پنج شنبه, 30 -2431 12:15

آشنائی با نحوه اکستروژن آلومینیوم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اگر علاقمند به فرآیند و نحوه تولید تیغه های کرکره برقی و اکستروژن قطعات آلومینیومی هستید، با ما در محتوای آشنایی با نحوه اکستروژن آلومینیوم همراه باشید.

--------------------------------------------------------------

آشنایی با نحوه اکستروژن آلومینیوم

آشنایی با نحوه اکستروژن آلومینیوم

فرایند اکستروژن را می توان به عنوان فرایند تولید محصول توسط پیش راندن مواد از میان یک دای یا دهانه تعریف کرد تا توسط آن ها به شکل دلخواه دربیایند. این محصولات که توسط دستگاهی به نام اکسترودر ساخته می وند میتوانند محصول نهایی، و یا غیر نهایی باشند. اکستروژن یکی از رایج ترین روش های شکل دهی پلاستیک ها برای تولید محصولات پلاستیکی و پلیمری و فلزات مورد نظر می باشد. 

در اکستروژن (روزن رانی) یک ماده ترموپلاستیک، ابتدا حرارت مواد را نرم کرده تا آماده شکل دهی شوند. دستگاه اکسترودر این فرایند را انجام میدهد. این فرآیند نرم شدن plastication یا thermal softening نامیده شده است.

 

بیشتر بدانید:

حال که اطلاعات لازم درباره ی آشنایی با نحوه اکستروژن آلومینیوم را به دست آوردید برای مشاهده محصولات کرکره برقی وارد شوید:


آشنایی با نحوه اکستروژن آلومینیوم

 

بیشتر بدانید:

برای مطالعه توضیحات و مشاهده کلیپ مربوطه اکستروژن آلومینیوم وارد شوید:

 

این روش را جوزف براما ثبت اختراع کرد. فرایند اکستروژن روشی برای تولید لوله، شافت و اشکال تو خالی است که سطح مقطعشان در طول قطعه ثابت می باشد. شمش یا بیلت فلزی در محفظه سیلندر قرار می گیرد و با نیروی زیادی از داخل قالب کشیده شده و قطعه ساخته می شود. 

پروفیل های دارای سطح مقطع های پیچیده به راحتی با این روش تولید می شوند. نیروی فشاری در اکستروژن به صورت مکانیکی و یا هیدرولیکی می باشد. فلزاتی از قبیل فولاد، آلومینیم، مس، منیزیم و سرب قابلیت اکستروژن دارند. پلاستیک ها، سرامیک ها و مواد غذایی نیز می توانند اکسترود شوند. 

دقت ابعادی قطعات بالاست و مقاطع نازک را می توان با این روش تولید کرد. لوله مانیسمان غالبا با روش اکستروژن تولید انبوه می شود. سرعت تولید روش اکستروژن بالاست. جسم اکسترود شده دارای ساختار دانه بندی بسیار متراکم و خواص مکانیکی خوب است. از معایب اکستروژن می توان به ترک خوردگی های سطحی و داخلی قطعه اشاره کرد.

 

بیشتر بدانید:

حال که اطلاعات لازم درباره ی آشنایی با نحوه اکستروژن آلومینیوم را به دست آوردید برای مشاهده و محاسبه آنلاین قیمت کرکره برقی وارد شوید:

 

عوامل موثر بر کیفیت اکستروژن

  • طراحی قالب

  • سرعت اکستروژن

  • دمای شمش

  • روانکاری

این فرایند می تواند به صورت گرم یا سرد انجام شود اما معمولا در دمای بالا اکستروژن می کنند تا نیروی مورد نیاز کاهش یابد و شکل پذیری مواد راحت تر شود. 

هزینه اکستروژن و اتلاف مواد اولیه کم و نرخ تولید بالاست. قطعات تولید شده به این روش دارای کیفیت سطحی بالایی هستند که نیاز به ماشینکاری و پردازش را به حداقل می رساند.

 

تعداد نمایش: 872 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 دی 1400 08:38

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما