویس و تعمیر سیستم می شود.

آشنایی با ترمینال های کناری و پایینی

برای نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 باید با این مشخصات به خوبی آشنا باشید :

220VAC: به معنای ورودی جریان 220 ولت برق شهر

Transinput: به معنای خروجی جریان 220 ولت برای ترانس

Transoutput: به معنای ورودی جریان 12 ولت از ترانس

Lamp: برای اتصال لامپ به شکل کلید

Blinker: برای اتصال فلاشر

M1: برای اتصال موتور یک در پایه مشترک مرکزی

M2: برای اتصال موتور دو در پایه مشترک مرکزی

OP/USW/CL: برای اتصال لیمیت سوئیچ

مشترک/ ST: به منظور دستور باز و بسته شدن درب دولنگه

مشترک/ Pp: به منظور دستور باز و بسته شدن درب تک لنگه

مشترک/ Photo: برای چشمی یا فتوسل (اگر نیازی به استفاده از چشمی نیست ، بایستی پل زده شود)

Block: برای نصب قفل الکترونیکی

12V -+: برای تغذیه مدار چشمی

مشخصات هر یک از اجزای درب اتوماتیک آلدو s600

برای نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 باید بدانید که هر یک از پارامترها به چه معنا است. بنابراین برخی از مهمترین مؤلفه ها را نام می بریم.

قسمت فیوز درب آلدو مدل اس 600

F3: فیوز 5 آمپر برای کنترل نوسانات برق شهری

F2: فیوز 2 آمپر برای کنترل جریان موتور دو

F1: فیوز 2 آمپر برای کنترل جریان موتور یک

قسمت صفحه نمایش درب آلدو مدل اس 600

Learn: برای نمایش فرامین ریموت

دو سون سگمنت برای نمایش تنظیمات مؤلفه ها

قسمت ماژول گیرنده

این قسمت مجهز به مدولاسیون ASK و فرکانس 433 مگاهرتز با ظرفیت ذخیره سازی تا 40 کنترلر

قسمت کلید سوئیچ ها ( بررسی روند نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 )

A: ورود به تنظیمات           B: ورود به منوی فرعی تنظیمات   

C: افزایش مؤلفه های متغیر در زمان تنظیم و استارت از روی برد الکترونیکی درب اتوماتیک آلدو

 D: کاهش مؤلفه های متغیر در زمان تنظیم

Learning: برای کددهی به کنترلرها و خالی کردن حافظه

کددهی به ریموت درب اتوماتیک آلدو مدل اس ششصد

یکی از تنظیمات مهم درب اتوماتیک ، تنظیمات ریموت است. ریموت درب اتوماتیک آلدو همانند سایر ریموت ها ، امکان باز و بسته شدن درب اتوماتیک از راه دور را ایجاد می کند. برای اینکه ریموت با درب اتوماتیک هماهنگ باشد ، باید کددهی ریموت را انجام داد. کددهی ریموت ، کار دشواری نیست و تنها نیاز به دقت دارد.

نخست کلید Learning را انتخاب نموده تا لامپ ال ای دی به حالت چشمک زن در بیاید. پس از آن کلید ریموت را برای 5 ثانیه گرفته تا چشمک زدن لامپ کند شود. بدین ترتیب کلید گرفته شده ، کددهی می شود.

در ادامه روند نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 برای پاک کردن کد ریموت ها ، بایستی کلید Learning را تا 20 ثانیه گرفته تا ریموت های موردنظر پاک شوند.

تنظیمات حرکت جک آلدو اس 600

حال در ادامه فرآیند نصب درب ، به سراغ نصب جک ها می رویم. ابتدا درب را ریست کنید.

کلید A را انتخاب کرده تا به منوی اصلی درب وارد شویم. این بخش متشکل از سه قسمت است. با انتخاب کلید B ، مؤلفه های موردنظر را تعیین کنید. اگر قصد افزایش عدد آنها را دارید ، کلید C و چنانچه قصد کاهش آن را دارید ، کلید D را انتخاب کنید.

برای ریست کردن درب باید کلید A را گرفته تا نمایشگر پیام df را نشان دهد. در گام بعدی ، کلید B را انتخاب نمایید تا نمایشگر عبارت n2 را نشان دهد. n2 برای اعمال تنظیمات اولیه درب تک لنگه است. با انتخاب دوباره کلید B عبارت n1 نشان داده می شود که به تنظیمات اولیه درب تک لنگه مربوط است. بعد از اینکه تنظیمات موردنظر درب انجام شد ، باید کلید C را انتخاب نموده تا تغییرات اعمال شده ذخیره شود.

اعمال تنظیمات دستی در فرآیند نصب درب اتوماتیک آلدو S-600

تنظیمات دستی و اتوماتیک درب اتوماتیک آلدو باید به درستی انجام شود تا در زمان باز و بسته شدن درب ، مشکلی بوجود نیاید. کلید A را انتخاب نموده تا صفحه نمایش ، عبارت df را نشان دهد. با انتخاب دوباره کلید A ، عبارت PA نشان داده می شود. کلید B را انتخاب نموده تا به منوی تنظیمات دستی وارد شوید.

اعمال تنظیمات اتوماتیک درب اتوماتیک آلدو اس ششصد

کلید A را انتخاب کرده تا عبارت df نشان داده شود. با انتخاب دوباره کلید A ، عبارت PA نشان داده می شود و با انتخاب دیگر این کلید ، AS نشان داده می شود. در مرحله بعد باید کلید B را نشان داده تا O2 نشان داده شود و در حالت شمارش قرار بگیرد. در این حالت ، موتور دو کار کرده و درب شروع به حرکت می کند. هنگامی که حرکت آن به نقطه لازم برای دور آهسته رسید ، کلید C را فشار دهید تا حرکت موتور به مرحله کند وارد شود. زمانی که به نقطه موردنظر در وضعیت باز شدن درب رسید ، کلید C را انتخاب کرده تا حرکت موتور شماره دو متوقف شود.

در ادامه بررسی فرآیند نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 به سراغ تنظیمات موتور یک می رویم. زمانی که نمایشگر عبارت O1 را نشان می دهد و در وضعیت شمارش قرار می گیرد ، موتور یک به حرکت می افتد. هنگامی که درب در نقطه موردنظر قرار گرفت ، کلید C را انتخاب کنید تا به مرحله دور آهسته وارد شود. زمانی که به نقطه پایانی رسید ، کلید C را دوباره انتخاب می کنیم. اکنون تنظیمات باز شدن دو لنگه درب ، انجام شده است. هنگامی که نمایشگر C1 را نشان می دهد و موتور یک برای بسته شدن درب اقدام می کند ، باید تمامی توضیحات ارائه شده را این بار برای بسته شدن درب انجام دهیم.

این نکته را به خاطر داشته باشید که در انتهای مسیر بسته شدن هر لنگه از درب اتوماتیک آلدو پیش از انتخاب کلید C ، فرصتی به موتور داده شود تا در مدت حداقل سه ثانیه درب را داخل چهارچوب فشار داده و سرانجام با فشار کلید C ، کار تنظیمات موتور به اتمام می رسد. به منظور پیشگیری از باز ماندن میان دو لنگه های درب باید زمان سه تا چهار ثانیه آخر را لحاظ کنید.

تنظیمات پارامترهای مهم در زمان نصب درب اتوماتیک آلدو S-600

برخی از پارامترهای مهم که به کمک آنها می توان تنظیمات درب را به حالت دلخواه و ایده آل در آورد را بررسی می کنیم. تنظیمات این پارامترها بسیار مهم هستند. گاهی اختلال در عملکرد درب اتوماتیک به عدم تنظیمات درست درب مربوط می شود. لذا از اهمیت تنظیمات این پارامترها غافل نشوید.

با استفاده از مؤلفه F1 و F2 باید حساسیت هر یک از لنگه ها در زمان برخورد با مانع در حالت حرکت سریع را برای هر یک ، جداگانه مشخص کرد.

از طریق مؤلفه های L1 و L2 باید حساسیت هر لنگه درب را در زمان برخورد با مانع در حالت حرکت کند را تعیین نمود.

با استفاده از مؤلفه H1 و H2 باید تایم دور آهسته بسته شدن هر لنگه درب را جداگانه مشخص کرد.

توسط مؤلفه های N1 و N2 باید سرعت دور آهسته هر لنگه درب را جداگانه تعیین نمود.

از طریق مؤلفه های S1 و S2 باید تایم دور آهسته باز شدن هر لنگه درب را جداگانه تعیین نمود.

با استفاده از مؤلفه های O1 و O2 باید زمان باز شدن هر لنگه از درب اتوماتیک آلدو اس ششصد را جداگانه تعیین نمود.

با استفاده از مؤلفه های C1 و C2 باید زمان بسته شدن لنگه های درب اتوماتیک را مشخص کرد.

در زمان نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 و اعمال تنظیمات ذکر شده باید به نکات زیر توجه نمود:

- چنانچه مؤلفه های L1 و L2 و F1 و F2 بر روی صفر تنظیم شدند ، موتور با بیشترین قدرت حرکت خواهد کرد.

- اگر تمایل داشتید که تنظیمات را به وضعیت سابق اتوماتیک در بیاورید ، باید مؤلفه AC را روشن نمود. تایم آن را توسط مؤلفه PA مشخص کنید.

- اگر می خواهید که لنگه های درب بعد از تردد فرد سریعاً بسته شود ، باید مؤلفه cp را فعال نمود. تایم آن معمولاً 5 ثانیه پس از تردد از مقابل فتوسل ها است. تنظیم این گزینه در نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 بسیار مهم است.

- با استفاده از مؤلفه Pd ، امکان فعال کردن حالت تک لنگه وجود دارد. در این شرایط ، کلید ریموت کنترل تنها درب تک لنگه را باز و بسته می کند.

- به کمک مؤلفه PT این امکان وجود دارد که تایم تردد از تک لنگه را از تایم کلی کم کرد تا در وضعیت تک لنگه ، درب به اندازه دلخواه باز شود.

- به کمک مؤلفه PF این امکان وجود دارد که وضعیت چشمک زدن چراغ بالای درب را در تایم سه ثانیه پیش از حرکت درب ها قرار داد تا پیش از تردد از درب ، این چراغ به حالت چشمک زن در بیاید.

- یک نکته مهم درباره نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 این است که اگر درب مجهز به قفل الکترونیکی است باید فشار نهایی بعد از بسته شدن درب دو را مشخص کرد. بدین ترتیب می توان مطمئن شد که درب بسته شده است.

- با استفاده از مؤلفه Rs ، امکان فعال نمودن قابلیت حرکت معکوس قبل از استارت روی درب دو وجود دارد.

- در نهایت به کمک مؤلفه SA این امکان وجود دارد که مؤلفه هایی را که تنظیم کرده اید را ذخیره نمایید تا تنظیمات درب در حالت جدید مطابق با انتظارات شما باشد.

نحوه نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 ( تنظیمات برد )

بعد از صدور دستور استارت و یا تک لنگه ، نخست موتور شماره دو و بعد موتور شماره یک حرکت می کند. حال در صورتی که پیش از پایان تایم حرکت ، دستور استارت یا تک لنگه مجدداً صادر شود ، درب متوقف می شود و صدور دستور مجدد موجب حرکت بالعکس درب می شود.

زمانی که درب ها گشوده می شوند در حالت فعال بودن مؤلفه AC ، تایم مکث یا توقف شروع می شود. در این شرایط ، صفحه نمایش در حالت زمان سنج قرار می گیرد. در صورتی که جسمی مقابل چشمی قرار بگیرد ؛ شمارش زمان قطع شده و دوباره از اول شروع به محاسبه می کند.

چنانچه گزینه AC غیرفعال باشد ، درب در انتظار دستور مجدد خواهد بود. بعد از صدور دستور در صورتی که جسم یا فردی در مقابل فتوسل باشد ، لنگه های درب ثابت و بی حرکت خواهند بود. در این حالت PH بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

در ادامه فرآیند نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 و تنظیمات آن در این مرحله ، در زمان بسته شدن لنگه های درب در صورتی که جسمی مقابل فتوسل قرار بگیرد ، درب باز ایستاده و بعد از دو ثانیه در خلاف جهت به حرکت ادامه می دهد.

صفحه نمایش در حین گشوده شدن درب ، OP و در زمان بسته شدن درب ، CL را نشان می دهد. در زمانی که فشار نهایی اعمال می شود ، CS نشان داده می شود. دقت کنید که در زمان حرکت لنگه های درب ، تایم درب دو نشان داده می شود. اگر درب در وضعیت استند بای باشد ، نمایشگر روشن نخواهد بود.

کلام آخر

نصب درب اتوماتیک آلدو S-600 ، بر اساس توضیحات ارائه شده به درستی انجام می شود. اما به منظور آموزش پروسه نصب انواع درب اتوماتیک از جمله درب آلدو مدل اس ششصد ، بهتر است در کلاس های آموزشی شرکت نموده تا به صورت تخصصی به این کار مسلط شوید. در کلاس های آموزشی ، مراحل نصب درب اتوماتیک با ذکر تمامی جزئیات آموزش داده می شود.

 

 

اطلاعات تکميلي

  • جستجوی مقالات: undefined
تعداد نمایش: 21 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 30 دی 1401 16:36

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما